Zetor

Znam ga ovako,samo znam za njega a video sam i u oglasima.

Gde moze biti bolji,30 godina je to,nije ga drzala neka baba da ide sa njim nedeljom na pijacu.Svi matori traktori su macka u dzaku,ko ce znati kroz sta je sve prosao.
 
Sta ima veze koje je godiste traktor,mozda nije radio mnogo.Moj Univerzal 79god,nije otvaran,4650rc i kad bi ga prodavao ne bih ga dao ispod 5500e.
 
Pa takvi traktori se bas bas retko prodaju jel vlasnici znaju to i nece da ih prodaju ili traze tako visoke cene da ih niko nece.. JA znam za jednu rakovicu 65 86 godiste ali nema vise od 500 radnih sati...

Ali vlasnik iz inostranstva kad odvali cenu je da padnes dole... On kaze toliko vredi ja mu kazem dobro i gotovo... Koliko takvih masina zma da samo skupljaju prasinu i propadaju ali vlasnici traze za njih kao da su nove...
 
Taj Zetor iz Rume dosta dugo je stajao u oglase mozda vise od 1. god... Gledao sam ga i ja u oktobru na vasar,trazio je 9000, neki stariji covek preprodavac je prodao taj traktor. Na oko nije izgledao lose,cini mi se da je i neki caln foruma bio da vidi taj traktor al nije bio odusevljen. Kolko je stariji od Rakovice tolko je i bolji...
 
Našao sam na jednom od foruma kako se ugradjuje mjerač pritiska ulja, veoma je prosto i nije ni skupo, danas sam gledao cijene. Evo kako to izgleda, slike sam posudio

IMAG0269.jpg


IMAG0263.jpg


Problem mi je jedino ovaj zavrtanj kojim se crijevo veže na otvor u bloku motora. Zna li neko koji je to navoj? Znam da je M10 ali ne i koji je korak. Negdje kažu da je M10x1 a negdje da je M10x1.5.

Zombie, ja sam to radio pre nekih 3-4 meseca. Upravo to sto si okacio. Jako je jednostavno, i da te obradujem, ti navoji za blok su univerzalni. Znaci, ja sam skinuo navoj za koji je bila povezana ampula, kupio sam ovaj drugi "busan" sraf koji se provuce kroz crevo za pritisak ulja kao na slici broj jedan kod tebe, i povezao ga sa imt manometrom. Na manometeru kod IMT-a postoji jedan mali sraf koji ti sluzi da povezes struju (kod tebe na drugoj slici, gde su ove dve buksne) pa ce stalno svetleti kada traktor bude radio, da ti omoguci da vidis nocu. To je zapravo sijalica unutra pa joj dajes struju i masu. Ne postoji bas nikakva komplikacija oko ovog ugradjivanja.
Mislim da imam i slike pa cu ti poslati ili cu slikati traktor.

Savet - ovo crevo nije dobro sto je na slici. Ja sam prvo njega kupio, i rekli su mi da je ono za gorivo, a takodje, kada sam isprobavao duzinu tog creva, samo sam na trenutak zakacio alnaser, i iste sekunde je izgorelo i osteceno je i crevo. Tada sam kupio to debelo gumirano crevo koje je bas za ovu namenu.
Okacicu slike ovih dana i sve ces lepo videti.
 
Pitanje za poznavaoce Zetora. Koje su razlike između slovenačkih i čeških kabina što su se ugrađivale na zetora 7011. Gledam po oglasima češke su tapacirane, imaju grejanje, a slovenačke uglavnom bez grejanja i nisu tapacirane. Kakva je razlika u zvučnoj izolaciji? I koje su još razlike? Da li su se slovenačke kabine ugrađivale kod nas u predstavništvu ili su iz Češke sa takvim dolazili. Bilo bi lepo kad bi se neko setio otprilike cenovnika iz tih 80-ih godina i razlike u cenama zbog kabina pa da napiše.
Razlika je to da je slovenacka i manja kabina i da nije tako dobro zvucno izolovana kao ceska.
 
Hvala Marko! Juče sam gledao cijene dijelova i našao sam zavrtanj sa otvorima za prolaz ulja i rekli su mi da je to navoj M10x1.5mm. Uzeću onda taj i probat, ako ne ide onda ću dati da mi neko napravi. Što se crijeva tiče, nije problem ni ono jer imam u blizini firmu koja radi crijeva za hidrauliku. Kod njih sam napravio crijeva za gorivo za Hurliman H-360, izašlo me desetak eura (doduše holenderi su bili moji) a crijevo može da podnese pritisak od 250bar i 200 stepeni temperature i ne može se slomiti ili presjeći običnim nožem, spolja gumirano a iznutra metalna mrežica, pa neke plastike, izolacije, teflon šta već. Najbolje bi bilo da i za manometar uradim kod njih crijevo, najsigurnije je.
 
Taj Zetor iz Rume dosta dugo je stajao u oglase mozda vise od 1. god... Gledao sam ga i ja u oktobru na vasar,trazio je 9000, neki stariji covek preprodavac je prodao taj traktor. Na oko nije izgledao lose,cini mi se da je i neki caln foruma bio da vidi taj traktor al nije bio odusevljen. Kolko je stariji od Rakovice tolko je i bolji...

Otkud znam traktor stvarno ne deluje lose... Radio je vec sa njim i kaze da ide odlicno...
 
Hvala Marko! Juče sam gledao cijene dijelova i našao sam zavrtanj sa otvorima za prolaz ulja i rekli su mi da je to navoj M10x1.5mm. Uzeću onda taj i probat, ako ne ide onda ću dati da mi neko napravi. Što se crijeva tiče, nije problem ni ono jer imam u blizini firmu koja radi crijeva za hidrauliku. Kod njih sam napravio crijeva za gorivo za Hurliman H-360, izašlo me desetak eura (doduše holenderi su bili moji) a crijevo može da podnese pritisak od 250bar i 200 stepeni temperature i ne može se slomiti ili presjeći običnim nožem, spolja gumirano a iznutra metalna mrežica, pa neke plastike, izolacije, teflon šta već. Najbolje bi bilo da i za manometar uradim kod njih crijevo, najsigurnije je.

То си код Душана радио...И мени је пертловао скоро нека цријева..Колико ти је узео за метар дужни црева ако си код њега?
 
Navoj bi trebao da je M10x1 jer je 10x1,5 standardni(krupan) korak za M10.
Daleko je bolje napraviti vezu bloka i manometra sa bakrenom cevcicom 6x1(kao za kocnice), jer tada je sigurno za sva vremena, a gumeno ce puci kad tad(i to verovatno u najgorem momentu).
Zamisli da ti pukne to crevo po noci, kakva bi havarija nastala..
 
Navoj bi trebao da je M10x1 jer je 10x1,5 standardni(krupan) korak za M10.
Daleko je bolje napraviti vezu bloka i manometra sa bakrenom cevcicom 6x1(kao za kocnice), jer tada je sigurno za sva vremena, a gumeno ce puci kad tad(i to verovatno u najgorem momentu).
Zamisli da ti pukne to crevo po noci, kakva bi havarija nastala..

A najbolje bi bilo kupit elektronski VDO manometar sa senzorom,jest da to zadovoljstvo i kosta ali nema ti cevcica i creva itd. ustvari sam VDO satic i nije skup ima ga po otpadima ali je zato tesko naci onaj senzor sto se prisrafljuje na motor ali kad upakujes nemas brige
 
drugari pozdrav ! jel neko farbao zetora sa kabinom velikom i koliko se to naplacuje ? ja imam 6718 sa velikom kabinom i lik mi trazi 300 evra da bude sve u fulu . jel to mnogo ili moze nize ?
ako neko farbao samo kabinu molio bih samo za cenu farbanja ?
 
Nazad
Vrh