Zetor

To si u pravu da svako zna svoje, tako da ostajem pri tome da bi uzeo Zetora 5011..
 
Nosim ja sa 4511s prskalicu 660l.Između R65 i njega nemam neke razlike što se tiče hidraulike i priključaka,nosim sve priključke sa oba zavisi od potrebe. Ponašaju se isto stim da R65 stavljam tegove na neke teže priključke dok zetor nema potrebe za tim.
 
Slike nakon vadjenja stubline i klipa:
img0670.jpg

img0671.jpg

img0675.jpg



Resavanje problema:
img0697.jpg

img0700.jpg
 
Ja mislim da kolega Vlasto gleda prvenstveno udoban traktor.
Za te poslove ti je naj bolji 5011-5211 jer su 3 cilindra i sigurno ce manje potrositi nego 6011.
E sad izmedju 5011 i 5211 meni je uvek bio interesantniji 5211 ne znam zasto ali on iskreno ne vredi te pare.Skuplji je od 5011 za 2000-3000e a fakticki isti traktor.
 
Matematika je prosta.Za mene 2 brzine kardana je +500e. ,siroka kabina ,+ 500e. servo volan +500e. vanjske kocnice +300e. novi tip pumpe da nemoram uvek stiskati ono dugme +200e. ,prednji amortiyeri + 300e. prednja zupcasta pumpa + 500e. itd. itd.
Prosto ,sto noviji sve bolji i sa manje nedostataka.
Pa ko voli nek izvoli .Za mene je cena merilo kvaliteta ,nekog vozila, (ne jednog pojedinacnog slucaja nego prosecno(,Cenu nije mogao na naduva neko ko prodaje ,ako nema onih sto to kupuju.
Ljudi rade bez svega ovoga sto sam brojao ,i sam radim sve sa store 402 78g. cija je vrednost 2000 jedva (spartanje sejanje ,prskanje ,rezanje ,itd. itd. (ali znam ja kako mi je sa jednim a sa drugim.
 
Bog je prvo sebi stvorio bradu.Mislim da sam napisao cime je radim te operacije. Ali nije doslo na red. Uvek nesto prece. A nebih se slozio da je 5011 i 5211 fabricki isti traktor.
 
Mislio sam da za to sto njemu treba da moze da zavrsi i 5011 i da mu ostane 3000e za nesto drugo,kabina je slicna po bucnosti kardan mu i ne treba sem na 540 obrtaja itd :D
 
Imaju sasvim dovoljno sopstvene tezine za prskalicu od 600 litara, kad moze da je nosi 539, doduse sa tegovima, sto ne bi i 5211?

Nisam rekao da ne moze da nose (zbog tezine ili zbog hidraulike), samo - kako sam i napisao "ne znam" jer nikad nisam nosio takvu prskalicu od 660 lit. zetorom od 3 cilindra.

- - - - - - - - - -

Matematika je prosta.Za mene 2 brzine kardana je +500e. ,siroka kabina ,+ 500e. servo volan +500e. vanjske kocnice +300e. novi tip pumpe da nemoram uvek stiskati ono dugme +200e. ,prednji amortiyeri + 300e. prednja zupcasta pumpa + 500e. itd. itd.
Prosto ,sto noviji sve bolji i sa manje nedostataka.
Pa ko voli nek izvoli .Za mene je cena merilo kvaliteta ,nekog vozila, (ne jednog pojedinacnog slucaja nego prosecno(,Cenu nije mogao na naduva neko ko prodaje ,ako nema onih sto to kupuju.
Ljudi rade bez svega ovoga sto sam brojao ,i sam radim sve sa store 402 78g. cija je vrednost 2000 jedva (spartanje sejanje ,prskanje ,rezanje ,itd. itd. (ali znam ja kako mi je sa jednim a sa drugim.

Zetor je vec ugradio i napr. u 4718 prednje "amortizere" (opruge oko prednje vertikalne osovine). no, svako zna svoje, i radi kako je bolje - i finansijski i u vezi komforta, pa trazi neku zlatnu sredinu, da ne vozi krsa, a i da ne plati previse za taj traktor, sto pruzi to sto taj "krs" ne. :ppozdrav:
 
pozdrav ljudi interesuje me misljenje vas koji se bolje razumete, u pitanju je zetor cristal 8011 nasao sam ga u nekim oglasima cena je nesto manje od 3000 eura, sta vi mislite je l to malo, i kakvi su to traktori sta im je mana i je l dosta tesko ugraditi na njih prednju vucu? unapred hvala :)
 
pozdrav ljudi interesuje me misljenje vas koji se bolje razumete, u pitanju je zetor cristal 8011 nasao sam ga u nekim oglasima cena je nesto manje od 3000 eura, sta vi mislite je l to malo, i kakvi su to traktori sta im je mana i je l dosta tesko ugraditi na njih prednju vucu? unapred hvala :)

dosta su dobri traktori (naravno da zavisi od stanja). prednju vucu poprilicno je lako ugraditi. dosta su teski traktori, i vucna sila im je poprilicno velika (snaga motora se moze do maximuma iskoristiti). mana... moze biti dosta, ipak su to stari traktori. 3000 nije mnogo, jos ako je u dobrom stanju, onda moze biti super kupovina.

nas kolega je pre par dana stavio slike ovde na forum u vezi ugradnje prednje vuce na jako slican traktor (nadam se da se nece naljutiti sto ubacim link njegovog posta).

http://poljoinfo.com/showthread.php?460-Ursus&p=854261&viewfull=1#post854261
 
540 i 1000 .To su dve brzine ,a naravno sve to moze preko menjaca.
Ne razumem najbolje. Molim vas, razjasnite malo, kako to funkcionise? 540 ok, 1000 ok, preko menjaca ok - ali to sve zajedno? mi imamo 540 nezavisno od menjaca i zavisno od menjaca (obrtaji variraju, ima 5 brzine...).

To se i ja sada pitam. Da li 52-ka ima posebno dve brzine kardana koje ne idu preko menjaca, gde ide preko obrtaja motora 540 i 1000, a skroz druga prica je preko menjaca (i tu zavisi od brzine), ili je zapravo klasicna varijanta 540rpm brzina kardana, i druga varijanta za vece brzine preko menjaca?
Velika je to razlika i prednost ako se za vece brzine nije mislilo preko menjaca.

Nisam probao, ali preko menjaca ukoliko recimo siliras, baliras...verovatno mozes da ostetis lamele. Brizine preko menjaca bi trebalo koristiti za neke druge stvari poput rasturanja slame po njivi kada je napravljen uredjaj da ide preko lanca, da izvuces vodu iz bunara ili cisternu iz septicke jame, da struzes drva...ali ne i za teze radove.
Onda bi u tom slucaju moglo da se podesi da traktor radi pod malim gasom, a opet da na kardanu budu veliki obrtaji, pa bi bilo ekonomicnije izvoditi teze radove.
 
Nazad
Vrh