Zetor

Nesto me razvodnik zeza,ubacena nova pumpa,kad se ugasi traktor poluge padnu momentalno,slabo i dize muci se sa 440l prskalicom,moze da je podigne samo na jacem gasu.
 
Padanje poluga nema veze sa pumpom..Pumpa je bitna da podigne teret.Ostalo je do ventila,klipa,cilindra,O-ringa i razvodnika...
 
prije mjesec sam kupio 6011...cim sam ga dotjerao kuci svako malo se gasi... crkla mu je ac pumpa.Nakon uobicajene zamjene filtera na svakoj novoj masini koja dodje,ustanovio sam da je razervoar jaaako prljav,skinem ga operem,promjenim ac pumpu,e sad radi,ali imam osjecaj da to nije to.u radu i pri vecem gasu,na odusak od bosh pumpe,izbacuje gorivo....na 2 radna sata izbaci otprilike 1.5-2 litra nafte (provjerio sam jer sam postavio flasu na odusak i svezao bas da utvrdim koliko izbacuje)Sta mu sad nije u redu :sta:
 
prije mjesec sam kupio 6011...cim sam ga dotjerao kuci svako malo se gasi... crkla mu je ac pumpa.Nakon uobicajene zamjene filtera na svakoj novoj masini koja dodje,ustanovio sam da je razervoar jaaako prljav,skinem ga operem,promjenim ac pumpu,e sad radi,ali imam osjecaj da to nije to.u radu i pri vecem gasu,na odusak od bosh pumpe,izbacuje gorivo....na 2 radna sata izbaci otprilike 1.5-2 litra nafte (provjerio sam jer sam postavio flasu na odusak i svezao bas da utvrdim koliko izbacuje)Sta mu sad nije u redu :sta:

samo "tipujem": mozda su elementi bosch pumpe (oko 10 evra je komad)? nek' me neko iskusniji ispravi, ako nisam u pravu.
 
Ili su elementi ili dosjed u kucistu pumpe.Probaj otpustiti lajtunge koji idu na dizne .Zatimm malo dotegni suple vijke na koje se navrcu lajtunzi.Ako nepomogne onda mora kod majstora..
 
Imam jedno pitanje. Stap za kontolu ulja u menjacu ima tri zareza, do kojeg nivoa treba da se sipa ulje? U pitanju je traktor 7711?
 
Preporuke proizvodjaca su razlicite u litrazi, u zavisnosti da li se traktor korisni na brdovitom ili ravnom terenu.
Kod mene na mom zetoru, preporuka je ili 25L ili 32L. Ulje je zajednicko za menjac i hidrauliku.
Predpostavljam da zato postoji merac od 3 crtice
 
Posebno je to bitno kada ideš nizbrdo. Hidraulična pumpa kod starijih Zetora se nalazi na dnu kućišta diferencijala tako da ako ideš nizbrdo a imaš malo ulja lako se može desiti da pumpa ostane na suvom, o samom diferencijalu da ne govorimo.
 
Postavio sam ja vec snimak... Ali jos jednom svaka cast ljudima kako su ga odradili...

Samo neznam dal na kraju ima prednju vucu ili nema???
 
Gledao sam ciro video jos onda kad si ti postavio u jednoj drugoj temi taj klip,nema prednju vucu mislim da se vidi jos kad se sklapa traktor na snimku kako je sve to upasovano,a i na kasnijim klipovima koje je izbacio,vidi se da proklizavaju zadnji tockovi a prednji ne rade radnju.Ipak svaka cas coveku na trudu,a i svidja mi se taj retro stil :osmeh:
 
Prilikom voznji praznog traktora na asfaltnom putu doslo do promene zvuka motora,kao da jedan cilindar ne radi,pada broja obrtaja i stao motor.
img0652.jpg

img0654.jpg

img0657.jpg
 
Nazad
Vrh