Zatvaranje zimske brazde

Finis..
f89f345af2999b84a66b50db0a5f3dec.jpg


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
@sinisa1979 na šta tačno misliš da nije dobro podešeno?
Rekao bih da je problem što traktor previše tone, osim tragova traktora je odlično spremljeno.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
18 opruga drugom na 1500 obrtaja super ide orano je letos pa total septembra pa 3 januara preorano i sam samo jedan prohod setvospremačem

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Pavle, dokle god se vide tragovi S opruga i tragovi rotora, spremač nije dobro podešen. A i koliko mogu da vidim na slici te mokre grudve kad se osuše biće..... Prevelike i pretvrde.
Ako imaš tegova na traktoru-skini ih sve.
Pritisak u gumama snizi koliko možeš.
Dasku spusti toliko da zemlja koju gura poravna tragove (možeš da biraš visinu za čitavu rupu ali i za pola. Ako je noviji tip nosača).
Ugao daske šteluješ prema tipu zemljišta i onoga šta želiš da uradi. Treba da ima 3 položaja (stari tip možda i više). Ravnanje, ravnanje-mrvljenje, mrvljenje zemljišta.
Rotore spusti u predzadnju ili zadnju rupu u zavisnosti koliko duboko želiš da radiš pripremu.
Ukoliko želiš da ti prvi red rotora radi pliće u odnosu na drugi (a tako bi trebalo) onda ispod opruge držača rotora onaj šaraf (mislim da je 17 ključ) prebaci u donju rupu. Sad je verovatno u srednjoj.
Topling izvrti toliko da ti oni jezičci, što prolaze kroz opruge držača rotora, u radu provire jedno 1-2cm od fiksnog dela (takoreći pritiskaš rotore preko piramide). Ujedno ćeš tako rešiti i nivelaciju i dubinu zadnjeg dela spremača.
Točkovima nivelišeš prednji kraj spremača i određuješ dubinu prednjeg kraja, i to je otprilke to.
Nađi neku njivu koja nije rađena ili prođi po tvojoj pa javi kako radi. Možeš i neki snimak okačiti.
 
Imam snimak i fotku
Hvala ti na uputstvu, u principu mi je to i trebalo.
Rotori su na srednjoj rupi, da oba jednako rade. Na trećoj rupi su što se tiče visine.
Daska je na pretposlednjoj rupi od gore, da ne vuče previše zemlje.
Toplink je tek malo produžen, da nategne opruge.
Probaću da podesim po uputstvu za drugu pripremu, mada fino izgleda ovako podešen u drugom prohodu kada je brzina 12km/h.
e78d50d35914446c2cc66c27aab0a228.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Imam isti spremač,kod mene isto ostaju tragovi od s opruge kao kod tebe.Prednji rotori su pravljeni ,nisu žičani.Malkicesu veci od zadnjih,pa zadnji rotori automatski idu plice.Probao sam sve i svasta da stelujem ali ne mogu postici da skroz pokriju tragove od s opruge.
 
Hvala ti na uputstvu,
Ništa, ništa. 100Evra na račun moliću. :) Šalim se naravno.
Mislio sam da imaš teže zemljište ali deluje da nije tako.
Spusti dasku da stalno gura zemlju, vidi kako su rotori prazni (ne muljaju zemlju) spram točkova traktora. Donekle ti brzina kompenzuje taj problem (S opruge bacaju zemlju dalje) ali to nije to. I ubaci bolcne da krila ne mlate gore dole ali samo ako se ne smire nakon što spustiš rotore i ako nećeš zaboraviti na njih kad sklapaš-rasklapaš spremač. Suština podešavanja je da što više oslanjaš težinu spremača nazad na rotore a napred na dasku.

Roberte, spusti rotore da ram sa S oprugama ne ide duboko.

Jeste da je Lemken Korund, ali može se naučiti dosta iz ovog priloga. Po meni.
 
Poslednja izmena:
Imam isti spremač,kod mene isto ostaju tragovi od s opruge kao kod tebe.Prednji rotori su pravljeni ,nisu žičani.Malkicesu veci od zadnjih,pa zadnji rotori automatski idu plice.Probao sam sve i svasta da stelujem ali ne mogu postici da skroz pokriju tragove od s opruge.
Skines tockove,dubinu podesavas na rotoru i nema tragova :ppozdrav:
 
Imam isti spremač,kod mene isto ostaju tragovi od s opruge kao kod tebe.Prednji rotori su pravljeni ,nisu žičani.Malkicesu veci od zadnjih,pa zadnji rotori automatski idu plice.Probao sam sve i svasta da stelujem ali ne mogu postici da skroz pokriju tragove od s opruge.
Mislim da ti se gadja opruga sa sastavom od freze i da zato ostaju tragovi probaj ispomeraj malo opruge ...
 
Nazad
Vrh