Zatvaranje zimske brazde

Мало да освезимо тему за ову годину!
Sta mislite da li ce ovo lepse vreme koje najavljuju u narednim danima omoguciti da se uradi zatvaranje brazde?
 
Koje crno zatvaranje brazde, još ni poštenog mraza nije bilo da oranje malo izmzne. Kako je uzorano, tako stoji....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nas je sastavilo nekih nedelju dana dobrog mraza (preko dana bilo -4-5 a nocu par dana i do -9-11), a dugorocna prognoza ne uliva neku nadu do kraja februara. Ako se ukaze vreme ja cu odraditi zatvaranje brazde uskoro.
 
Još nisam ni krenuo sa oranjem...9 hektar predviđeno za uzorati..prvo da otkačim stajnjak ovih dana..zablokiro sam ove zime totalno
 
Nebi ja tih igara, jednom sam preorao oranje u maju, to je bila parcela za papriku, neznam ni koliko sam puta prešao sa tanjiračom i opet tuga od posla, nikad više. Za mene je zimsko oranje zakon krajem oktobra do početka novembra.
 
Ovih dana uzeo još koji hektar u zakup,to ću sledeće nedelje preć tanjiračom pa posle gruber na nekih 15cm.A ostale njive radim spremačem čim se lepo osuši,mada sve je grunerisano,mnogo sporije se suši od oranja.Sve u svemu jednom spremač i do setve ništa,ide total poslesetve,vlagu ne diram u aprilu.
 
Nazad
Vrh