Zatvaranje zimske brazde

Dođi druže u Donji Srem da vidiš šta je na.eb.Vodolež i blato u većini parcela...
 
I ja sam zatvarao nesto ovih dana, solidno se radi. Uradio sam I 2 ha koja sam orao pre mesec dana, polomio 5 s opruga.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ja sutra idem setvospremačem da prodjem videcemo sta ce biti

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Dođi druže u Donji Srem da vidiš šta je na.eb.Vodolež i blato u većini parcela...
Prođem svaki dan putem Prhovo-Šimanovci, i mogu reći da je zaista tako kako kažeš...
Neverovatno da i sada stoji voda ponegde u brazdi između dve parcele ili u razoru ...
Putem od Krnješevaca ka magacinu Logistar na jednoj parceli je jezero a kanal pun vode i nikuda ne otiče...
Koliko se da videti iz auta i sa puta , atar je ispresecan kanalima za odvodnjavanje...
U ovoj zadnjoj turi palo je samo 10 litara po kvadratu kiše, šta bi bilo da je više palo ? :unsure:
 
jjova slazem se

kamo srece da kod nas ima bar negde i barica a kamoli da lezi voda

zvao bi tamburase ovog trena da mi sviraju da imam vode na njivi i da do tamo negde kraja aprila nemogu uci u nju

ovako posle posla danas kupao se iz "dve vode" da skinem prasinu sa sebe :)
 
U slatini sevaju varnice...


Danas u slatini propadneš do osovina a sutra sevaju varnice... Ebena zemlja totalno...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@Matić moze biti . Ovaj germinator ili sta je vec je mali za njega, 2.6 zahvat. Oranje je se toliko okamenilo da je to strasno. Na toj njivi ce tanjiraca morati da radi.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ovde u ponedeljak jedva se izvukli pa ostavili a danas traktor prode ni trag ripne se ne vidi ko beton gornji sloj a setvo spremac samo skace to

 
Poslednja izmena:
Vukao sam ga sa Rakovicom I 560 do sada, za njih je bio I tezak nositi a I vuci. Nije klasican setvospremac, vise kao germinator. Ravne S opruge, ima ih 40 na 2.6 metara, I dva reda rotora.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Glupo zvuci, ali bi u ovom trenutku mnogi, pa i ja, menjali svoje parcele za one sa malo vodolezi.
 
Nazad
Vrh