Zatvaranje zimske brazde

У праву си тежа Дрљача ти треба што би рекли финишерка....Волим спремач у првом проходу даска поравна ротори одраде посао,у другом проходу спремач хоће да вади влагу тако да тандрљача одрађује посао ::namigivanje::
 
Ta zadnja svetla zbog sirine duplih tockova kao kod nekih zapadnih traktora,jel se mogu sklapati ili ih bas skidas dole ?.
 
Po meni trebalo bi tako da uradis,jer ovo jeste zatvaranje braze ali isto tako izgleda kao i predsetvena priprema. Drugim prohodom nikakve razlike nece biti na toj parceli osim jos jednog gazenja.
 
Po meni trebalo bi tako da uradis,jer ovo jeste zatvaranje braze ali isto tako izgleda kao i predsetvena priprema. Drugim prohodom nikakve razlike nece biti na toj parceli osim jos jednog gazenja.
Drugi prohod radim spremačem, mogu zatrpati sve tragove. Ima dve njive gde je orano sa Imt 757.3 plugom, to ne bi ovom drljačom pripremio iz 20 prohoda.
 
Po meni si trebao malo skratiti topling i jos malo stisnuti,nije ovo uopste lose,ja bi na nju okacio ponistavace tragova i sa njom spremao,spremac moze ali kod vas sa ravnim S oprugama.
 
Имам исту такву само четири крила.Никад је нисам користио за предсетвену припрему мислим да она није за то ,али није ни лоша за први проход и затварање углавном за то и служи.
 
Kod nas je zemlja tako laka i ima peska, ali ja teram spremac dva puta. Iza lake drljace su mi ostajali tragovi i kada sam radio fergusonom i rakovicom. Ovako prvi put malo dublje da ispegla tragove a drugi put plitko i na rotore.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Zemlja se uopšte nije slegla od oranja usled malih padavina a mehanizacija sve teža, jao da vi vidite ovde kakve depresije (ulegnuća) ostaju iza traktora od 150-350ks sa poluteškim drljačama, setvospremačima, kombinatorima pa to je strašno, to na sve liči samo ne na poravnato oranje.Ko je jesenas bio vredan i poravnao jednom nema tih problema, bar kod nas.
 
Po meni si trebao malo skratiti topling i jos malo stisnuti,nije ovo uopste lose,ja bi na nju okacio ponistavace tragova i sa njom spremao,spremac moze ali kod vas sa ravnim S oprugama.
Ne može više da se skrati, čim skratim 5 mm izdignu se rotori. Nije ona predviđena za brzo kačenje, morao sam da ubacim one dodatke da bih odaljio trnove od šasije drljače i sad zbog tog nenormalnog ugla ne može više da se spusti, klipovi su do kraja pušteni.
 
Drlja%C4%8Da-5-krila-sa-rotorima7.jpg

Kako nije predviđena za brzo kačenje?
 
Nije ovo uopšte loše.Prednje i zadnje tegove skini,gume malo omeksaj za 0,2-0,4 bar pa vidi razliku.Samo gass
Кад се већ помиње протисак у гумама... Шта вам каже пракса, шта је нека безбедна граница до које може да се спусти притисак у гумама овим нашим стандардним тракторима 80-100 коња током раубирања или дрљања?

А ова дискусија један или два прохода и чиме пре сетве.... Ја планирао два прохода, али обзиром на влагу у датум, лако може да се догоди да овог пролећа заиста буде само један проход.
 
Nazad
Vrh