Zatvaranje zimske brazde

Kod nas uveliko bacaju vestak na oranje,juce i danas pun atar.Ja cu sredinom marta,jer sve radjeno sa gruberom i samo jednom prelazim setvospremacem.
 
Taman mislim sve gotovo, kad ono bašta neka u selu ostala.

Zanimljivo da se niko ne seti da dovedemo lenije malo u red. Imalo bi šta da se radi. Ovako izolovan slučaj ništa od te ljubavi. Ni ispred svojih njiva ne urade a kamoli ovako da spuste.
c8643c31bb7626638319427f4ffe0f38.jpg
5aa565e5d2669316630558cddb9e9967.jpg
396b23baa5b46e635bd64cd7f790833c.jpg
37d43b0a6d85ec75678a146f5205b662.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ne vidim logiku zasto ih nisi spustio.
U dosta parcela lezi voda do sume ili na uvratinama do puta,2-3 puta sam se zajebao zamisljen uletim i napuni mi rotore blatom(dalji scenario predpostavljam da svi znate).... ::samo bes:: ::samo bes::

Zato u prvom podignem i idem malo dublje sa klinovima,sta povadi grudvi od kise i jos nekog mraza se izmrvi i drugi prohod pobodem rotore da idu sto dublje a klinovi cisto da cesu zemlju 4-5 cm.Vecina zemlje je smonica koja tesko otpusta vlagu tako da joj sigurno nece smetati ove male brazdice odozgo.
 
ja prosle godine kad sam zatvarao isao bez rotora prvi put i bilo je super,posle pred setvu jos jednom sa rotorima spustio ih skroz i ravno ko pista

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Danas puk'o top, zatvorena zimska brazda, prvi put ovako rano.Uslovi su bili od idealnih do takvih da sam ostavio neke delove parcela da se suše pošto ima vode i blata.Na jednoj parceli ovčari ogradili deo i napravili tor! 😱 Sva sreća pa samo 1.800 ovaca, nisu mnogo ni zabetonirale njivu...morala je i policija da reaguje, lik ladno kaže hteo sam da ti natorim njivu pa sam tu stacionirao stado!Pored kod komšije popasle ječam, napravili od njive auto put...
 
Jednom zatvorio i nikada vise. Sporo se zagreva zemlja, nece da se osusi, lepi.

Ako padne kise posle sve slepi, sabije zemlju.Neki dan pre setve bacim djubre, priprema i setva.
 
Nazad
Vrh