Zatvaranje zimske brazde

Ne znam da l' sam baš dobro razumeo, ostane kukurzovina na površini koja tokom vegetacije žita nestane? Ako je tako gde je tu dobit za zemljište ako je biljna masa istrulila na površini?
 
*slobapatrola*
Jel si to meni napisao ili Matiću?inace mindjusar mi komsija tako da pazte sta piseteo njemu,samo mu viknem preko kapije😄
 
Germinator ne gusi,radio sam sa setvospremačem,nije islo,drugar radio blizu mene,i zamolioga da obidje 2 kruga,ni jednom nije gusio germinator,nit skupljao na gomile,dugačke germinatorske motike i da vidis kako guta masu.
*diesel*
Bas zbog toga tanjiram rano ako je moguce pocetkom februara posle ima jos mrazeva a ima i padavine do kraja marta.
Nisu mi baš jasne te dugačke germinatorske motike, ili ja imam sliku pogrešne mašine u glavi?
 
Ne znam da l' sam baš dobro razumeo, ostane kukurzovina na površini koja tokom vegetacije žita nestane? Ako je tako gde je tu dobit za zemljište ako je biljna masa istrulila na površini?
Ode tu puno preko zime sa vlagom u uemlju.Nece sigurno srne odneti.stapovi ostanu citavi,a do zetve nestanu,mouda neko pokupi za potpalu 😀
 
Ne bude sva na površini već zamešana sa zemljom.Isti slučaj i sa tanjiranim strništem, nema slamke tokom zimskog oranja.Ne verujem da ću skoro ili uopšte prelaziti na te sisteme obrade.Naša zemlja je čudna, prečudna.
 
Ma i ja sam na opruge mislio. Svi germinatori ovde kod mene imaju male (kratke) opruge.
 
Ljudi nema tu sta da se svadjamo dali je boljeorati ili gruber.Svako neka radi kako oce,a sve dok orači ne probaju gruber za njih ce oranje biti zakon.eto nama kise,lepo natapa.ja odoh da se igram sa cerkicom,dosta sam mazio mob.😀
 
Što se tiče popa, više vjerujem osiguranju, nije puno skupo a ministarstvo finansira 50 % + 20% opština.
 
Ove godine 8.25 t/ha, prošle godine 8.8 t/ha, da dodam da mi je zemlja kamenita oko 30%, da nije kamen može prinos i do 10 t/ha.
 
Ne razumiju Srbijanci koliko je losa zemlja kod nas sa druge strane Drine i da bez dobre doze vjestackog djubriva nema velikog prinosa
Imamo i skuplje zito pa se to malo izbalansira ali nas drzava dere sa vecim pdv-om na vjestak
Sto bi se reklo dobijes na mostu a izgubis na cupriji....
 
Nazad
Vrh