Zatvaranje zimske brazde

Pa nema tu teranja mak na konac i filozofiranja, ono nije ravno niti zatvoreno, ako nemože iz jednog prohoda onda ponoviti, mislim da je svrha poravnavanja njive da se sačuva ovo malo vlage što ima i da se pred setvu prođe samo plitko (eventualno da se pokidaju klijanci korova) da sejalica ubaci u vlagu seme, normalno gde struktura zemljišta dozvoljava rano poravnavanje njive.
 
Нисам колега на тебе мислио него уопште.И још нешто свако Пролеће је прича за себе.Имао сам случајева да се окиша Април не мо ш у њиву а влага затворена јбг
 
Ja ću u akciju zatvaranja brazde čim se steknu uslovi.Ići ću setvospremačem bez rotora u međuvremenu jurim neki polugerminator, germinator ili setvospremač za germinatorskim oprugama za predsetvenu pripremu.Prošle godine sam sve zatvorio u jesen i ne sviđa mi se jer je mraz izdigao zemlju i nisam skoro ništa dobio time, bolje da sam u rano proleće radio kada sav normalan svet radi.
 
Hmm...koja je losa strana toga sto ju je izdigao kao sto kazes? Svakako si morao jos jednom raditi, mislis na to da si tonuo vise kad si bacao vestak ili?
 
Nazad
Vrh