Zatvaranje zimske brazde

Сада после ове ветерине дефинитивно треба радити прву припрему.
 
danas poravnato i nek ceka finis...
Inace je Kum dosao u ispomoc.
IMG-20220213-130216.jpg

IMG-20220213-130645.jpg


 
Poslednja izmena:
Koliko vi radite dubinu zatvaranja vlage sa teškim i poluteškim drljačama sobzirom da struka kaže da je najbolje raditi 3 do 5 cm dubine.
 
Ja danas probao setvospremacem,imam nesto malo sto sam orao usluge.Pa ne znam,odustao sam,vlazno,traktor jako tone,ne stavlja mi se dupli tockovi ali kanda cu morati da ih montiram posle 3,4 god. 😀
 
Svaki dan prolazim pored njegove njive,znam mu skoro svaku parcelu.Istina je da tanjira na 3cm,i na kraju razultat isti kao kod onih koji oru.Plug sam i ja batalio,gruber na oko 15 cm,pre grubera tanjiraca na oko 10 cm i sejem sa nodetkom i rezultati extra.da imam ozbiljnu sejalicu kao on,i ja bi samo tanjirao na par cm
 
Znaci nas drugar palika presao igricu. Lepo sto neko prica iskreno u temi nesecam se kojoj tvrdili da ide u filozofe.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Svaki dan prolazim pored njegove njive,znam mu skoro svaku parcelu.Istina je da tanjira na 3cm,i na kraju razultat isti kao kod onih koji oru.Plug sam i ja batalio,gruber na oko 15 cm,pre grubera tanjiraca na oko 10 cm i sejem sa nodetkom i rezultati extra.da imam ozbiljnu sejalicu kao on,i ja bi samo tanjirao na par cmaj
Ajde lepo priznaj orali bi vi ali ne smete duboko dole žuta zemlja i kamenje....
 
Nosena tanjiraca moze da se podesi da ide duboko koliko hoces nema tu nikakvog problema.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh