Zatvaranje zimske brazde

Ako je dobro oranje poluteška drljača ili još bolje germinator odrade to bez problema u jednom prohodu.
 
Ко у једном приходу спреми за сетву тај је прави мајстор свог заната.
Vrlo lako i jednostavno i to spremacem ( kod mene ravne opruge al nebitno) Na nasoj zemlji su naj veci problem tragovi a zemlja kao zemlja moze i metlom da je ucinis za setvu!
Sa mtz1221, ranije na oranje isao 3r3b to je do 10kmh, dodati pozadi dupli tockovi, sada na oranje ide 4r1b to je do 12kmh, znaci ne upada uopste i tragovi obrisani iz prvog prohoda, a rasipac je izbacen iz process koji takodje pravi dodatne tragove!
Jbg ja se izvinjavam sto nema neke velike filozofije 😂😂😂
 
Može jedan prohod da poravna lepo (kad je oranje dobro), ali ne može da sabije dovoljno zemlju koliko je potrebno za optimalni razvoj biljke. Ja najmanje dva puta prolazim pa makar bilo sitno i ravno kao bilijarski sto posle prvog prohoda. (Govorim za setvospremač, germinator nemam i nisam nikad radio sa njim.)
 
Значи није до машина него до земље тј типа земљишта то и јесте суштина свега.Ја нпр никад нисам могао из једног прихода да спремим иако је лакша земља.
 
Ispeglam ja njega da bude lepo ravno iz jednog prolaza ali se ne sabije dovoljno i onda baterije na sejalici igraju kao dirke na klaviru.Doduše na Majevici ne igraju ali zato oru što opet nije dobro.Prvi prolaz mora dublje da se anuliraju rupe, neravnine i ostalo jer se naša zemlja ne rasipa kao neke a pogotovo ne one bakandže od slatina i baruština koje se oru 5 km/h.Nemam bolje pa moram da se prilagođavam ovome.
 
Dali se nekome desavalo da ostavlja linije iza setvospremaca,tragovi od zadnje motike ostaju,ne kontam zbog cega.Prednji rotori sa flahovima a zadnji sa zicom. 🤔
 
Nazad
Vrh