Zatvaranje zimske brazde

Ides duboko ili je vlažno.
Ako nije vlažno moras da poplicis
Meni se to isto dešava, točno je da idu s opruge duboko ali to stražnje, red prije rotora, nikako da da ga naštelujem kako bih podigao stražnji kraj, a hoće mi i gušiti prvi red rotora, pogotovo u lakšoj zemlji , peskovitoj
 
Juče je mlađi sin počeo sa poluteškom drljačom da zatvara oranja.Kaže da se lepo radi ali da nema dovoljno vlage .Nema brlja po putu ,nema vode u depresijama ,ne crni se u doljama .
 
Kod mene jeste po povrsini suvo ali je zato dublje vlazno dosta. U doljama je prevlazno. Iskreno meni je ovo rano da predjem. Prosle godine sam namerno cekao sto duze da se dobrooo prosusi i kad sam presao sa spremacem bilo i ravno i sitno. A uradio sam negde polovinom marta. Posto je posle toga bilo vlazno i hladno tako je ostalo sve do 20 aprila kad sam bacio djubre i ponovio sa spremacem. I naravno sve je bilo kako treba. Gore suvo a dole vlage dosta. I zbog toga mi nicanje kukuruza bilo idealo. Od prvog do zadnjeg svi nikli kao pod komandu. Probacu ove god isto tako.
 
Danasnji posao je jedan od onih koje sam jedva docekamo. Rus 820 + obicna cetvorokrilna drljaca sa rotorima I 'zatvoreno' 25 jutara. Sve se odlicno radilo . Vlage I'ma taman: gornji sloj SUV prasi ali odma ispod I'ma vlage bas bas dosta. Od kada sam vratio drljacu u upotrebu ne mogu da se nacudim sto smo godinama radili sa setvospremacem. Kidas traktora,isusujes zemlju I opet ne Bude ovako lepo uradjeno kao sa drljacom...
 
Danas je odradjena jedna parcela, prva godina u arendi, bice soja posejana a izravnali 2 x poluteskom drljacom 6 m. Odlicno se uradilo.
Ceka se da krenu korovi visine 15-20 cm, setva, prskanje totalom pa korekcija kasnije.
 
Nazad
Vrh