Zastita vocnjaka od mraza

Pa onda mora da je bilo preko -3 i da je dugo drzalo kada se već sada poznaje. Zao mi je .....
 
vidi da vas kolege muci mraz dali je neko probao sa sveckom vatrom imate razne predloge neznam kako se bi se ovo moglo primeniti nisam vaocar ali strašno je sama pomisao na mraz koko moze da uništi sav trud https://youtu.be/li3EsNTSQ34 https://youtu.be/3kXZoC-IROE https://youtu.be/MWjEtZr1uR0
Ovo nisu lose ideje,ionako ima dosta stabala za vadjenje svake godine +dokupiti bukovine par metara.Mislim da cu ja tako nesto pripremiti za sledecu godinu.Poceti polako pripremati vec na leto 300-400 komada.Odoh sada da prskam sa epinom da malo razbudim vocke.Kod mene nije bilo nekog mraza ,oko -1
 
Da li se odmah vidi ako su plodovi izmrzli ili treba da prodje neko vreme?
На једном дијелу се види одмах, а на другом може да се појави тек за седам дана. Мени су прошле године опале, чини ми се, за десет дана, омлатио вјетар.
 
Društvo da li je ovo posledica mraza ili nešto drugo!? U pitanju je Šumadinka, druga godina, prvi rod!
a79225238afc81bddacaae7d2bcce5be.jpg


Poslato sa HUAWEI Y625-U21 uz pomoć Tapatoka
 
Mlado (nisko) voće je pre tri dana zakačio dobar prizemni mraz od oko - 3°.Trešnja mi je ostala malte ne netaknuta (5 godina, divlja podloga). Za ostalo nemam proverene informacije.
Inače ovo važi za moravski deo kako je prošao dunavski deo ne znam!

Poslato sa HUAWEI Y625-U21 uz pomoć Tapatoka
 
Успјешан. Оне што нисам штитио имају смежуране плодове. Двије ноћи сам ложио. Прве је измјерено -2, а прошле ноћи -2,1. На нештићеним кајсијама су скоро сви плодићи смежурани.
 
Nek si spasio koliko toliko. Kod mene su plodovi preziveli, ali vocke su u losem stanju. Lisce je zuto, vocke su sokirane strahovito.
 
Svaka cast na stvarno velikom trudu! Jos kad je uspesan. Mene interesuje da li je neko od forumasa, ili da li uposte ima takvih ispitivanja, merio termometrom temperaturu u sticenom, i pod istim uslovima u nesticenom delu parcele? Ili na kojoj udaljenosti od vatre je temperatura vazduha visa za stepen dva?
 
Koliko si siguran u tačnost merenja temperature? Kod mene su bili veći minusi i dugo su trajali ulazili u minus oko ponoći pa sve do jutra,voce nije prskano sa antifrizima pa je sve prezivelo
Успјешан. Оне што нисам штитио имају смежуране плодове. Двије ноћи сам ложио. Прве је измјерено -2, а прошле ноћи -2,1. На нештићеним кајсијама су скоро сви плодићи смежурани.
 
Васовац, у тачност мјерења нисам сигуран јер је мјерач јефтин. Кад имаднем новца купућу бољи.
Ове воћке код којих нисам ложио ватру показују ми да посао није био узалудан. Са сигурношћу ћу моћи да?тврдим за пет шест дана јер нешто може да опадне касније.
Воћке нису никад добиле вјештачко ђубриво, само стајско прије двије године.
У новембру и пичетком марта опрскане плавим уљем. Једном у марту кормакс, али је могло и без њега. Додаћу још два пута славол и готово. Резидба углавном љетна.

- - - - - - - - - -

На јесен ћу додати стајско ђубре и мало сурног пијеска.

- - - - - - - - - -

Неким сам додао ђубре и у марту ове године.

- - - - - - - - - -

Сад гледам за суботу најављују од пет до осам. Да ли ћу издржати још једно ложење ватри не знам.

- - - - - - - - - -

Издржале су -0,7 без ложења једно јутро.
 
Сад гледам за суботу најављују од пет до осам. Да ли ћу издржати још једно ложење ватри не знам. šta od 5 do 8 u minusu?
 
Nazad
Vrh