Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna molba za asistente savetodavaca:
Imam nekoliko nejasnoća u vezi Uredbe o obnavljanju robnih rezervi merkantilne pšenice i kukuruza http://www.srbija.gov.rs/extfile/sr...rezerve_merkantilna_psen.kukuruz00595_lat.zip a ta pitanja će vam postavljati i mnogi drugi pa vas molim da se na vreme obavestite i da obavestite nas.

1) U članu 4., stav 3. kaže da se mineralno đubrivo može preuzeti i kod ovlašćenih skladištara...možeti li dobiti spisak i adrese ovlašćenih skladištara?
2) U članu 4. stav 4. se kaže da ovlašćenom skladištaru na ime raznih troškova pripada do 0,15kg merkantilne robe po kg mineralnog đubriva....da li to povećava paritete za toliko ili kako će to biti realizovano?
3) U članu 5. stav 2. se kaže da fizičko lice mineralno đubrivo iz ove razmene mora da upotrebi za prolećnu prihranu u 2012. godini na prijavljenim površinama...da li mora da se upotrebljava samo na pšenici ili može i na drugim kulturama i da li poljoprivrednici moraju do momenta podnošenja zahteva da izvrše promenu i prijavljivanje setvene strukture za 2012. godinu u Registru u skladu sa Pravilnikom?
4) U članu 10. se kaže da će u ugovoru za razmenu za merkantilnu pšenicu roda 2012. sa Direkcijom za robne rezerve biti određen način i sredstva obezbeđenja...da li bismo mogli znati unapred na koji način i kako će obezbeđenje biti realizovano?
5) Ukoliko je lager pšenice i kukuruza roda 2011. van skladišta ovlašćenih skladištara Direkcije za robne rezerve, mora li se ta roba dostaviti ovlašćenim skladištarima i u kom roku?
6) Ukoliko je razmena za pšenicu roda 2012. godine, da li će se ta količina pšenice morati predati isključivo kod ovlašćenih skladištara?

Verovatno da će se pojaviti još pitanja ali ovo je na prvo čitanje, hvala vam unapred na odgovorima.
 
Spisak ovlascenih skladistara ce objaviti naknadno Direkcija, licno mislim da ce se uvecati paritet za toliko, trebalo da prijave promenu setvene strulture pre podnosenja zahteva, e sad samo za psenicu to zavisi od poljoprivrednik,a trebalo bi po Uredbi u biti upotrebljeno u ovoj godini, mislim da je u pitanju blanko menica kao sredstvo obezbedjenja, mislim da mora kod ovlascenih skladistara da se dostavi, da kod ovlascenih skladistara... Tako sam ja razumeo uredbu e sad mozda bi kolega Ivan mogao da da bolje tumacenje...
 
Spisak ovlascenih skladistara ce objaviti naknadno Direkcija, licno mislim da ce se uvecati paritet za toliko, trebalo da prijave promenu setvene strulture pre podnosenja zahteva, e sad samo za psenicu to zavisi od poljoprivrednik,a trebalo bi po Uredbi u biti upotrebljeno u ovoj godini, mislim da je u pitanju blanko menica kao sredstvo obezbedjenja, mislim da mora kod ovlascenih skladistara da se dostavi, da kod ovlascenih skladistara... Tako sam ja razumeo uredbu e sad mozda bi kolega Ivan mogao da da bolje tumacenje...

Kad naknadno kad se zahtevi primaju zaključno sa 06.02. (da uzmeno u obzir da su 04.02. i 05.02. vikend pa ne radi ni Uprava za trezor a ni asistenti savetodavaca)? Jer ako ja zadrugarima kažem "ja mislim" a posle ne bude tako...ko će onda biti odgovoran ukoliko ne uspeju da realiozuju mineralno đubrivo?

TREBA NAM ZVANIČNO TUMAČENJE UREDBE I TO HITNO!!!

Asistenti savetodavaca, moj post nije usmeren protivu vas ali racunam ako ste spomenuti u uredbi da biste morali biti obezbeđeni informacijama, inače smo svi u sosu.

Svako dobro,
 
Znam znam...hitno je. Čekamo mail od ministarstva sa detaljima i odmah ćemo postaviti. Od sutra primamo zahteve po mesnim kancelarijama ...
Mislim da 0,15 kg za skladištare ne povećava paritete koji su navedeni za uzimanje kod ovlašćenih skladištara, ali nisam siguran.

Ovo su skladištari (nezvanično).
SREMSKI OKRUG
1.Žitosrem -Inđija
2.Albatros-Šid
3.Žitopromet-Ruma
4.Mitrosrem-Mitrovica
5.Mlintest-Šid
6.Luks in agrar-Krčedin
7.Mit sides point-Mitrovica
8.Žitopromet mlinpek-St pazova

SEVERNO-BAČKI OKRUG
1.Žitko-B topola
2.Barkel-Čantavir

JUŽNO-BAČKI OKRUG
1.Žitoprodukt-Bačka palanka
2.Mlinostep-Stepanovićevo
3.Gospođinci-Gospođinci:bravo:
4.Agrohemika-Bački petrovac
5.Budućnost-B palanka
6.Agroomega-Žabalj
7.Interkomerc agrar-Vrbas

JUŽNO-BANATSKI
1.Žitobanat-Vršac
2.Ratar -Pančevo
3.Jabuka-Pančevo
4.Sitra-Kovačica
5.Kondivik-Uljma

SREDNJE-BANATSKI
1.Juko begejci-Begejci
2.Raca-Zrenjanin (silos u Kumanu)
3.Vranjevo-Novi Bečej

SEVERNO-BANATSKI
1.Žitopromet-Senta
2.Mlinprodukt-ada

ZAPADNO-BAČKI
1.Žitobačka-kula
2.Sombormlin-Sombor
3.Per-agro-Crvenka
4.Esentiko - Kula (mlin u Mokrinu)
 
Gledajući spisak ovlašćenih skladištara imam pitanje ?
Najbliže za preuzimanje đubriva mi je u Novom Bečeju a najpovoljnije za predaju pšenice mi je Mlinostep Stepanovićevo,pošto u susednom selu ima otkupno mesto .Da li može tako da se prijavi za razmenu ?
 
Koliko sam ja razumeo uredbu,na spisku su skladistari kod kojih se nalazi roba,a djubrivo se preuzima u HIP Pancevo o sopstvenom trosku prevoza,manipulacije itd. To je moje tumacenje uredbe http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/DJUBRIVO.pdf
Ne bi bilo lose da se za ovo otvori tema: "Razmena psenice i kukuruza za djubrivo Ministarstva poljoprivrede". Ima tu dosta nejasnoca, pa da ne idemo ovde u OFF.
 
Količina djubriva koju su odredili je za 55.000 hektara ako se nevaram...što je mala površina gledajući povrsine zasejane pšenicom u Srbiji...
 
Poslednja izmena:
Evo još malo :off_topic:
1.Djubrivo ce se preuzimati od ovlascenih skladistara ciji je spisak par poruka iznad (i u azotari). S tim sto ce svaki skladistar biti u obavezi da djubrivo isporucuje na 3-4 punkta i van svog sedista, kako bi se sto je vise moguce priblizio poljoprivrednicima i smanjio njihove troskove


2. Zito ce se predavati ovlascenim skladistarima, direktno, izuzev ukoliko lokalna samouprava ne nadje model da zito od poljoprivrednika distribuira ovlascenom skladistaru i na taj nacin smanji troskove poljoprivredniku u zavisnosti od svojih kapaciteta .

3.Potpisivanje ugovora vrsice se nakon zavrsenih prijava, tj. nakon 6.og februara.Na potpisivanje ugovora biće potrebno doneti menicu

@kiraj
Zanimljivo pitanje. Možda je i moguće proveriću..

@diklofen
Ne čudi me da nisu upoznati, ali ima dosta vremena da se upoznaju, prvo idu prijave, pa razmatranje, pa potpisivanje i tek onda oni dolaze na red.

@bado, milan971
Za sada nije toliko interesovanje da bi govorili o zloupotrebama. Zainteresovani su oni koji su planirali nabavku đubriva po robnim paritetima za rod 2012 a mogu da ukalkulišu troškove transporta, i eventualno ko ima baš kod ovih skladištara od 2011. Neki kupuju za keš, neki neće KAN, nekima je daleko...
 
Tacno Ivan je u pravu 0.15kg je ukljuceno u paritet ako se posredstvom ovlascenih skladistara preuzima...

E to onda znači da je jeftinije KAN preuzimati preko ovlašćenih skladištara. Dakle ako se preuzima iz HIP Pančevo onda je paritet 1,30 za pšenicu sa lagera roda 2011. godine a preko skladištara je 1,40-0,15=1,25 i nemate troškova transporta i manipulacije koji su, eto, obračunati na nivo od 0,15kg.

Da li je to zvanično tumačenje ili tumačenje nekog od koordinatora ovog projekta.
 
Trla baba lan da joj prodje dan..

Čitava "operacija" djubrivo, samo još jedna u nizu prevarantskih i samoreklamerskih poteza ministarstva koje bi trebalo da pomaže, a ne da radi protiv sopstvenog poljoprivrednog proizvodjača na čiji račun je ova država opstajala i opstaje, prolazeći kroz sijaset visokoumno zamišljenih političkih projekata koji se na posletku po sve nas završe gubitnički..
Naravno za sve te "projekte" treba administracija, gomile savetnika, asistenanta.. Da klamaju, da glasaju, da se klanjaju.. A rezultat nikakav, poraz za porazom..

Ko još koristi KAN? Kome to treba? Treba li da "kiselimo" parcele da bi bile plodnije.. Ne znaju šta će sa njim, pa bi elegantno da ga se otarase, a uz put da kažu da su nešto uradili. Uz to količine smešne, procedura da glava zaboli.. Menice!? Za 200kg po Ha. Čuvajte se..
Hvala im lepo..

A od priče "znače se i biće donete sve uredbe do 31.1.", šta se sa tim desilo?
Po svemu sudeći od subvencija po hektaru neće biti ništa.
Ovakve beznačajni "izlivi pomoći" su potrebni samo da bi se prikrilo pravo stanje.

Sve grdje o grdjeg.. "Čivijaška" posla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh