Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uvek se pokajem kada bilo sta napisem na ovom forumu ::lose::
 
Nema razloga za kajanje, jer ima dosta ljudi koji citaju,a malo komentarisu...nemoj da te to obeshrabri. Svi mi znamo da nadjemo manu u nekoj dobroj nameri,ali malo nas zna da nesto dobro uradi a da bude svima po volji.
 
Ако би хтели да осигурате род до кога би дошли примењујући савете саветодаваца, шта мислите колику би вам премију тражиле осигуравајуће куће?
Било би занимљиво ово проверити јер би премија требало да буде бар дупло мања.:osmeh:
 
Ne osiguravam nista osim vozila,tako da me apsolutno ne zanimaju premije. Davno sam iskusio "dobre namere" osiguranja,tako da im hvala lepo za sva vremena, nek' sve propadne, njima ni centa vise.
 
Ministarstvu poljoprivrede treba jedan Ljubiša Milanović,da napravi malo reda.
Kao sto ga napravio u munistarstvu zdravlja pa sad tamo cvetaju ruze.
Ne postoji taj Marko Kraljevic koji ce snagom svoje licnosti, postenja, odlucnosti pravicnosti uspeti da ispravi lose postavljen sistem.
Ne moze se poljoprivreda posamatrati izdvojeno iz sistema koji je naopako postavljen.
Da bi problem poceo da se resava nije dovoljno samo gasiti vatru ako prethodno ne zavrnemo slavinu iz koje curi benzin.
Osnovni problem poljoprivrede i seljaka se moze svesti na nedostatak para.
Da li se taj problem moze resiti davanjem para iz budzeta?
Moze ako ih ima dovoljno u budzetu, a onda se postavlja pitanje koliko je dovoljno i odakle dolaze pare u budzet? Dolaze (I) iz drugih grana i to prvenstveno iz drugih grana privrede.
Moze li nerazvijena privreda finansirati subvencionisanje poljoprivrede? Tesko.
Ostaje da poljoiprivreda poveca svoju efikasnost a ne da se oslanja na subvencije (koje su pozitivna i pozeljna stvar, ali ocito je da ova drzava sa ovakvom privredom pa sve i da ima i najposteniju vlast na svetu to ne moze da uradi u dovoljnoj meri)
Koji je sledeci problem poljoprivrede?
Nedostatak trzista sto se na kraju svodi na nedostatak dovoljnog broja kupaca koji bi medjusobno bili konkurentni a samim tim cena bi se formirala na realnom nivou i umanjio bi se problem plasmana polj proizvoda.
Da li takvih kupaac ima dovoljno u Srbiji - nema. Zna li vecina nasih seljaka da trazi kupce u inostranstvu - ne zna. Moze li se ocekivati da mi naprasno postanemo poliglote koji ce mocui da kontaktiraju sa svetskim trzistem- ne moze.
E na toj liniji treba da bude aktivnost drzave da seljacima pomogne onde gde im je pomc stvarno potrebna i gde ce zaista resiti neki problem, a ne da im salje kojekakve savetnice, gde jedina korist moze da bude ako je savetnica lepuskasto devojce a domacin neozenjen.
 
Ja dans slucajno video reklamu sa ekipom "selo gori a baba se ceslja" i novopecenim agronomima.Sramota gde se trose natrodske pare da bi snimili reklame sa mladim agronomima.
 
Ironman-vezane su mu ruke ali je jasno rekao imenom i prezimenom ko stoji iza svega.
To sam napisao iz razloga što nam treba više takvih ličnosti koji se ne boje posledica a ne poltroni.
 
Mogudase pohvalim PSSS Stig u pozarevcu da imaju Super strucnjake i da su uvek voljni da pomognu , i da se trude da na svaki veci problem ( ipak je udaljenost veca) izadju na teren i analiziraju problem i traze adekvatna resenja .
Uvek idu po potrebi ratar i zastitar ili zastitar i vocar itd..
I da nije bilo AGRONOMA iz PSSS afronom iz jedne druge firme bi mi uvalio insekticide u vrednosti od 200 000 dinara koji se nebi otplatili , a mene navadili na pricu o epidemiji
 
Zoran0230
Da da, o tome govorim, o sistemu koji vezuje ruke svakom ko bi hteo nesto da promeni.
Sistem koji ne zavisi od gradjana jedne drzave, i kome gradjani sluze kao topovsko meso u medjusobnoj borbi oko plena, i moze povlaciti ovakve deamgoske poteze kao sto su ovi agronomi, bez ikakve ideje o stvarnoj pomoci gradjanima vec sa idejom da demagogijom pribave glasove.
Nema te studije i te logike koja ce opravdati ovo sto su uradili sa agronomima. To je naravno jasno i vlastima, nisu oni glupi samo sto im cilj i nije pomoc seljacima, ali su ih ipak pozaposljavali i pored svesti o njihovoj beskorisnosti za seljake.
Da je to tako pokazuje i cinjenica da su jednu prilicno vaznu i radikalnu odluku doneli na precac, bez mnogo razmisljanja i analize, To nije bilo ni u kakvom programu ni jedne stranke, sto pokazuje da oni o poljoprivredi i ne razmislaju sistemski vec ad hoc, i ne razmisljaju o koristi seljaka vec o svojoj koristi i tome kako da seljake iskoriste u medjusobnoj borbi oko plena- vlasti.
Kako se protiv toga izboriti je ipak tema za neki drugi razgovor, na nekoj drugoj temi, ali niti je resenje zaposliti agronome niti smo bili srecni ni dok nisu bili zaposleni. Ocigledno da tu nije problem.
 
Mogudase pohvalim PSSS Stig u pozarevcu da imaju Super strucnjake i da su uvek voljni da pomognu , i da se trude da na svaki veci problem ( ipak je udaljenost veca) izadju na teren i analiziraju problem i traze adekvatna resenja .
Uvek idu po potrebi ratar i zastitar ili zastitar i vocar itd..
I da nije bilo AGRONOMA iz PSSS afronom iz jedne druge firme bi mi uvalio insekticide u vrednosti od 200 000 dinara koji se nebi otplatili , a mene navadili na pricu o epidemiji

Čast izuzecima!
Svuda ima par stručnjaka koji podmeću kičmu i još "dva para" koji primaju platu... (kao npr mi ""agronomi""):haha:

---------- Poruka napisana 31-12-11 u 12:46 ---------- Prethodna poruka je 30-12-11 at 20:58 ----------

Sad ću malo da se uozbiljim i da napišem svoje iskustvo sa "velikim upitnikom"

Ne bih govorio o nekim tehničkim nedostacima, ali najveća mana upitnika je preobimnost (ima 71 stranu) i na prvi pogled izaziva strah. Čak i kada je na gazdinstvu zastupljena samo jedna proizvodnja, potrebno je više od sat vremena (20ak strana), da bi se popunio upitnik... a kada imamo dve ili više proizvodnji, anketiranje može potrajati i do 3 sata. Bilo bi praktičnije da se anketa radi u dva obilaska od po 45min-sat vremena (prvo opšti deo a drugi put deo o proizvodnji)
Kada sam prvi put video upitnik, komentare na forumu i drugim mestima bio sam ubeđen da će saradnja sa gazdinstvima ići jako teško zbog nepoverenja i straha od iznošenja podataka . Međutim za ovih nedelju dana nisam imao većih problema (bilo je komentara da hoćemo da naplatimo veće poreze, da ubacimo ljude u PDV i tsl). Najveći problem je što ljudi ne znaju većinu stvari koje se traže.
Veći deo upitnika predstavlja uprošćene evidencije koje bi gazdinstvo trebalo da vodi da bi znalo cene koštanja proizvoda i profitabilnost proizvodnje.
Što se tiče i ovde iznetih stavova da će se ovi podaci zloupotrebiti, stvarno mislim da je to neosnovano. Podaci će se slati bez imena i prezimena i koristiti za anilizu ukupnog stanja PG ... a čak da neko i hoće da upotrebi ove podatke u druge svrhe, tu neće naći mnogo toga novog (jedino objekte, opremu i troškove). Ostalo već može da se izračuna na osnovu podataka iz registracije.
 
Pa dobro jel to nekakav obavezan popis poljoprivrednika ili anonimna anketa(u kojoj nije obavezno ucestvovati)?

Ako vec imas taj upitnik kod sebe, skeniraj ga i postavi ovde. Poljoprivrednicima ne treba jos jedna glavobolja oko nekakvih papira i popunjavanja, ako je to bezazlen upitnik , postavi ga ovde da narod vidi.
 
Dobra ideja! Ako je već obiman upitnik, možemo olakšati savetodavcima ako unapred spremimo podatke. Ako ništa drugo, biće brže...
 
Ako nista trece. nece se narod bojati kad mu neko dodje i krene da ispituje sve redom i to tako 3 sata !
 
Pa dobro jel to nekakav obavezan popis poljoprivrednika ili anonimna anketa(u kojoj nije obavezno ucestvovati)?

Stvarno, jel to obavezno???

Ako vec imas taj upitnik kod sebe, skeniraj ga i postavi ovde

Onda Ivanu posla preko praznika da skenira...taman ce stici, mislim 71 stranu skenirati :D
 
Upitnik sadrži opšte podatke o nosiocu, strukturu setve za 2010 i 2011, prinose, raspodelu proizvoda (utrošak na gazdinstvu-prodaja-kompenzacija), prodaju po kupcima, kalkulacije po proizvodima, obrt stada, troškove za stočarstvo, subvencije, navodnjavanje i još mnogo stvari.
Upitnik nema veze sa popisom poljoprivrede koji će biti na jesen.
U upitnike se upisuje ime, prezime i potpis, ali koliko sam shvatio ministarstvo bi trebalo da koristi podatke bez imena i prezimena. Lični podaci i potpis su neophodni radi kontrole rada asistenata savetodavaca.
Saradnja nije obavezna u smislu da će oni koji odbiju saradnju snositi neke sankcije, ali moguće je da će gazdinstva koja sarađuju imati neke pogodnosti u budućnosti. Naš zadatak je da evidentiramo ako neko totalno odbije saradnju, pa ja savetujem ljudima da popune upitnik koliko mogu da se sete jer većina nema nikakve evidencije.
 
Poslednja izmena:
Upitnik je apsolutna budalastina.Juce me posetio moj"savetodavac"i popunjavali smo taj upitnik 2h i 30min.iako vodim detaljnu evidenciju na gazdinstvu i imam poodatke o ceni svih imputa od pre 10godina.Ima toliko besmislenih pitanja da smo se i ja i savetnik pitali ima li ikave veze sa poljoprivredom taj sto je to smisljao.Zamislite pitanje koliko mojih 5 krava proizvede stajnjaka goisnje i dali se to poklapa u 2010 i 2011-oj godini.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh