Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa onda je ok :)
Ja mislio zezate se, a vidim da je predlog daleko smisleniji nego ovo sto su uradili.

I kad vec pricamo o tim agonomima, evo juce sam imao blisko susret sa jednim od njih i u praksi video da od njih samo stete moze da bude.
Ja se , inace, bavim vocem, imam neke za pojmove u mom kraju, malo ozbiljnije vocnjake i eto, mislim da znam po nesto o tome.
Zove me komsija, kao dodji, obecao mi ovaj agronom da mi pokaze kako da rezem sljive, pa da vidim kako to izgleda.
Ne znam da li je to u opisu njihovog polsa ili je decko to onako prihvatio, da ucini, kako li, uglavnom kad sam dosao vidim decko veze blage sa zivotom nema.
I ne znam sta da kazem jbt, glupo mi da kazem da ovaj ne zna, glupo mi i komsiji da kazem da je dobro kad ne valja. Pitam koliko ce da ti reze, ma kao samo da pokaze, par komada
Ja pomislim ma super, nek oreze tih par komada i nek ide, ovaj ni ovako ni onako nece nista zapamtiti, a sigurno ce orezati bolje od agronoma jer decko izgleda u zivotu nije video sljivu.
 
Ironmene pa gde si ti bio kad je ova tema pocela ,,pa ovde napisan rat i mir a tebe te nema ,,,pa ovde nemoz da se izboris sa ovim pametnim sto odobravaju to sto nam rade ,,nisu krivi ovi mladi sto su zaposleni i uhlebljeni jer ja u njima vidim sto kazu ,,NASU DECU,, krivi su tvorci ideje i ovog popisa u najavi koji ce kobojagi biti zbog komasacije ili mozda zbog raspololaganjem onoga sto mogu da prodaju ,,pozzz
 
Ma nisam bas svracao precesto ovde. Citao sam malo raspravu, doduse ukoso :)
Ali i ovde u virtuelnom svetu je taman onako kao i u realnom. Ima onih koji ovo odobravaju a kad ih pitas kakva je konkretna korist od toga, tu vec zamuckuju.
To je inace problem ovog drustva, lako nasedamo na demagogiju i skupo je placamo, tesko nam izgleda da poverujemo nasim ocima, vise verujemo televiziji.
 
Ma ne zezemo se druže,mi to ozbiljno.:ppozdrav:Problem broj 1 u Srbiji da svakom je lakše da priča i da prosipa pamet uz kaficu i sokić drugom,nego da zapne pa da i nešto uradi fizički.

E to je suština svih naših drušvenih problema! Odlično zapažanje. Ogromna većina neće ništa fizički da zapne, a od "lepe" priče i filozofiranja se ne živi. Slažem se sa zapažanjima da najveći broj "savetodavaca" nema blage veze, da se diplome danas a i decenijama unazad dobijaju previše lako. Takav je slučaj i sam "mojim" kojem sam se zahvalio na "pomoći". Mladić 85-to, koji nikad praktične veze sa poljoprivredom i proizvodnjom imao nije, sa zvanjem "Stručnjaka za vino i rakiju". Šta mi to on može reći novo pa čak i sve da je vrstan poznavalac svog zvanja, a znam da nije, kada se ja bavim ratarstvom.. Najobičniji populizam, i bacanje novca.. Plašim se da je mnogo ružan period je ponovo pred nama, nažalost. Pokušavaju da svadjaju ljude ciljajući na ekonomsku nejednakost. "Lako je tebi, ti imaš", i slične budalaštine su u glavama onih koji smišljaju ovakve "projekte". Kao mnogo je nezaposlenih, teško se živi.. Tačno je to, ali je i istina koju treba reći da se posao u Srbiji bira, da većina hoće glumiti "akademske gradjane" i po mogućustvu se ugurati u neki od "prosperitetnih" gradova, pre nego da radi nešto ozbiljno. Znanje treba ceniti iznad svega, naravno. Niko ne može reći da zna dovoljno, ali se plašim da ga u glavama naših svršenih, da ne pričam o "nesvršinim", akademaca često ima najmanje. I ja sam bio "dobar djak", imao priliku da živim sladunjavim studentskim životom, i da mislim da ću kada se jednom dočepam diplome imati kredit za to da čitav život ništa ne radim. Izabrao da ostanem na dedovini i radim! Mnogo je onih koji su imali istu šansu a izabrali drugačiji "put". Neka svako kusa ono što je izabrao i neka ne krivi drugog. Sve se plaća!
 
Poslednja izmena:
Ma mani se ti bre covece samo subvencija ,,subvencije subvencije dokle bre subvencije,, sta mislis da ce se samo subvencijama podici poljoprivreda -nema sanse,,zamisli samo da su od tih para podignuti u ratarskim predelima silosi koji mogu da lageruju vasu robu i dati na upravljanje direktno vama ( zadrugama ,udruzenjima) koliko bi vise novca uslo u vas dzep .ili tamo gde su vocarski krajevi da su nam napravili hladnjace -naravno po regionima -koliko bi cena voca bila veca jer mnogi nemaju gde da drze i prodaju bud zasto i to bi bila dugorocna investicija o ovako subvencije otisle 10% u prave ruke 90 posto u krive ruke -tajkunske i sta posle toga -prosao voz ,,prema tome misli nmalo na sutra jer imamo mi i vecih problema kao sto je zdravstveno ,pa ne povezan penz staz ,,pa navodnjavanje ,pa odvodnjavanje ,pa uvoz bez kontrole i jos milion problema a vi koji ste navikli na te pare vi bi da to bude stalno? e malo morgen ,, inace obavestenje za sve poljoprivredne proizvodjace je da ce agronomi obici sva poljop gazdinstva bez obzira da li su ili nisu registriovana ,poz\
 
Imao razgovor sa savetodavcem pre neki dan...
Ja: "halo dobar dan, gospodja ........?? Imam poruku od vas da vam se javim"
Gospodja asistent savetodavca(U daljem tekstu GAS): "da trazila sam vas, niste bili kod kuce...Vi ste dodeljeni meni na staranje..ja sam vas savtodavac"
Ja: "da, nisam bio kod kuce, bio sam u Holandiji"
GAS: "U Holllandiji....divnoooooo...jao ja bih bas volela sa idem! Kako vam je bilo???
Ja: "Ma bilo...(sledi putopis)... Kako mogu da Vam pomognem??"
GAS: "Ako vam nije tesko da mi odgovorite na par pitanja??"
Ja: "samo izvolite,pitajte..."
GAS: "koliko zemlje radite?"
Ja: "..."
GAS: "primate li subvencije"
Ja: "..."
GAS: "kako ste zadovoljni proizvodnom 2011?"
Ja: "..."
GAS: "KAko ocenjujete mere ministarstva u 2011?"
Ja: "..."
GAS: "Hvala, imate li vi neko pitanje"
Ja: "Nemam, mogu li jos nesto da uradim za vas? Ima li potrebe da se vidimo...ili???"
GAS: "Nema, to bi bilo sve za sada."
Ja: "Prijatno"
GAS: "Hvala! Dovidjenja..."

Posle tog razgovora moja poljoprivredna proizvodnja je krenula uzlaznom putanjom, i uopste mi nije zao sto je za platu doticne gospodje moglo da se kupi XY obroka za narodnu kuhinju...
 
A jel to onda ta Anketa od 71 stranice (koju držim pred sobom i divim se :osmeh:)...
Ovu i ovakvu anketu bi trebalo sesti i raditi po par sati sa svakim ponaosob.
i kao sto Paja Patak reče u jednom crtaću...."Ne znam čemu ovo služi,a uz to i ne radi"

Naš savetodavac, pored dodeljenih mu poslova, pokupi uzorke koji ljudi izvade i nosi u PSSS Novi Sad, posle toga sa proizvodjačima sedne i analizira dobijene rezultate analiza. Dakle kao i u svemu ostalome, neko od asistenata savetodavaca će gledati da ne radi ništa i da uzima platu a neko će se potruditi i pokušati da barem nešto uradi korisno...to je već njihova individualna stvar.

Ima i grđih stvari u ovoj našoj Sorabiji, npr. izveštaj državnog revizora. Ima divnih primera a naročito u JP "Železnice Srbije", to javno preduzeće vuče, maltene, isti nivo subvencija kao poljoprivreda i ruralni razvoj a pare se troše na opravke zuba i slanje na rekretaivni odmor u banje i to ljudi koji nisu čak ni zaposleni u JP ŽS::jako_besan::
 
Naravno, kao i svuda u nasoj zemlji Srbiji...ima ljudi koji rade posao savesno, i manje savesno... Sa PSSS Zrenjanin saradjujem dugo, i uvek sam nailazio na koristan savet, i pomoc.
U slucaju ovog pomocnika savetodavca, imam utisak da ni gospodja ne zna sta radi, a ne jos meni da kaze sta da radim!
 
Plaši me pretpostavka da će od svih tih asistenata na kraju u stalno zaposlene u savetodavnoj službi izabrati pogrešne ljude- neradnike, krivinare, stranačke članove sa rodbinskom vezom... Pa će se savetodana služba pretvoriti u jedno užasno državno ili komunalno preduzeće gore GSP-a ili od Železnica.
 
Ma jok U PSSS se zaposljavaju ljudi koji su Zavrsili fakultet za odredjeni deo agrara , Mehanizator , zastitar , ratar , vocar , stocar itd pa nece valjda ....... politicke stranke imaju tu uticaja , veliiiikog
 
Ma mani se ti bre covece samo subvencija ,,subvencije subvencije dokle bre subvencije,, sta mislis da ce se samo subvencijama podici poljoprivreda -nema sanse,,zamisli samo da su od tih para podignuti u ratarskim predelima silosi koji mogu da lageruju vasu robu i dati na upravljanje direktno vama ( zadrugama ,udruzenjima) koliko bi vise novca uslo u vas dzep .ili tamo gde su vocarski krajevi da su nam napravili hladnjace -naravno po regionima -koliko bi cena voca bila veca jer mnogi nemaju gde da drze i prodaju bud zasto i to bi bila dugorocna investicija o ovako subvencije otisle 10% u prave ruke 90 posto u krive ruke -tajkunske i sta posle toga -prosao voz ,,prema tome misli nmalo na sutra jer imamo mi i vecih problema kao sto je zdravstveno ,pa ne povezan penz staz ,,pa navodnjavanje ,pa odvodnjavanje ,pa uvoz bez kontrole i jos milion problema a vi koji ste navikli na te pare vi bi da to bude stalno? e malo morgen ,, inace obavestenje za sve poljoprivredne proizvodjace je da ce agronomi obici sva poljop gazdinstva bez obzira da li su ili nisu registriovana ,poz\
Slazem se sa tobom,potpuno si u pravu.Jeste mogli su sve to da rade.Ja sam na brzaka napisao prvo sto mi je palo na pamet.:ppozdrav:
 
Radivoje ,crni Radivoje ,pa ti mislis da je u ministarstvu poljoprivrede bolje nego u ,,zeleznicama ,,ma strasno? kada bi se otvorio jedan insajder u min poljoprivrede bilo vise uhapsenih nego u Kolubari ali ovako je to rezirano ,,uka buka povika na vuka ,a lisice meso pojedose,, Pazite molim vas jedan Radasin dobija priznanje za uspesan doprinos razvoju sela,, dvojica Zvonko i Bogdan dobijaju podsticaje za vinariju,,pa jedan glumac Jezdic dobija podsticaje za vocnjak(ne znam dal on placa pio koji su i meni trazili ) pa jedan ministar Zivkovic dobija pola miliona evrica ,,e to je sto ova Srbija zna ,a ono sto se nezna e zaklela se zemlja raju da se sve tajne odaju,, jer nicija nije do zore ,,,,, pozzz
 
Imao kratak tel. rasgovor sa prepotentnom asistentkinjom savetodavca. Predstavila se kao xxx osoba iz ministarstva poljoprivrede , verovatno misleći da je ona tu sada kao nešto važno. Mogao bih im samo dobronamerno preporučiti da se svakoga dana na kraju radnog vremena zapitaju: Šta smo to danas privredili i pokušaju da to realno vrednuju?

Ni najmanje ne sumnjam da među tim ljudima nema onih pravih, sigurno ih ima. Na žalost, ne njihovom krivicom, plašim se da će za neko vreme većina biti upropašćena i izgubljena, krivicom ove jadne države koja im nudi i daje ovakve poslove.

Jednom prilikom sam "savetodavca" koji me "savetovao" (ponavljao napamet naučenu mantru) kako pronaći posao zapitao: "Da li si ti ikada u životu radila u nekoj iole ozbilnoj firmi i imala konkretan radni zadatak koji moraš rešiti?" Mogla je samo da zaćuti. Na to izmišljeno radno mesto je došla kao član partije naravno.

Uskoro stižu i šumari !

U zemlji Srbiji i dalje najbolje posluju PRODAVNICE MAGLE!
 
Poslednja izmena:
Radivoje ,crni Radivoje ,pa ti mislis da je u ministarstvu poljoprivrede bolje nego u ,,zeleznicama ,,ma strasno? kada bi se otvorio jedan insajder u min poljoprivrede bilo vise uhapsenih nego u Kolubari ali ovako je to rezirano ,,uka buka povika na vuka ,a lisice meso pojedose,, Pazite molim vas jedan Radasin dobija priznanje za uspesan doprinos razvoju sela,, dvojica Zvonko i Bogdan dobijaju podsticaje za vinariju,,pa jedan glumac Jezdic dobija podsticaje za vocnjak(ne znam dal on placa pio koji su i meni trazili ) pa jedan ministar Zivkovic dobija pola miliona evrica ,,e to je sto ova Srbija zna ,a ono sto se nezna e zaklela se zemlja raju da se sve tajne odaju,, jer nicija nije do zore ,,,,, pozzz

Ja sam samo uporedio ovo zaposljavanje agronoma sa JP ŽS...u stilu ima i gorih stvari od zapošljavanja agronoma od kojis su mnogi, koliko čujem, vec napustili "posao"...Železnicu sam spomenuo jer je to samo poslednje u nizu mojih razočarenja.
 
Ministarstvu poljoprivrede treba jedan Ljubiša Milanović,da napravi malo reda.Tu ima toliko prostora za mahinacije da to nebo ne bi videlo.Na očigled ministarstva se mućka (javna tajna) i niko ništa ne preduzima.To je za svaku osudu.Ministarstvo poljoprivrede ima novca da ga baca u vetar koji duva na sve strane.Kod mene je bila savetodavka pre par nedelja i nisam bio kod kuće i kao doći će i nema je.Meni nije porebna ali ako su ih već zaposlili neka rade bre.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh