Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поштовани пољопривредници, како је нас лако завадити... вређамо се овде без користи. Предлажем колегама који су ангажовани као саветодавци, да не реагују на коментаре. Дефинитивно нису они криви за овај "пројекат" ,а далеко од тога да им је лако. Верујем да из министарства посматрају како се ми "надмудрујемо", и улудо трошимо енергију, док је тако ,они ће лагано владати........само нова коска међ нас!
 
Od 1 oktobra sledeće godine počinje popis poljoprivrednih gazdinstava a ko će ga obavlljati videće se.
 
Popis cega?Imovine pokretne i nepokretne,finansijskih prihoda...
Sto nebi popisali malo politicare i njihove privrednike da vidi javnost koliko su teski
 
Поштовани пољопривредници, како је нас лако завадити... вређамо се овде без користи. Предлажем колегама који су ангажовани као саветодавци, да не реагују на коментаре. Дефинитивно нису они криви за овај "пројекат" ,а далеко од тога да им је лако. Верујем да из министарства посматрају како се ми "надмудрујемо", и улудо трошимо енергију, док је тако ,они ће лагано владати........само нова коска међ нас!
Krupica tu si upravu nisu krivi ali su krivi sto dopustaju da ih neko pravi budalama nije sve u platama ako je agronom treba sam da zna da se takvim savetovanjem nemoze povecati proizvodnja

---------- Poruka napisana u 17:58 ---------- Prethodna poruka je at 17:57 ----------

Gresis , silno gresis sinko , ako nisam dezinformisan to se vec radi
Rale naravno da nisi dezinformisan radi se SAVETODAVNIM telom hehehe

---------- Poruka napisana u 18:11 ---------- Prethodna poruka je at 17:58 ----------

Po ovom animalu ispada kako nas drzava stiti od svojih lopova ovo je samo skretanje sa stvarnosti ovakvim tekstom i laganim navlacenjem na svoju vodenicu ja bih rekao politickim manevrom moze nekog drugog pridobiti mi obicni smrtnici nismo prosti ako vam tako izgledamo
ja sam malo dolije napisao koju rec a cak sam i citirao naseg predsednika nije rekao da je to kako si ti ANIMAL napisao posao ovih agronoma i sta bisad oni hteli da vas svi mi tapsemo po ledjima,"'TAKVI NAM TREBAJU uuuuuuu bre evo sad ce mi rodi pet puta viseeeeee okanite se vise ovog napacenog naroda

Znate sta sto se tice postovanja toga imam i ljudi mi veruju tice tamo gde sanm uspeo ne uspevaju ni organi reda, ja bih Vas malo dole prebacio da vidite sta je patnja kada coveku rodi 200 kilograma kukuruza, koji koristi hibride kojima na toj lokaciji nije mesto, ovo je polemika izmedju interesnih grupa tzv kulaka i onih malih socijalnih seljaka. Izvoli samo udji u jedno selo tamo gde sam ja ulazio i predstavi se... ja cu to smatrati zaa uspeh a kamoli nesto vise da odrzis sastanak npr......
E sada vec lepo pricas, ajde sada sam nabroj sta je potrebno tom coveku osim promene hibrida ili lokacije STO SI TI REKAO sto nemora da je tacno ali uzmimo..... da bi on imao vise kukuruza i zhvatices o cemu ja pricam,i shvatices da nije sve u plati koju primas i shvatices da te neko pravi b...lom ali nabroj sta mu je potrebno pa ces videti i sam koliko ce vredeti tvoje savetodavno telo sve da uzmemo u obzir da znas o cemu pricas tim ljudima...ajde evo bez svadje nabroj, da svi vide sta je to potrebno da se poveca proizvodnja pet puta
 
Bogami rasprava je bila oko 10 min i to pozestoka u marketu a oko nas 10 ljudi seljaka koji su pratili strucnu raspravu, na kraju rasprave oni seljaci pocese da me tapsu po ramenu i rekose "e ovakav nam je davno trebao" dok je prodavacica odmah ponudila pomoc u traganju za drugim RPG i iskazala zelju za sticanje onog znanja koje izvojevalo odusevljenje namucenih seljaka.

Koliko je ovde ega jbt!!!
Jesi li to ispricao kuci cim si dosao? Jesu li bili ponosnii ukucani na tebe? :)

Mozda upadica nije na mestu ali onoliko narcisoidnosti prosto izaziva.
Dajem sebi za pravo da ti to kazem jer sam i ja agronom, samo sto nisam ni konkurisao niti bih prihvatio taj posao.
Naravno, ne osudjujem ljude koji jesu, znam ih nekoliko i veruj mi na rec da mogu veoma dobro da procenim njihovu strucnost i kazem ti, pojma nemaju!
Ne zameram im, besmisleno je zamerati ljudima koji traze i nadju posao, ali zameram drzavi sto na ovakav nacin baca (i moje) pare. Od ovog "projekta" niko nikakve koristi nece imati (osim vas zaposlenih ali to nije drustvena vec vasa licna, pojedinacna korist) i to u situaciji kad je vise nego ocigledno da se na budzet nakacilo previse korisnika.
U takvoj situaciji ona u jednom potezu na taj budzet (koji se puni, da te potsetim, parama svih nas) kaci ni manje ni vise 2000 ljudi sa natprosecnom platom, i jos se hvali da ce ih jos nagurati u budzet, a sto je najznacajnije, od toga ne moze da bude nuikakve koristi za seljake. Ne moze, jer je sistemski tako postavlejno da je nemoguce da seljak od toga ima koristi.

Sto se mene tice, na licnom planu, srecno ti i dugovecno bilo, a na opstem cu se svim silama boriti da vas sto pre skinu sa narodne grbace.
Previse vas je brate, ne moze da se izdrzi.
 
Po meni bi bilo bolje da su zaposlili mehanizatore,nego agronome.Uradili bi mi generalnu traktora,promenuli bi mi ulje,pregledali bi mi sejalicu svakog proleća,na setvospremaču bi mi promenili puknute motike,kombajn bi mi pretresli pred svaku sezonu... da ne dužim,i to sve za 40000 din.Više bi bilo koristi...:ppozdrav:od majstora.
 
Po meni bi bilo bolje da su zaposlili mehanizatore,nego agronome.Uradili bi mi generalnu traktora,promenuli bi mi ulje,pregledali bi mi sejalicu svakog proleća,na setvospremaču bi mi promenili puknute motike,kombajn bi mi pretresli pred svaku sezonu... da ne dužim,i to sve za 40000 din.Više bi bilo koristi...:ppozdrav:od majstora.


I ja podržavam ovu inicijativu.
 
I ja podržavam ovu inicijativu.

Mozda se zezate ali to bi stvarno bilo pametnije trosenje para.
Ne znaci da ne postoji i neko drugo resenje, jos primerenije stvarnim potrebama seljaka ali besplatni servisi za mehanizaciju jesu korisniji od besplatnog - nista.
A onda kad sagledamo da to ipak nije besplatno vec da to placamo uplacujuci u budzet vidimo da mi i to nista placamo.

Uz to, postoji i nesto sto zovu poljoprivredna savetodavna sluzba, i to je na budzetu znaci i to placamo a i to bi valjda trebalo da sluzi ovome cemu navodno sluze ti agronomi, znaci to nista, ne da placamo jednom, vec duplo.
 
Ma ne zezemo se druže,mi to ozbiljno.:ppozdrav:Problem broj 1 u Srbiji da svakom je lakše da priča i da prosipa pamet uz kaficu i sokić drugom,nego da zapne pa da i nešto uradi fizički.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh