Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Diklofen to je strasno !!!tacno sam znao da tu nesto nestima sramota to je izgleda spijunska edukacijakako bi nas sto skorije naterali da sve rasprodamo kapitalistima
Jutros sam do pošte pešaka išao sa jednim od novo zaposlenih agronoma.Čovek kaže kako su se na sastanku za našu opštinu pobunili jer kako on kaže treba da izigravaju"udbu".Ljudi su popčeli da ih ne primaju u kuće ili ako ih prime da im daju lažne podatke.Čovek kaže da se oseća jako neprijatno kad u dvorištu vidi tri traktora i zna da gazda radi 100ha ,a on mu saopšti da zemlju ne radi i da traktori nisu njegovi nego od drugara.I sam kaže da je on mislio da će se stvarno raditi na pomoći seljacima ,a ne na prikupljanju informacija za državu.Na sastanku je pitao da se organizuju zimske škole po mestima ,a oni mu rekli da za to ima vremena i da je ovaj popis bitniji.
Vidim da je čovek jako ne zadovoljan i ogorčen.Kako sam kaže počeli su ga i neki prijatelji izbegavati.
 
Polako,imaće vremenom uvid u svako gazdinstvo i onda će donositi uredbe da nas olakšaju atoga se može napisati koliko hoćeš.
Ovo je savremena udba
 
Drage kolege molim za pomoc ( da nebi prelistao celu temu) Sta stoji u opisu radnog mesta novih agronoma?
Naime agronom koji je dodeljen mojoj okolini se predstavio da je tu dabinam pojasnio uredbe i danam ih protumaci , i da nema veze sa agrotehnikom , stocarstvom , zastitom itd.
Sad se ja pitam zasto su doveli takvog agronoma u tipicno Srpskom selu , a uredbe su napisane na Srpskom jeziku ?
 
Ja sam prvo kao mladi mehanizator bio jako ljut na ministarstvo što su nas izdvojili od ostalih agronoma i svrstali kao struku kojoj je posao negde u industriji. Vrlo brzo se zapitaš: "Izvinite gospodo u kojoj industriji? I kome je takva selekcija pala na pamet?

Onda sam pre mesec dana počeo da primam povratne informacije od svojih kolega koji su ni krivi ni dužni ispali veći agronomi od agronoma.

Na pitanja kako Vam je na poslu usledili su sledeći odgovori:

- Zezanje.
- Ma ne radim ništa, a primam 40 hiljada+ 18 za stan.
- Neki put je jako dosadno.
- Evo već treća sreda... kući u Bg-u.
- Primam radni zadatak preko sms-a.
- Laganica- popisujem nešto.
- Obilazim sirotinju- strašno!
- Ujela me neka džukela za butinu.
- Brate isterao me čovek iz dvorišta nisam "A" stigao da kažem.
- Pričam sa ljudima... Popijemo neku :D
- Evo 4. kafa od jutros otišao pritisak u qrac!
- Izgubio sam službeni telefon u nekoj šumi. Našao sam ujutro.
- Prepešačio sam 20 km zbog jedne kuće.
- Ma ćuti nedostaje mi Beograd u pm.
- Ljudi mi se javljaju na ulici. Svi me poznaju!!! :D

Izuzetak čine ljudi koji na neki način traže da opravdaju svoje znanje:

- Raspitao sam se malo i razjasnio nekom mučeniku gde mu je zaglavila premija za mleko.
- E znaš one tablice za ishranu krava muzara? Što je to dobra stvar- primenio sam!!!


Tako da sad nešto ne žalim previše za tim savetodavnim poslom.
 
Tetka mi je iz beograda i od njene drugarice sin je zavrsio za agronoma i bas se prijavio za posao kad je video sta je odmah je odustao kaze da to nema veze sa strukom nezeli da ga neko izlema pri popisivanju necije imovine
 
Ja čitao Nostradamusa gde je napisao da propas sveta nastaje početkom 2012god. gde je polazna stanica Serbija. Dal čovek nije promašio red vožnje dok je pisao....
 
Da ,ali bi ti dobro došla plata.

Uvek se setim šta je izgovorio moj poznanik koji je dugo godina "radio" u jednom prezaposlenom komunalnom preduzeću u Beogradu kad su najavili smanjenje broja zaposlenih: "Ako dobijem otkaz ko će mene da primi u bilo koju firmu? Ja bukvalno ne znam ništa da radim osim da primam platu."
 
Drage kolege molim za pomoc ( da nebi prelistao celu temu) Sta stoji u opisu radnog mesta novih agronoma?
Naime agronom koji je dodeljen mojoj okolini se predstavio da je tu dabinam pojasnio uredbe i danam ih protumaci , i da nema veze sa agrotehnikom , stocarstvom , zastitom itd.
Sad se ja pitam zasto su doveli takvog agronoma u tipicno Srpskom selu , a uredbe su napisane na Srpskom jeziku ?
Koji posao treba da obavljaju AGRPNOMI?
 
Ljudi kod mene je teska socijala i ja treba tu da pomognem a nemam ovlascenja iskreno da mi smo vec sa kolegama asistentima iscupali mecku ono sto sam pisao u prethodnim postovima i utvrdile su se nepravilnosti u radu veterinarskih stanica, mlekare i odgajivackih organizacija ako bih dodao i cinjenicu da su odredjeni ljudi nudili junice besplatne za proviziju od 20 -50 % od njene vrednosti znajte u kakvoj zemlji zivimo, cak su ljudi bili spremni da daju i pismene izjave.... Ovaj upitnik je dosta preglomazan i za tumacenje i sagovornik i anketar treba da su vrsni agroekonomisti da bi to rastumacili.... sve u svemu jos uvek mu nije mesto bojim se da stvari idu pomalo prebrzo
 
Ljudi kod mene je teska socijala i ja treba tu da pomognem a nemam ovlascenja iskreno da mi smo vec sa kolegama asistentima iscupali mecku ono sto sam pisao u prethodnim postovima i utvrdile su se nepravilnosti u radu veterinarskih stanica, mlekare i odgajivackih organizacija ako bih dodao i cinjenicu da su odredjeni ljudi nudili junice besplatne za proviziju od 20 -50 % od njene vrednosti znajte u kakvoj zemlji zivimo, cak su ljudi bili spremni da daju i pismene izjave.... Ovaj upitnik je dosta preglomazan i za tumacenje i sagovornik i anketar treba da su vrsni agroekonomisti da bi to rastumacili.... sve u svemu jos uvek mu nije mesto bojim se da stvari idu pomalo prebrzo

Sve je to iz vrlo smisljenih razloga bas sada odradjeno. Znaju oni sta moramo da odradimo da bi ispunili uslove o pridruzivanju, nemoj da mislite da to nije jedan od obaveza u poduzoj listi zahteva Na forumu ima kolega iz RH,pa neka napisu sta su im obaveze a tek su sada na korak od EU. Cisto da vidimo sta nama sve sledi
Svi oni koji se samo malo vise informisu znaju kakve nevolje nam se spremaju, sa tim EU regulacijama a sa ovakvim stanjem agrara. Ne kazem da su te Evropske regulative lose, ali na nasu slabo razvijenu poljoprivredu osecam da ce biti pogubne. Mozda neke proizvodnje nece to toliko osetiti, ali sigurno da mnoge hoce.
Tako da se mnogo toga valja iza oblaka a mi to kao ne znamo, a zalosno je sto ce ti asistenti savetodavaca biti samo puki izvrsioci.
 
Licno mislim da je vrlo bitan ovaj projekat evo i cinjenica gomila prevaranata, interesnih grupa vec vrsi pritisak na mene zato sto strukom ukazujem gde su propusti i pikiram na odgovorne u celoj prici a njima ne odgovara. Najbolji ce biti primer koji cu reci...Pojavljujem se kod zene prodavacice sa RPG predstavim se i ona na to odgovori:" Sta cete me Vi savetovati" udarim kontru da li je uzela subvenciju za umaticeno grlo ona kaze ne, na to ja objasnjavam da mi u nasem kraju imamo lose vodjenje maticne evidencije i da delimicno u tome ucestvuju i veterinari jer postoji sukob interesa, u tom momentu se pojavljuje i zamenik direktora veterinarske stanice prilazi i kaze u cemu je problem i ko sam ja pa da tako govorim, .. Predstavim se i pocnem da nabrojam greske koje sam evidentirao i ukazao na propuste u njihovom radu a sto debelo kosta proizvodjace to su : nepostojanje medicinske dokumentacije kod proizvodjaca, to da se pola veternarske stanice bavi uzgojem zivotinja a za to nema pravo, nepostojanje kartona osemenjavnja kod drzaoca grla, to da uslovljavaju ljde da kod njih vakcinisu jer ce im oni obezbediti subvencije itd,. Bogami rasprava je bila oko 10 min i to pozestoka u marketu a oko nas 10 ljudi seljaka koji su pratili strucnu raspravu, na kraju rasprave oni seljaci pocese da me tapsu po ramenu i rekose "e ovakav nam je davno trebao" dok je prodavacica odmah ponudila pomoc u traganju za drugim RPG i iskazala zelju za sticanje onog znanja koje izvojevalo odusevljenje namucenih seljaka.
I znate ko me je odbio i nije me primio samo jedan veterinraski tehnicar koji je dodeljivao subvencije u prici.

Daj uslikaj nepravilnosti nekako i okači slike! Inače bravo za post i hrabrost!
 
Daj uslikaj nepravilnosti nekako i okači slike! Inače bravo za post i hrabrost!
Po ovom animalu ispada kako nas drzava stiti od svojih lopova ovo je samo skretanje sa stvarnosti ovakvim tekstom i laganim navlacenjem na svoju vodenicu ja bih rekao politickim manevrom moze nekog drugog pridobiti mi obicni smrtnici nismo prosti ako vam tako izgledamo
ja sam malo dolije napisao koju rec a cak sam i citirao naseg predsednika nije rekao da je to kako si ti ANIMAL napisao posao ovih agronoma i sta bisad oni hteli da vas svi mi tapsemo po ledjima,"'TAKVI NAM TREBAJU uuuuuuu bre evo sad ce mi rodi pet puta viseeeeee okanite se vise ovog napacenog naroda
 
Nemam ja nista protiv Agronoma , al sam mnogo vise ocekivao i ocekujem od agronoma (i znam da ovu temu prati i moj agronom) i

---------- Poruka napisana u 23:34 ---------- Prethodna poruka je at 23:31 ----------

Niisam nikad čuo da postoje agrpnomi. Sad i mene zanima čime se bave.
pratim vec par sati ko ce jos komentarisati moju gresku u kucanju , sa srdjanom se poznajem i razumem njegov post , a za vas gospodine kostovicu sam siguran da ste prepoznali moju gresku , tako da nesvatam sta ste hteli da izrazite ovim postom ?
 
Po ovom animalu ispada kako nas drzava stiti od svojih lopova ovo je samo skretanje sa stvarnosti ovakvim tekstom i laganim navlacenjem na svoju vodenicu ja bih rekao politickim manevrom moze nekog drugog pridobiti mi obicni smrtnici nismo prosti ako vam tako izgledamo
ja sam malo dolije napisao koju rec a cak sam i citirao naseg predsednika nije rekao da je to kako si ti ANIMAL napisao posao ovih agronoma i sta bisad oni hteli da vas svi mi tapsemo po ledjima,"'TAKVI NAM TREBAJU uuuuuuu bre evo sad ce mi rodi pet puta viseeeeee okanite se vise ovog napacenog naroda


Čemu galama? Pusti ga da okači slike- dokaze šta god!
 
Po ovom animalu ispada kako nas drzava stiti od svojih lopova ovo je samo skretanje sa stvarnosti ovakvim tekstom i laganim navlacenjem na svoju vodenicu ja bih rekao politickim manevrom moze nekog drugog pridobiti mi obicni smrtnici nismo prosti ako vam tako izgledamo
ja sam malo dolije napisao koju rec a cak sam i citirao naseg predsednika nije rekao da je to kako si ti ANIMAL napisao posao ovih agronoma i sta bisad oni hteli da vas svi mi tapsemo po ledjima,"'TAKVI NAM TREBAJU uuuuuuu bre evo sad ce mi rodi pet puta viseeeeee okanite se vise ovog napacenog naroda

Znate sta sto se tice postovanja toga imam i ljudi mi veruju tice tamo gde sanm uspeo ne uspevaju ni organi reda, ja bih Vas malo dole prebacio da vidite sta je patnja kada coveku rodi 200 kilograma kukuruza, koji koristi hibride kojima na toj lokaciji nije mesto, ovo je polemika izmedju interesnih grupa tzv kulaka i onih malih socijalnih seljaka. Izvoli samo udji u jedno selo tamo gde sam ja ulazio i predstavi se... ja cu to smatrati zaa uspeh a kamoli nesto vise da odrzis sastanak npr......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh