Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
контексту ове теме и свега изреченог, изнетих мишљења пољопривредника, предлажем Асоцијацији (ПС) да званично упути став Министарству о овој акцији, уз изношење аргумената.

Pošto po drugi put postavljate ovu poruku, voleo bih da nam pojasnite šta konkretno podrazumevate pod "iznetim mišljenjima" i "argumentima". Pratim temu od početka i ima različitih (suprotnih) mišljenja....
pozdrav
 
Pošto po drugi put postavljate ovu poruku, voleo bih da nam pojasnite šta konkretno podrazumevate pod "iznetim mišljenjima" i "argumentima". Pratim temu od početka i ima različitih (suprotnih) mišljenja....
pozdrav

Колико ја видим,а видим две су "групе"истомишљенка по овој теми. Једна,малобројнија коју чини пар младих колега који су највероватније укључени у овај програм и потпуно ми је јасно да су они ЗА, пошто им је то шанса да нешто раде,зараде и успут још и науче штогод о послу.
Другу, многобројнију групу форумаша представљају људи који производе на својим газдинствима, дакле они од којих све почиње и који су битни учесници овог пројекта, А КОЈЕ НИКО НИЈЕ ПИТАО НИ ДА ЛИ ИМ ЈЕ ПОТРЕБНО САВЕТОВАЊЕ,НИ ДА ЛИ ЖЕЛЕ ДА СЕ УКЉУЧЕ! и како видим не виде сврху свега на овај начин како се до сада показало у пракси. Такође је јасно да нико од произвођача није против колега који су ангажовани на овом послу,што је нормално. Са своје стране министарство на сва звона објављује и хвалише се како они све чине да упосле људе и помогну пољ.произвођачима што нема везе са истином. А људи који нису у пољопривреди верују кад се то стално понавља и понавља,,,па кад следећи пут буде протеста (оправданих) ,реакција ће бити.."шта хоће ови пољопривредници кад имају помоћ са свих страна..... Дефинитивно сматрам. да треба реаговати на овакво прегласно хвалисање политичара јер то има своје дугорочне последице на произвођаче.

Поздрав и свако добро свим радним и поштеним људима.
 
Krupica,svaka ti je na mestu i odličan komentar,tj. siže svega do sada izloženog u ovoj temi.
 
Колико ја видим,а видим две су "групе"истомишљенка по овој теми. Једна,малобројнија коју чини пар младих колега који су највероватније укључени у овај програм и потпуно ми је јасно да су они ЗА, пошто им је то шанса да нешто раде,зараде и успут још и науче штогод о послу.
Другу, многобројнију групу форумаша представљају људи који производе на својим газдинствима, дакле они од којих све почиње и који су битни учесници овог пројекта, А КОЈЕ НИКО НИЈЕ ПИТАО НИ ДА ЛИ ИМ ЈЕ ПОТРЕБНО САВЕТОВАЊЕ,НИ ДА ЛИ ЖЕЛЕ ДА СЕ УКЉУЧЕ! и како видим не виде сврху свега на овај начин како се до сада показало у пракси. Такође је јасно да нико од произвођача није против колега који су ангажовани на овом послу,што је нормално. Са своје стране министарство на сва звона објављује и хвалише се како они све чине да упосле људе и помогну пољ.произвођачима што нема везе са истином. А људи који нису у пољопривреди верују кад се то стално понавља и понавља,,,па кад следећи пут буде протеста (оправданих) ,реакција ће бити.."шта хоће ови пољопривредници кад имају помоћ са свих страна..... Дефинитивно сматрам. да треба реаговати на овакво прегласно хвалисање политичара јер то има своје дугорочне последице на произвођаче.

Поздрав и свако добро свим радним и поштеним људима.

Prvo bih vam zahvalio na odgovoru.
Ne slažem se sa mišljenjem da su vaše kolege koje imaju pozitivno mišljenje uključene u program. Iz postova je prilično jasno ko su asistenti savetodavaca. Čini mi se da ste vi protiv načina na koji se promoviše projekat u javnosti(o čemu ovde nismo ni diskutovali) a ne protiv same ideje. Svako se pita da li će da se uključi kada mu asistent savetodavca dođe na prag. Iako je svaka kritika dobrodošla bilo bi bolje da smo se skoncentrisali na konkretne kritike vezane za sprovođenje projekta, a ne na brojna dokazivanja da savetodavstvo nije ni potrebno.
Pozdrav
 
..Ipak ne mogu da ćutim ---> obišla sam polj.gazd. koja su mi dodeljena. Njih 129 ima veoma pozitivan stav, 15-toro je bilo negativno ( jedan neprijatan napadno nervozan, dva čak arogantna - i to kolege agronomi ... ostalih 12 su odbili i tačka !) ... 8-oro uopšte nema ni na datoj adresi niti ih ima igde u imeniku.
E sad ,... ONI KOJI IMAJU POZITIVAN STAV - su uglavnom ljudi koji nemaju svog slobodnog vremena da sede pored interneta i koji su baš zbog tog vremena veoma obradovani našim pojavljivanjem na svom pragu. Mnogi nemaju kompjuter.
Nismo svi bez iskustva ... mnogi od nas su i sami uključeni u proizvodnju kroz svoja PG, a mnogi imaju bogato iskustvo kao zaposleni u struci po više godina.
Već je rečeno više puta - a reči treba shvatiti dosledno njihovom značenju - ASISTENT SAVETODAVCA -> je posrednik između PG i SAVETODAVCA tj. PSS-a .Nećemo mi nikom "soliti" i "lekcijašiti" .
Lično imam 2 -3 prijatelja koji se veoma uspešno bave svojom proizvodnjom i koji su najpre imali negativan stav u vezi ovog programa - jer su sve posmatrali iz nekog ugla : "šta su sad smislili, kako će sad da nas pređu"... Ali KADA SU PROMENILI UGAO POSMATRANJA I RAZMIŠLJANJA - promenili su i svoj stav u veoma pozitivan... Imam prijatelje i poznanike koji raspolažu sa malim gazdinstvima ali vide ovaj program kao svoju šansu.
Za ovu temu a nakon svih obilazaka PG moram napisati :- kod ljudi koji žive skoro oskudno a imaju zemlju probudila se žar za borbom ... njihov standard je još po prilično nizak ALI imaju volje i snage da se bore --- ovaj program je njima ulio nadu i optimizam koji im je bio neophodan,( kao i meni jer i ja sam po obimu proizvodnje još uvek mali proizvođač ). Možda ste većina vas na ovom forumu doveli svoj standard proizvodnje na zavidan nivo , ali mnogo je veći broj ljudi koji čame i brinu ... pitanja ŠTA? KAKO? stalno cirkulišu. Ne mora se dogoditi čudo u smislu toga da ovaj naš posao potraje ( u smislu toga da dobijamo mesečne plate i slično ) - ALI SAM UVERENA U TO DA JE ČUDO VEĆ POČELO DA SE DEŠAVA -zar nije čudo da se ožive životi i naših ljudi a i njihove dece - imam ideja , imam energije i volje ...verujem da i mnogi od mojih kolega isto misle... I bez obzira na postojanje ovog programa JA ću nastaviti saradnju bar sa onim ljudima koji su spremni da se kao mali udruže u velike ... nikakvu nadoknadu za sebe ne o čekujem ...jedino što očekujem i što bajkovito zvuči - to je da se ljudima vrati vedrina u njihove živote...JA SAD GOVORIM O MALIM PG --- ali i mi ćemo "porasti" kao PG, ili smo ipak VELIKI bar po svojim planovima i ciljevima ... cccc ( u ovim vremenima to je zaista čudo misliti tako - ali ako ne mislim tako = ode moj život u sunovrat ... KAKVE SU TI MISLI ,TAKAV TI JE ŽIVOT ).
Još da dodam ... pratim sve postove => mnogi koji su ZA i mnogi koji su PROTIV po mom mišljenju su jednako u pravu ... no jedino što JA LIČNO vidim jeste => TU SMO GDE SMO ... voleli to ili ne voleli.
 
..Ipak ne mogu da ćutim ---> obišla sam polj.gazd. koja su mi dodeljena. Njih 129 ima veoma pozitivan stav, 15-toro je bilo negativno ( jedan neprijatan napadno nervozan, dva čak arogantna - i to kolege agronomi ... ostalih 12 su odbili i tačka !) ... 8-oro uopšte nema ni na datoj adresi niti ih ima igde u imeniku.
E sad ,... ONI KOJI IMAJU POZITIVAN STAV - su uglavnom ljudi koji nemaju svog slobodnog vremena da sede pored interneta i koji su baš zbog tog vremena veoma obradovani našim pojavljivanjem na svom pragu. Mnogi nemaju kompjuter.
Nismo svi bez iskustva ... mnogi od nas su i sami uključeni u proizvodnju kroz svoja PG, a mnogi imaju bogato iskustvo kao zaposleni u struci po više godina.
Već je rečeno više puta - a reči treba shvatiti dosledno njihovom značenju - ASISTENT SAVETODAVCA -> je posrednik između PG i SAVETODAVCA tj. PSS-a .Nećemo mi nikom "soliti" i "lekcijašiti" .
Lično imam 2 -3 prijatelja koji se veoma uspešno bave svojom proizvodnjom i koji su najpre imali negativan stav u vezi ovog programa - jer su sve posmatrali iz nekog ugla : "šta su sad smislili, kako će sad da nas pređu"... Ali KADA SU PROMENILI UGAO POSMATRANJA I RAZMIŠLJANJA - promenili su i svoj stav u veoma pozitivan... Imam prijatelje i poznanike koji raspolažu sa malim gazdinstvima ali vide ovaj program kao svoju šansu.
Za ovu temu a nakon svih obilazaka PG moram napisati :- kod ljudi koji žive skoro oskudno a imaju zemlju probudila se žar za borbom ... njihov standard je još po prilično nizak ALI imaju volje i snage da se bore --- ovaj program je njima ulio nadu i optimizam koji im je bio neophodan,( kao i meni jer i ja sam po obimu proizvodnje još uvek mali proizvođač ). Možda ste većina vas na ovom forumu doveli svoj standard proizvodnje na zavidan nivo , ali mnogo je veći broj ljudi koji čame i brinu ... pitanja ŠTA? KAKO? stalno cirkulišu. Ne mora se dogoditi čudo u smislu toga da ovaj naš posao potraje ( u smislu toga da dobijamo mesečne plate i slično ) - ALI SAM UVERENA U TO DA JE ČUDO VEĆ POČELO DA SE DEŠAVA -zar nije čudo da se ožive životi i naših ljudi a i njihove dece - imam ideja , imam energije i volje ...verujem da i mnogi od mojih kolega isto misle... I bez obzira na postojanje ovog programa JA ću nastaviti saradnju bar sa onim ljudima koji su spremni da se kao mali udruže u velike ... nikakvu nadoknadu za sebe ne o čekujem ...jedino što očekujem i što bajkovito zvuči - to je da se ljudima vrati vedrina u njihove živote...JA SAD GOVORIM O MALIM PG --- ali i mi ćemo "porasti" kao PG, ili smo ipak VELIKI bar po svojim planovima i ciljevima ... cccc ( u ovim vremenima to je zaista čudo misliti tako - ali ako ne mislim tako = ode moj život u sunovrat ... KAKVE SU TI MISLI ,TAKAV TI JE ŽIVOT ).
Još da dodam ... pratim sve postove => mnogi koji su ZA i mnogi koji su PROTIV po mom mišljenju su jednako u pravu ... no jedino što JA LIČNO vidim jeste => TU SMO GDE SMO ... voleli to ili ne voleli.

Svaka čast,da ljudima treba dati volje i energije,probuditi im ideje i dati zelju za borbom i usavrsavanjem...i ja učim i dalje i svaki dan...link koji sledi i reči u njemu su samo ilustracija Vaseg posta,a nije bitno ko izgovara te reči.

http://www.youtube.com/watch?v=xCZKKpuKkA0
 
Pa ljudi moji da li je ovo moguce!!!Kakava je ovo demagogija pa to je strasno jos mi fali pionirska marama i da stavim pesnicu na celo..vi danas ljudima dajete volju i energiju -Neka hvala ..pa mi od te volje i energije zivimo vec 20 god dajte vi nama nesto konkretno -rezultate,,,ajde jedno prosto pitanje na koje bih zeleo svaki od ovih agronoma da mi pojasni :Sta cu ja ,,SELJAK,, dobiti od toga sto si me obisao i upisao moje nevolje i probleme ..ali hocu konkretno da mi na primeru pokazete,,demonstrirate i uverite me u rezultate postignutog,,,ako cete da mi kazete da seljak ne zna da popuni formular -pa znaju to u psss oni su za to placeni .,,ako hocete da mi kazete da ne zna da ore -ja vas pitam posto je nafta?ako hocete da mi kazete da ne zna za podsticaje -cemu i da zna? kada mora da plati pio da bi dobio a ima da ga kosta vise nego sto ce dobiti ,,ako hocete da ga naucite kako da poboljsa kvalitet i kvantitet mleka ,-cemu to kad onaj dodje sa epruvetom i kaze toliko i toliko je -nesmes da se bunis jer nema ko drugi da otkupi,, ako hoces da mi kazes da onaj sto otkupljuje svinje mora da me isplati za mesec dana -varas se ko ga to obavezuje? ja cu vam navesti milon primera sta cete vi sve sresti ali sta je prica i sta je poenta cele price vi se isto kao i ovaj zluradi narod zanosite da cete ucescem u ovoj prevari seljaka uspeti da ga dignete na noge -NE VELIKA GRESKA -jer svi putevi vode u jednom smeru -KA PRAZNIM JASLAMA.Pare su potrosene i sada se trose samo ideje i obecanja ,, i to je lepo sto neki od vas i danas dani veruju u patuljke i deda mraza ali ljudi moji ovo je 21 vek,,,tajkunima su podeljene pare a nama ,,KAKVE SU TI MISLI ,TAKAV TI JE ZIVOT,, A JA KAZEM PO NARODSKI ,,SIT GLADNOME NE VERUJE ,,.Prema tome onima koji nam propagiraju da se zivi od ,,MISLI,, porucujem ,,a zasto su se prihvatili ove ideje -zbog MISLI - e sije mi ga djura - ne nego zbog NOVCA kao i sto su sami rekli! prema tome nemojte nam soliti pamet,,a to sto su vas mnogi ljudi primili domacinski -pa to je Srbija to je srpski domacin i to je vekovno gostprimstvo koje nema veze sa vasom posetom tako se docekuje svi gosti u Srbiji .pozzzz i ne ucite ljude dzabe kako da se priblize praznom alovu ili posnim pomijama vec kakko da prezive ,,ono sto je valjalo to je pozobano
 
Licno mislim da je vrlo bitan ovaj projekat evo i cinjenica gomila prevaranata, interesnih grupa vec vrsi pritisak na mene zato sto strukom ukazujem gde su propusti i pikiram na odgovorne u celoj prici a njima ne odgovara. Najbolji ce biti primer koji cu reci...Pojavljujem se kod zene prodavacice sa RPG predstavim se i ona na to odgovori:" Sta cete me Vi savetovati" udarim kontru da li je uzela subvenciju za umaticeno grlo ona kaze ne, na to ja objasnjavam da mi u nasem kraju imamo lose vodjenje maticne evidencije i da delimicno u tome ucestvuju i veterinari jer postoji sukob interesa, u tom momentu se pojavljuje i zamenik direktora veterinarske stanice prilazi i kaze u cemu je problem i ko sam ja pa da tako govorim, .. Predstavim se i pocnem da nabrojam greske koje sam evidentirao i ukazao na propuste u njihovom radu a sto debelo kosta proizvodjace to su : nepostojanje medicinske dokumentacije kod proizvodjaca, to da se pola veternarske stanice bavi uzgojem zivotinja a za to nema pravo, nepostojanje kartona osemenjavnja kod drzaoca grla, to da uslovljavaju ljde da kod njih vakcinisu jer ce im oni obezbediti subvencije itd,. Bogami rasprava je bila oko 10 min i to pozestoka u marketu a oko nas 10 ljudi seljaka koji su pratili strucnu raspravu, na kraju rasprave oni seljaci pocese da me tapsu po ramenu i rekose "e ovakav nam je davno trebao" dok je prodavacica odmah ponudila pomoc u traganju za drugim RPG i iskazala zelju za sticanje onog znanja koje izvojevalo odusevljenje namucenih seljaka.
I znate ko me je odbio i nije me primio samo jedan veterinraski tehnicar koji je dodeljivao subvencije u prici.
 
Poslednja izmena:
@provac
Pa ljudi moji da li je ovo moguce!!!Kakava je ovo demagogija pa to je strasno jos mi fali pionirska marama
Gospodine Provac pa ja većeg demagoga od vas nisam video na ovom forumu.:osmeh:

Sta cu ja ,,SELJAK,, dobiti od toga sto si me obisao i upisao moje nevolje i probleme ..ali hocu konkretno da mi na primeru pokazete,,demonstrirate i uverite me u rezultate postignutog
Nadam se da će vam vaš asistent savetodavca diskretno demonstrirati i pokazati konkretno na primeru i uveriti vas u rezultate:haha: (mission impossible).

ako hocete da mi kazete da ne zna za podsticaje -cemu i da zna?
pa da bi ih dobio

ako hocete da ga naucite kako da poboljsa kvalitet i kvantitet mleka ,-cemu to kad onaj dodje sa epruvetom i kaze toliko i toliko je -nesmes da se bunis jer nema ko drugi da otkupi,, ako hoces da mi kazes da onaj sto otkupljuje svinje mora da me isplati za mesec dana -varas se ko ga to obavezuje?
U ovakvim slučajevima (kojih ima bezbroj) uvek savetujem interesno udruživanje i "nesebično" investiranje u advokate, lobiranje a Boga mi i "firme za pružanje usluga obezbeđenja", jer batina je iz raja izašla.

Ja cu vam navesti milon primera sta cete vi sve sresti ali sta je prica i sta je poenta cele price vi se isto kao i ovaj zluradi narod zanosite da cete ucescem u ovoj prevari seljaka uspeti da ga dignete na noge -NE VELIKA GRESKA -jer svi putevi vode u jednom smeru -KA PRAZNIM JASLAMA.
E ovo je demagogija

Pare su potrosene i sada se trose samo ideje i obecanja ,, i to je lepo sto neki od vas i danas dani veruju u patuljke i deda mraza ali ljudi moji ovo je 21 vek,,,tajkunima su podeljene pare a nama ,,KAKVE SU TI MISLI ,TAKAV TI JE ZIVOT,, A JA KAZEM PO NARODSKI ,,SIT GLADNOME NE VERUJE ,,.Prema tome onima koji nam propagiraju da se zivi od ,,MISLI,, porucujem ,,a zasto su se prihvatili ove ideje -zbog MISLI - e sije mi ga djura - ne nego zbog NOVCA kao i sto su sami rekli!
Ovo već prevazilazi granicu pristojnosti. Naravno da radimo zbog para, ali to ne znači da smo "prodali veru za večeru".

a to sto su vas mnogi ljudi primili domacinski -pa to je Srbija to je srpski domacin i to je vekovno gostprimstvo koje nema veze sa vasom posetom tako se docekuje svi gosti u Srbiji
Ne znam odakle vam ekskluzivno pravo da zastupate srpske domaćine, ali ti domaćini su prema meni većinski bili pozitivni u poslovnom smislu a ne samo u smislu osnovne kulture.

Pozdrav
 
Milamarija,šta će se uraditi sa onih 8-oro,što ste naveli a ne zna im se adresa.Ko su ti ljudi uopšte ili su to novopečeni poljoprivrednici sa redovno uplaćenim PIO-m a o poljoprivredi su učili u osnovnoj školi iz poznavanja prirode i društva.
 
Ivane ti i dalje pricas prazne price !ja sam ti postavio pitanje a ti se bavis nekom filozofijom ,,hocu prakticne odgovore na pitanje, a ne da mi odgovaras politikantski ..lepo je tvoj kolega Animal odgovorio i u odgovoru se da zakljuciti!,,ko je opet na kraju kriv ,,pa seljak nije! vec neki veterinari i veterinarske stanice , a ko je zaduzen za njihovu kontrolu i postavljanje -drzava i drzavne institucije .ja mogu biti sta god hoces ali se nisam ovajdio kao ti od ove drzave pa da sisam dve sise,,jer da imas i malo obraza ne bi ni diskutovao jer si svoje lice pokazao kada si objasanjvao kako su potrosene pare od STAR projekta,,pa ti ni to nije bilo dovoljno ..mislim da ti najmanje imas pravo da prozivas nekoga ,,vec se vrati temi i objasni ono sto sam te pitao ?sta cu ja dobiti kada me ti posetis ,,ali nemoj da igras nekog pismenog coveka koji dolazi kod nepismenog, jer si nas ti sve takve predstavio,,a to je porazno za one sto su te izabral,i da opismenjavas seljaka u 21 veku ,,,ponavljam pitanje KONKRETNO MI ODGOVORI sta ce jedan pismen ,skolovan i upucen seljak dobiti od tvoje posete osim sto ces ti upisati jos jednu recku .pozzzzz i bez prozivanja ako nemas argumente?
 
Cekamo odgovor gospodina Ivana na pitanja gosp.Provac bas me interesuje sta ce reci a ne da mlati praznu slamu,sta mi imamo sto nas obilaze osim sto oni dobijaju pare a lepo su mogli isplatiti subvencije nebi bilo barikada,i od tih para za njihovo angazovanje napraviti neki konkurs za poljoprivredne masine
 
@provac
Namera mi je bila da budem duhovit (očigledno neuspešna) a ne da se vređamo.
Ali kad smo već krenuli...
Da znaš koliko sam se ja ovajdio od star projekta umro bi od :haha:
Gledam post i ne kapiram na osnovu čega ja tretiram poljoprivrednike kao nepismene?
A šta će dobiti pismeni školovani i upućeni...videćemo. Ja ću sa svoje strane dati sve od sebe da ispunim njihove zahteve..za sada imaju broj telefona na koji mogu da zatraže i dobiju informacije i usluge PSS.
Ne mislim na info koje se nalaze na internetu već na one koje ti obezbeđuju kvalitetni kontakti koje imaš u svom mob.
Ni ja ne znam u kom pravcu će ići ovaj projekat

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ja sam pismen ti nisi, ja znam ti neznaš. Ove dijagnoze postoje samo kod nas naša hronična bolest. Koliko ja mogu da vidim iz onoga šta se piše potvrđuje jednu izreku našeg pametnog čoveka koi je negde na dnu ,,Ovo je vreme osveta loših đaka"
Ja mislim da ljudi koi su stekli zvanje znanjem nebi se upuštali u tako naivno glupih tema, izgleda su to diplome iz makedonije, prištine... jer tamo nije diplomirao samo onaj ko nije upisao.
Nije znanje, znanje znati
već je znanje, znanje dati.
 
IVANE pa vec postoje sluzbe u ovoj zemlji koje sluze da daju inf i za to su placene ,pa zar nam svima nije jasno koliki nam je drzavni aparat kao jedne Nemacke koja ima 10x vise stanovnika,,ako ste vi placeni da bi nas SLEPE prevodili preko ulice onda je ok! pozdravljam ,,ja sam ceo zivot bio prakticar i uvek sam voleo da cujem obrazlozenje ,, a ne,,ZATO !,,znaci kad pitam mog agronoma zasto radim to i to a on mi kaze?zbog toga i toga ,, e to je odgovor a ne ,,ZATO,, ili obrati se toj i toj sluzbi ,,to je ono ,,brigo moja predji na drugoga,,.pozzz mene ova tema vise ne zanima u smislu da trosim vreme i nerve da bih dokazao da je bespotrebno aktiviranje skolovanih ljudi u te svrhe vec se isti novac mogao korisnije potrositi, ali kad bolje pogledam postoje ljudi koji su i za to placeni a ne ja da se jedim sto kazu lale..pozzz
 
@provac
U više postova sam navodio brojčano stanje savetodavaca i PG u Srbiji. U razvijenim zemljama ima više savetodavaca po poljoprivredniku. Ti savetodavci ne mogu da se stvore za jedan dan ili uvezu kao steone junice, već je to proces. Mi smo asistenti savetodavaca koji treba da uče da bi postali kvalitetni savetodavci.
 
Zorane, kod mnogih nisu unešene promene prilikom obnavljanja registra -možda je to u pitanju, a možda i taj slučaj da su samo fiktivna gazdinstva. Ko god da se pojavi ili predomisli ima pravo da se javi kod onog asistenta koji mu je dodeljen.
Inače, ovaj program obuhvata registrovana gazdinstva koja su saglasna tj koji imaju volju i potrebu da budu deo programa.To ne znači da će na organizovanim predavanjima i zimskim školama biti zabranjen pristup onima koji svoja gazdinstva nisu registrovali.
Još da kažem i to da se program ne zasniva na jednom pitanju i samo jednom konkretnom odgovoru. Ako bi se kolege forumaši strpili i dozvolili da se u ove diskusije ulazi bez nervne napetosti - onda verujem da bi mnogo toga dobrog kazali jedni drugima. Jer u sukobima mišljenja čuči mnogo pozitivnih rešenja, samo molim vas ako ikako može bez uvredljivih izraza - ne priliči nam.
 
Vrlo smišljen politički odgovor.Ako takve odgovore budete davali na sva pitanja,karijeru možete nastaviti u politici(ne mislim lično na vas).Kako neko može da nestane.U obilascima gazdinstava malo se osvrnite i vidite da li i ima uopšte poljoprivredne delatnosti na njima ili imate naređenje da ta kako ih vi zovete fiktivna obilazite u širokom luku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh