Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Te gluposti da će biti plaćeni te od ovoga fonda te od ovoga projekta su priče za malu decu.Gospodo mnogo vi podcenjuhete seljaka,neće to moći večno tako da traje.(odnosi se na političare).Sve te fondove puni narod a najviše poljoprivreda jer tu imaju najviše prostora da manevrišu "glupim" seljacima.Treba da se ostave koje kakvih projekata što im je EU napisala i da se radi na dugoročnoj stabilizaciji poljoprivrede da jednom seljak zna kada uđe u sledeću proizvodnu godinu sa čime raspolaže i da može da se orijentiše.Nismo još naučili ni bicikli da vozimo a sad bi u avion.Mi ne možemo parirati ni Albaniji a ne EU.Kada budemo imali standard EU i imali para za bacanje onda projektujte do mile volje a dotle sletite malo na zemlju jer avion hoće i da se sruši.
 
Zar njih ne plaća država?
ДА. Држава плаћа саветодавце, исто као што плаћа анализу земљишта за пољопривредна газдинства. За газдинства је бесплатно, само треба да имају вољу и да се обрате ПСС.
Колико знам, за савете ни једно газдинство није до сада било ускраћено, било да је регистровано или не регистровано. Такође, сви су добродошли на зимска и остала предавања, приказе, дане поља ... Па изволите.
 
@ Zoran0230
Nasa cela drzava zivi od fonda, zove se MMF. Zaduzuje se za plate u javnom sektoru,kako bi izgledalo da je sve ok. A poljoprivreda ne puni fondove,vec privatne dzepove otkupljivaca,raznih trgovaca,uvoznika...
Nadam se da shvatas gde to vodi...drzava se zaduzuje,pojedinci se bogate...ko ce da plati ceh kada dodje na naplatu...skontaj sam.
 
PDV I akciza po litri nafta je 75 dinara ,plus PDV na hemiju ,na vestak na rezervne delove ,pa na kupovinu nove mexanizacije.Ima tu i drzava cara.A ootkupljivacima da ne pricamo .
 
@ Zoran0230
Nasa cela drzava zivi od fonda, zove se MMF. Zaduzuje se za plate u javnom sektoru,kako bi izgledalo da je sve ok. A poljoprivreda ne puni fondove,vec privatne dzepove otkupljivaca,raznih trgovaca,uvoznika...
Nadam se da shvatas gde to vodi...drzava se zaduzuje,pojedinci se bogate...ko ce da plati ceh kada dodje na naplatu...skontaj sam.
Komšo zna se ko plaća ceh a hoćemo u EU-ima da nam tek onda presedne.Nadajmo se da do toga neće doći.
 
Evo da se i ja ukljucim u ovu temu jer me posetio savetodavac,kaze covek pruzili mi priliku da nesto radim pa sto je ne iskoristiti.I u pravu je sto se toga tice,samo zavrsio je faks pre 9 godina nije radio u struci(vocarstvo)i jedino sto moze da mi pomogne je da neki moj problem prosledi do nekoga ko je strucniji za ratarstvo i stocarstvo.Kroz razgovor smo dosli do odprilike istog zakljucka da su ovo iznudjene mere vlade i da ovo lici na gasenje pozara kasikom vode.
 
Svaka cast,dobra poenta,pozdrav...

---------- Poruka napisana u 14:50 ---------- Prethodna poruka je at 14:49 ----------

Naravno...pare i pariteti...
Obrnite malo situaciju: da pokusate da napravite 9-10t kukuruza po ha umesto 4t, imali bi pare i za repromaterijal. I tim ljudima je dat posao na 6 meseci, posle necete imati ni pare ni savete. Cene padaju, troskovi rastu, subvencije diskutabilne...bicemo u ozbiljnom problemu ako ne budemo pravili vise robe sa iste povrsine. To je cinjenica sa kojom cemo morati da se nosimo, tesko...ali ne vidim drugo resenje.

Svaka cast,dobra poenta,pozdrav...
 
Da bi se napravilo 10 tona umesto 4 mora jako puno kockica da se sloze,ipak je to proizvodvja pod vedrim nebom,mozda sledece godine nece biti ni 4.Nisam pesimista .ali i to je moguce.
 
I ja sam popodne malo isao sa nasim savetodavcom, da obidjemo one gde je broj bb ili koje nije uspeo da nadje i sl. Sve je obisao jedared a neke i vise puta.
Ja, licno, ne vidim potrebu da ide ponovo kod nekog ko je bio neljubazan i ko ne zeli saradnju....svi su obavesteni i svi znaju za njega pa ko zeli saradnju... Samo ljudi koji su osmislili ceo projekat nisu osmislili niti kakve akcije ili sta ta covek da radi ubuduce, mislim do sada je isao i upoznavao se i pomagao onima koji su to zatrazili...sta sada, da ide ponovo krug po selu, sa kojim zadatkom, sta da prica tim ljudima. Onima kojima pomoc treba znaju kako mogu da ga kontaktiraju.
Ja mislim da se cestim, ispraznim, obilazenjem ljudi, bez ikakvog cilja i bez icega sto bi im mogli ponuditi moze postici samo kontraefekat. Uredbe ce izlaziti, ako Bog da, u februaru i martu, sta ti ljudi da rade, da idu "ko gluve kere" po selu bez cilja od kuce do kuce dok ne pocnu da ih isteruju, kontraproduktivno je ljude iritirati ....:sta:
 
juce sam prisustvovao predavanju tj edukaciji u okviru star projekta(sremski karlovci ) o zadrugama i udruzivanju poljoprivrednika kojem su prisustvovala i 2 savetodavca i od njih sam cuo iz prve ruke isto ono o cemu mi ovde diskutujemo ,,da je to zakasnela reakcija min poljop ali da su oni Morali iz finanjsijskih razloga da se prijave i da se sve svodi na licno upoznavanje sa poljoprivrednicima i na edukaciji sto se tice ,,prava i mogucnosti ,,u apliciranju za podsticaje ili subvencije ali sto se tice tekuce problematike tipa ,zastite ili povecanja prinosa tu se ljudi preusmeravaju na one UPUCENE ,,ja takve jos nisam sreo u ministarstvu ,, vise sam ih sreo po okupljnjima foruma i po selima .pozzzz
 
Kao što sam i rekao,samo izmišljaju kojekakve projekte a gorući problemi ostaju,Da mi je znati ime tvorca ove ideje,mada neće to moći da zaživi.Protiv sam nedoličnog ponašanja prema savetodavcima-nisu oni krivi.
 
E ovo je vrlo zanimljivo, na svaki moj post odmah dobijem barem dva posta kao odgovor ali uvek od istih osoba...a to su clanovi Provac i Zoran0230 :osmeh: i skoro redovno van tematike vec kao kritika vlasti uopste...ne znam razlog ali je vrlo interesantno.
Mislim, Provac i Zoran0230 nemojte me pogresno shvatiti, nemam nista protiv vas ali mi je zanimljivo da uvek bas vi odreagujete na moje postove.

Izvinjavam se na :off_topic: ali sam zeleo da prokomentarisem.
 
Da je istina bilo bi interesantno.Sasvim slučajno,bez ikakvih predrasuda.ja sam pisao posle Provca.A nije li ti interesantno da nisam kritikovao tvoj post,čak mi se sviđa što si došao do toga što Provac i ja sve vreme pričamo ali si za moje postove komentarisao da su van teme što nije tačno.Da li si primetio da ti je neko na ovom forumu protivrečio,nisi a zašto.Sad idem van teme i izvinjavam se.
 
Ja koliko sam shvatio kad se siti naupoznaju sa svima onda će da im govore šta dalje. Čujem da ih stalno zivkaju na mob da pitaju koliko dnevno mogu da posete ljudi itd (valjda da znaju za sledeću generaciju koju će da prime xexexe), no sve u svemu sad će zima, pa će i valjda nešto smisliti da pričaju ljudima i da država na neki način pokuša da ih uposli.
Da li je do tog zapošljavanja trebalo doći ili ne je filozofija, ali kad je već došlo neka im daju nešto da uče i rade, ogroman broj je bez iskustva i to im je jedinstvena prilika da ostvare blizak kontkt sa proizvođačima i nauče nešto što sigurno ne mogu a nauče na Poljoprivrednom fakultetu.
 
Da bi se napravilo 10 tona umesto 4 mora jako puno kockica da se sloze,ipak je to proizvodvja pod vedrim nebom,mozda sledece godine nece biti ni 4.Nisam pesimista .ali i to je moguce.
Ja se slažem da treba imati savetodavce. Ali zamislite ako bi većina poljoprivrednika imao jako dobar rod(10t),onda naravno otkupna cena bi bila mala, jer netreba nikome, i još ako su ih uvalili u razne kredite,od čega će otplaćivati. Ja znam za krastavac i paradajz kakvu je cenu imao ove godine u sezoni. Kako komšija kaže mi znamo proizvoditi(mislim na plasteničku proizvodnju) ali kome to sve prodati. Tu bi trebali ti savetodavci da se angažuju, oko prodaje robe po naravno prihvatljivim cenama.
 
Ne razumem gdine Nadlacki cemu to toliko pridavanje znacaja vasim porukama, dal bi mozda trebalo da se obratimo Vama pre pisanja poruke,,
pod br 1: ja i nisam citao vasu poruku ,a napisao sam svoju, prema tome ,,imate neku maniju gonjenja,,
Pod br 2: moja poruka nema ama bas nikakve veze sa vasom porukom tako da malo preterujete ili ste Vi nesto umislili
pod br 3: ja licno nemam nista, ama apsolutno nista protiv Vas,,vec vas naprotiv cenim i postujem iako se ne poznajemo jer nam se misljenja podudaraju (mada ne uvek ) a i bilo bi monotono da je tako, stom razlikom da Vi podrzavate poteze ovog min poljop dok ja NE, i to je jedino.

Pooooozzzz i nismo otisli u offf posto sam prozvan
 
Ja koliko sam shvatio kad se siti naupoznaju sa svima onda će da im govore šta dalje. Čujem da ih stalno zivkaju na mob da pitaju koliko dnevno mogu da posete ljudi itd (valjda da znaju za sledeću generaciju koju će da prime xexexe), no sve u svemu sad će zima, pa će i valjda nešto smisliti da pričaju ljudima i da država na neki način pokuša da ih uposli.
Koliko ja znam imali su rok do kraja meseca da obidju sva gazdinstva i da se upoznaju sa ljudima...OK, predpostavimo da su to svi ucinili....tvorci ove ideje su sada na potezu...kao prvo, da vidimo kad ce leci plate nasim kolegama i da li ce biti ispostovani putni troskovi kao sto je i obecano a drugo, da se smisli neki nov, opravdan i pametan razlog zasto ponovo da posecuju gazdinstva. Jer ako se krene u drugi krug upoznavanja to je vec vredjanje inteligencije i nasih paora kao i samih savetodavaca.
 
Koliko ja znam imali su rok do kraja meseca da obidju sva gazdinstva i da se upoznaju sa ljudima...OK, predpostavimo da su to svi ucinili....tvorci ove ideje su sada na potezu...kao prvo, da vidimo kad ce leci plate nasim kolegama i da li ce biti ispostovani putni troskovi kao sto je i obecano a drugo, da se smisli neki nov, opravdan i pametan razlog zasto ponovo da posecuju gazdinstva. Jer ako se krene u drugi krug upoznavanja to je vec vredjanje inteligencije i nasih paora kao i samih savetodavaca.
Mogu vam reći da sam čuo da je juče legla plata dragim kolegama. Verovatno je svima, ja imam informacije od bivšeg kolege sa područja SM
 
контексту ове теме и свега изреченог, изнетих мишљења пољопривредника, предлажем Асоцијацији (ПС) да званично упути став Министарству о овој акцији, уз изношење аргумената.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh