Zamena mleka u ishrani teladi

@sava21 koja je cena patent zamene,ja bas sad hteo da je narucim?

@prnjavor3 u tom uzrastu 3l ujutru 3l uvece i 2l na podnu do 30dana,onda samo ujutru i uvece i da uvek ima koncentrat i svezu vodu kod sebe i nemas brige,onda vidis kako vise jede koncentrat ti tako smanjues mleko i onda kad pocne da jede 1,5kg po obroku batalis mleko...
A sto se imberga tice skroz je dobra zamena za mleko
:ppozdrav:
 
@sava21 koja je cena patent zamene,ja bas sad hteo da je narucim?

@prnjavor3 u tom uzrastu 3l ujutru 3l uvece i 2l na podnu do 30dana,onda samo ujutru i uvece i da uvek ima koncentrat i svezu vodu kod sebe i nemas brige,onda vidis kako vise jede koncentrat ti tako smanjues mleko i onda kad pocne da jede 1,5kg po obroku batalis mleko...
A sto se imberga tice skroz je dobra zamena za mleko
:ppozdrav:
Koliko da dajem nakon 30 dana po obroku,negje sam čitao samo po 2 do 3 litre.Meni to nekako malo.Prije sam neke dohranjivao od 30 dana do 60-tog dana i davali smo po 6-7 litara u obroku.
 
Nije malo, ako nisi siguran ti mu daj malo više, nećeš pogrešiti, ali bitno je da što pre počne sa kabastom hranom, najbrži način je sa smanjivanjem mleka ili zamene... Mada pitaj vlasnika kako je on do sada radio, ti nastavi isto ili slično da ne dodje do stresa, jer je sam prevoz stresan, pa još drugačija ishrana....

Evo ti preporuka... Obično za sve zamene važi isto
http://www.sano.rs/Konzept-Kaelber-Kaelberaufzucht2
 
Koliko da dajem nakon 30 dana po obroku,negje sam čitao samo po 2 do 3 litre.Meni to nekako malo.Prije sam neke dohranjivao od 30 dana do 60-tog dana i davali smo po 6-7 litara u obroku.
VIdeces sam,kako budu krenuli da jedu,tako ti smanjis,ides prvo 2x3l pa kada pocnu da lizu noncentrat smanjis na 2x2l pa kad krenu malo vise da jedu onda ides 2x1l i kad ti pojedu odprilike po 1kg-1,5kg po obrobu koncentrata prekines skroz....
Ako daje vise od 3l mleka po obroku tele ce brze napredovati ali ces dosta uloziti i ispasce ti skupo,a kad ga budes odbio od mleka kalirace,zato ti je ovako najbolje jer piju mleko i jedu i onda kad batalis mleko oi nema da kaliraju odmah krenu da jedu i da napreduju jos bolje

- - - - - - - - - -

slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
evo ti neke tabela za pocetak da vidis preporuku,
 
Koliko da dajem nakon 30 dana po obroku,negje sam čitao samo po 2 do 3 litre.Meni to nekako malo.Prije sam neke dohranjivao od 30 dana do 60-tog dana i davali smo po 6-7 litara u obroku.

Mnogo je 6-7 litara po obroku. Takvo tele nikad nece poceti da jede koncentrat. 3-4 litre po obroku im daji. Kako pocinju vise da jedu koncentrata tako im smanjuj mleko. Ja telad zaljucujem kad pojedu po zidarsku fanglu koncentrata (700-900g) po obroku i to obicno bude sa 70 dana starosti.Ja sam othranio u zadnje vreme par teladi inbergovim mlekom i nisam imao nijednom proliv. Rezultati sasvim zadovoljavaljuci I po meni mnogo bolji nego sa milsanom. Pritom je mnogo lakse ga umutiti od milsana, i nikad se ne desava da ostaju gromuljice. Nije da hvalim inberg zbog saradnje koje imam sa njima, da ne pomisle clanovi koji za to znaju, vec im je mleko stvarno dobro, sto nije slucaj sa svim proizvodima. Sto se tice prelazenja na zamenu ja sam im davao prva dva puta pravo mleko kad Ih donesem, pa onda mesam pola-pola dva puta I posle toga idem na cistu zamenu.Tako sam radio dok sam isao sa milsanom, sa inbergom sam odmah isao na cistu zamenu od prvog puta.
 
Ja sam ga direktno iz fabrike uzimao za nesto manje od 3900 dinara sa pdv. U maloprodaji znam da je vreca od 5kg 1 111 dinara, ne znam koja je cena na 20kg.
 
Telad su odmah privatila zamjenicu,ćistu bez kravljeg mlijeka.Dajemo im po 3 l ujutro i uveče i pomalo njuškaju i ližu koncetrat.Večeras nakon mlijeka sam im onako bez veze ponudio vodu iz kante na sisu i pila su ko luda.Pila bi još ali im nisam smio dati.da li se smiju napajati nakon mlijeka ili ne?
 
Sutra će da budu slike.nudio sam ih i preko dana pa pomalo pijuckaju iz kante,ma ludi su ko struja samo se igraju.Na butinama su im već masne naslage se formirale i svi se mišići vide.
 
Nazad
Vrh