Zamena gumenih valjaka

@North ARMY

Juce su stigle gume iz Tip Top-a,cale je odmah prepoznao zvezde i kaze da su one odlicne jer je vec koristio njihove a i valjcima je zadodovoljan.
Ono sto me buni je sto su poslali 3 delne gume po osovini(takve sam i narucio) ali su poslali jos 4 ona komada od par cm,sta sa njima ?


Miroslave, tanje gume koje si dobio su za izjednačavanje dužine valjaka, jer ako se na presi sabijaju, može se desiti da se gume više sabiju i onda se okreći na osovini. Dodavanjem tih kraćih guma se ostvaruje veći pritisak na krajeve valjaka. Meni su oni menjali kod njih u radionici i ja sam ih to isto pitao, a oni su mi tako objasnili. To je bilo dosta davno i menjane su gume na SIP beraću. ali su besprekorni u kvalitetu i gume i obrade.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Znaci moram dooobro da premerim duzinu osovine i novih guma pa ako bude potrebe da se ubace ti komadici ubacicu ih u sredinu valjka nikako na krajeve.
 
Ja sam juče bio do njih u Čoki i uzeo sam te uske oni su montirali na tri valjka stavili po 65 komada a na četvrti 64 verovatno nisu jednako sabili gumice a video sam valjke od šempetera sa tim dugačkim gumama i na krajevima su stavili po jednu usku gumicu.
 
Gume nisu idealne debljine. Ako se debljina razlikuje za 0,1mm puta 64 komada = 6,4mm a to je taman još jedna guma.
 
Mislim da su gume široke 14 mm ali ne bi pridavao značaj tome ali ćale primeti da na jednom valjku ima razmak izmedju prve gume i metalnog prstena oko 1-2mm pa prebroji i ustvari taj ima manje pa mislim da je u pitanju jačina kojom je sabijeno.
 
Danas rasturio valjke na mom beracu, sutra stizu gume iz tip topa, nadam se da cu sutra krenuti popodne sa sklapanjem kad se vratim iz firme. Pitao sam vlasnika kad sam porucivao gume, dali salju i one prstenove, rekao mi je ce staviti 4 komada, kao sto ste i vi rekli sve zavisi koliko se sabije pa da se podbaci
 
@Borko Jagodinac jeste skidali onaj lim koji se nalazi na strani valjaka do levatora ?
Ja sam uspeo bez racne gedorom da polomim onaj saraf od gore sto ide ali se lim i dalje ne mrda jel se jos negde odvrce ili nema ni potrebe da se skida ?
 
Njega nisam skidao, skinuo sam ovamo lancanike sa desne strane beraca i zupcanike i odvio onaj lim koji drzi biksne valjaka, njega drze ona 12 kom M10 srafa i izvukao sve na tu stranu, veoma lako sam skinuuo i posao je bio nekih dva sata, a sam sam radio
 
NA ako misliš onaj lim koji stoji na kraju valjaka iznad kućišta on ima šrafove m10 iza gumenih valjaka ispod onog kosog lima što ide po dužini gumenog valjka da bi ga skinuo imaš dve opcije a lakša je da te uzdužne limove skineš drže ih tri mšrafa m8 sa spoljne strane.
 
Evo dosli smo dovde,izgleda da se moze izvaditi,ali ne moze kad montiracima razmaknemo ovaj deo crveno oznaceni ide skroz do dole i nema sanse da se moze razvuci toliko kao sto je kod ovih plavo oznacenih zakazki,jel sad moram ovaj dole mehanizam da vadim isto??
214qiac.jpg

516og5.jpg
 
Skinuo sam i spanere i lim ispod spanera,sve je samo spalo.
Skinuo sam i gumice sa jednog valjka sto je komsija stavljao "nove" sam skinuo za 5-10min rukom po 10-12kom(3 te stanu u sirinu jedne nove iz tip-topa) i to je stvarno bio maciji kasalj,sa druge osovine je islo dosta teze i isao sam malo testerom sekao malo kao KR odvojim par komada pa njih svlavcio,mogu reci da je lakse islo testerom.
 
@KR ja sam mesavinu detrdzent+voda.
@Savoris ne znam kolike su kod tebe gumice ove sto sam rukom skidao su debele po 1 cm i njih je bilo lako skinuti rukom(a mogao bi i skalpel) ove druge su bile debele 3 cm i tu skalpel nema sta da trazi kod tih starih i jakih gumica,a testerom sam sekao pod uglom od nekih 45* tako da sam samo jednu stranu gumice sekao i islo je caskom.
 
pošto vidim da je nekima lakše natjerati metar u zadnjicu nego milimetar u glavicu moram da nacrtam :ppozdrav:

evo ako sam ja lako uspio da rasiječem ovu gumu sa nekoliko prolaza skalpera po istom mjestu mez imalo muke onda čisto sumnjam da ima guma koja bi pružila više otpora
image001hg.jpg


image000y.jpg


ja ti kažem kako je lakše jer sam probao i testerom i ovako , ti radi kako misliš da je po tebi bolje :ppozdrav:
 
Danas iz zajeb>>>>>> krenem da stavljam gumu kad ono ide skoro pa lako cekic mali od kile i nesto,malo detrdzenta i 2 gume nabio dosta brzo,e onda dosla na red treca stala na pola i ni milietra dalje,probao traktorom da nabijem na stub al jok ne ide,sutra je stavljam na sunce i malo veci cekicak mislim da ce biti pametnija pa popustiti.
 
Nazad
Vrh