Zamena gumenih valjaka

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
30.515
Bolje su Inđijske ali kao što rekoh hoće da pucaju i ispadaju pa dobiješ krezubavu komušaljku.Rumske su za nijansu tvrđe i ne pucaju tako mnogo.Ne znam kako se zove firma iz Inđije jer sam izbrisao broj kada su gumice poispadale napolje.Uzmi zumbane jer neće da ispadnu napolje.Nisu istog oblika.Imaš na sajtu M i Z kako izgledaju.

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.695
Zna li neko gdje u trgovini mogu da se uzmu gume od tip-topa, negdje u Macvi ili zapadnom Sremu, eventualno u NS? Takodje me zanima kakvog su kvaliteta od Suloka iz Ade, posto u Bijeljini mogu samo njih da uzmem?

Mihajlo966

Član
Učlanjen(a)
24 Mar 2018
Poruka
34
Postovani,hteo sam da Vas pitam sve Vas za jednu konslutaciju.Posedujem Majevicin jednoredni berac kukuruza,e sad hteo bih da umesto standardnih lopatica iznad komusackih valjaka stavim gumene zvezde,pa me interesuje vase misljenje,kakva je razlika i imali uopste razlike izmedju gumenih zvedza i klasnicnih lopatica? Pozdrav

dusanboss

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
198
Dakle koja bolja opcija kod komušaljki? Ove izjedna (3 po valku) ili ove sitne? Nazubljene ili ove što se kao uvijaju u spiralu? Takodje, Tip Top ili neki drugi proizvodjač?
BTW pročitao sam temu deluje mi da su mišljenja podeljena. E da :) U pitanju je SIP berač. Sa koje starne mi je lakše da skinem valjkove, kod elevatora ili kontra?
Hvala unapred!

dusanboss

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
198
Dobi sam danas gume. 2700 po osovini iz Tip-Topa. 2 kraće i jedna duža. Takodje ta duže ima malo drugačiju šaru. Da li ima veze gde se ona postavlja?

dusanboss

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
198
Jel čita ovo neko? Sad bi trebala da bude aktuelna tema.

OK da dam i ja svoj doprinos pošto sam završio posao (još da sklopim berač). Stare gume se skidaju skalpelom (malo jači). Moja preporuka je da se prska vodom i deterdžetum rez kako guma ne bi "hvatala" skalpel.

Gume se lako nabijaju velikim čekićem i cevi odgvarajuće dužine i debljine. Naravno prskati vodom i deterdžentom. Prporuka- čekić okrnuti po dužini (vodoravno) iz nekog razloga mnogo bolje ide tako, a i lakše se pogodi cev.

Odgovor na moje pitanje iz pedhodnog posta- najduža guma ide zadnja. Dakle na kraj suprotan od pogona.

Kad već skidate komušaljke naravno proverite ležajeve i pogonske zpčanike. Kod mene su 2 ležaja propala a 2 zupčanika imaju mnogo lufta. Verovtno ću rešiti to sa većom kajlom.

Sladjan15

Član
Učlanjen(a)
29 Nov 2014
Poruka
135
Jel čita ovo neko? Sad bi trebala da bude aktuelna tema.

OK da dam i ja svoj doprinos pošto sam završio posao (još da sklopim berač). Stare gume se skidaju skalpelom (malo jači). Moja preporuka je da se prska vodom i deterdžetum rez kako guma ne bi "hvatala" skalpel.

Gume se lako nabijaju velikim čekićem i cevi odgvarajuće dužine i debljine. Naravno prskati vodom i deterdžentom. Prporuka- čekić okrnuti po dužini (vodoravno) iz nekog razloga mnogo bolje ide tako, a i lakše se pogodi cev.

Odgovor na moje pitanje iz pedhodnog posta- najduža guma ide zadnja. Dakle na kraj suprotan od pogona.

Kad već skidate komušaljke naravno proverite ležajeve i pogonske zpčanike. Kod mene su 2 ležaja propala a 2 zupčanika imaju mnogo lufta. Verovtno ću rešiti to sa većom kajlom.
Najlakse je nabiti ih poteglicom od fergusona, naredjas gume, stavis osovinu negde uz neki stub ili zid, gde ces onaj suprotni kraj od osiguraca guma da stavis uz zid, pa naredjas gume, pa.onde gde ide osigurac stavis u poteglicu izmedju ploca. Nategnes u rikverc, polako da ti ne pobegne osovina iz pravca, stavis osigurac I gotovo za 15 minuta obe osovine. Najlakse je skinuti stare brusilicom I milimetarskom reznom plocom, samo napravis jedan rez.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Vrh