Zadrugar

da proko pogresio je sto ga je farbao u plavo,naravno ako ga budem uzimao gledacu da ga sredim da bude sto orginalnije,to je ona oker zuckasta boja
svaka cast landindrajver vidi se da posedujete dosta znanja ako ima jos neso o landinu napisite dobro bi doslo unapred hvala
korisnik blaz traktor ti je lepo sredjen vidi se da ga odrzavas i cuvas a tako i treba sve pohvale za masinu
da dodam jos ovo ja mislim da su ih u ono vreme zadruge i imale i kupovale ili gresim,mozda su ih kupovali i obicni ljudi tj poljoprivrednici
 
da proko pogresio je sto ga je farbao u plavo,naravno ako ga budem uzimao gledacu da ga sredim da bude sto orginalnije,to je ona oker zuckasta boja
svaka cast landindrajver vidi se da posedujete dosta znanja ako ima jos neso o landinu napisite dobro bi doslo unapred hvala
korisnik blaz traktor ti je lepo sredjen vidi se da ga odrzavas i cuvas a tako i treba sve pohvale za masinu
da dodam jos ovo ja mislim da su ih u ono vreme zadruge i imale i kupovale ili gresim,mozda su ih kupovali i obicni ljudi tj poljoprivrednici
Zadrugar druge serije dizel,koji se počeo proizvoditi 1955 godine od 42 ks i jeste plave boje,znači nije nikakva greška ako je taj tip.....A ako je 50A,onda je neka oranž-crvekaste boje u originalu.A ti možeš farbati kako hoćeš,ali ovo su originalne boje :osmeh:
 
Jok... To je Ratar, proizvod iz Krusevca... Tvornica je nosila ime nekog datuma... mislim da je bilo "25. oktobar" Kako sam bas na ovom forumu citao, vrlo sposobni i vrlo izdrzljivi traktori.
 
Pozz...ima li neko prirucnik ili katalog delova za motor imr-034 trazio sam po internetu i nisam nasao.
 
posto si naveo da si popravljao ladina hteo sam da te pitam dal bi bilo isplativo i moguce ubaciti medju plocu od rakovice da bih mogao da stavim brzi anlaser i dal bih morao jos sta menjati?
Pa i ja sam ih slabo sretao,malo ih ima zivih,popravljao sam par komada ali nikad nisam obracao paznju ciji je motor.Znam da je motor ko na IMT 533 + 1 klip i mislio sam da ih pravi IMR.Nije tad bilo tako,tad se tacno znalo ko sta radi.

@ aca$90$
Tacno je da moze lepo da se sredi i tacno je da su kvalitetni al matoroooo.Ali ako ti tako zelis onda u redu.Vidim da imas i 558 tako da pretpostavljam da nece ovaj sve da radi.Ali jeste pojava imati nesto tako staro a lepo sredjeno. :D
 
Evo da dodam mog "Landinca" tj. "Zadrugar 50/1" kako pise u saobracajnoj dozvoli. Proizveden 1966. (ne pise da li je proizvodjac IMT ili IMR - samo pise "Zadrugar" 50/1!). Kupljen proletos za 1300 E zajedno sa plugom, u dosta solidnom stanju, malo duvao, nije bio ni mastan ni zamazan :( Rasturili smo ga u komade i posle polako deo po deo! Ostalo je par sitnica uraditi kao sto je nalazenje originalnih svetala i zmigavaca sa zadnje strane, zamena diname alternatorom - imamo dve diname, nijedna ne radi... itd. Odlucili smo se da motor i menjac budu sivi, posto smo guljenjem stare farbe upravo do te sive boje i dosli, a ispod haube se vidi da originalna boja nije bila narandzasta vec neka zuto-oker varijanta, pa je privremeno dobio ovu boju dok ne ode cela hauba kod pravog lakirera na sredjivanje! Najskuplja popravka je bio anlaser koji je "pojeo" 100 Eur okruglo!!! Na haubi stoji oznaka "Zadrugar / diesel" pa racunam da onda ide u ovaj deo foruma... Jos malo glancanja i poliranja, pa na jesen u oranje :)

 
Ok... neka onda neko premesti... U saobracajnoj pise "Zadrugar 50/1", na plocici na haubi pise "Zadrugar - diesel"! Na motoru pise "Industrija motora Rakovica". Mislim da je prethodno vec bilo rasprave na tu temu :(
 
Zadrugar je i takozvana Landina.Oni su imali na haubi metalnu plocicu na kojoj je pisalo Zadrugar Diesel 50.To je naslednik starog zadrugara a predhodnik Rakovice 60-65.
Znaci i jedan i drugi su Zadrugari samo novi tip i stari tip.
 
IMAM ja dva ovakva kao ovaj plavi jedan perfektan a drugi skinut motor puko blok ostala voda zimus i tako imam i cekrk samo za njega i bocnu kosu :) :) :)
 
imamo zadrugar 1965 50/1 (landin)pre je redovno koristen i pre 10-ak god je radjen motor a toliko i stoji od prilike,posto imamo drugih traktora. ima kabinu valjda je fabricka a blatobrani nazad su okrugli i tako i kabina naleze,bice slika,
treba da mu se pogleda kvacilo i kuciste volana da se menja i najverovatnije cemo kabinu staviti od rakovice neke sa blatobranima,hoce cale da ga sredi za berbu kukuruza jer malo trosi i kratak je pa je i okretan,i neki rezervar za gorivo jos ubaciti negde
e sad ja bih tu jos i nekako napravio hidro volan,video sam negde na desnoj stani ubacena pumpa(msm da je od MB auta) i klip uzduzno postavljen isto s desne strane
toliko za sad pa videcemo kad pocnu radovi... i vi cete videti slika ako se snadjem sa ubacivanjem

- - - - - - - - - -

dscn0649v.jpg
 
Nazad
Vrh