Zabava, smešne slike, video i ostalo.7 deo.

Хихи
1407e9a68d8c8c39d015987aa64018d6.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja uglavnom vaspitam (dresiram) šefa, pa se lepo slažemo...
Ako mi se zameri, lobiram protiv njega , dok ne formiram atmosferu da se dotični najuri, prethodni šef čim me vidi sada, zakoluta očima i pobegne od mene...
Sa njegovom ženom se uglavnom lepo slažem...
To vam je najvažnije u jednoj Firmi, da budeš "dobar" sa Portirima (obezbeđenjem) i sa šefovskim ženama...
A koliko firmi i koliko sefa si promenio i koliko si se najduze zadrzao na jednom poslu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da ti odgovorim...
Mada vidim kuda dalje vodi...:ROFLMAO:
Da priznam, ovo mi je 9-ta Firma.... 😃
Negde sam imao šefa, a u 3 sam i sam bio Šef...
Najduže sam na sadašnjem poslu, skoro pa 4 godine, što mi je rekord koji sam proslavio !!!🍻
Što pitaš ?
Mislim, pretpostavljam, smatraj ovo retoričkim pitanjem....:p
 
Eto onako iz dosade, mislim nemo se ljutis ali mora da se zna ko vozi traktor a ko otvara kapiju, naravno treba da zna da ga vozi
 
Da dodam...
I ovde sam bio Šef jednog Odseka, Gorenje Servis, i imao dva počinjena, cela 3 meseca, pa dao ultimatum, ili da me vrate na staro radno mesto, sa manjom platom, ili da se rastajemo od 1.-og...
Ukazivao sam na sve češći lopovluk jednog balavandera, ali nisam imao dokaze, ili mi se nije verovalo, uglavnom, vratili me natrag u magacin, a ispostavi se posle mesec-dva da sam bio u pravu i taj "mali" dobije otkaz, bukvalno su ga najurili zbog višestruke dokazane krađe...
Posle mi nudili da se vratim, uz izvinjenje i obećanje veće plate, što sam kategorički odbio, iz protesta...
Znam da sam težak, ali kod mene nema kompromisa, ili smrdiš ili mirišeš, nema sredine...
Kada sam preuzeo posao, prvo sam napravio Popis, 3 dana, i ustanovio da nedostaje jedan šporet i bojler horizontalni od 80 litara...
A višak je bilo gomila raznih manjih kućnih aparata, usisivača, miksera, mikrotalasnih i šta sve ne, to se sve popisalo, i pošto zvanično ne postoji, jer je po papirima poslato na reciklažu, a svi su bili ispravni, a spremni za otuđenje, uz blagoslov Direktora uglavnom podelilo zaposlenima, ko je šta prvo zgrabio...:ROFLMAO:
Ne uvlačim se nikome, i ne plašim se nikoga, uvek iskreno kažem svoje mišljenje, jedino vlasnike Firme, ponekad kažem Gazde, poslušam, jer on nije Gazda zabadava, do toga što ima nije stigao zato što je glup, a sigurno neću da ga pitam odakle mu prve velike pare...
E sad, gde me jezik zakopava, tu me ruke spašavaju... 😃
I prelaze preko svega samo zato što nisam lažov, lopov i lenština !!!!
Potpuno sam svestan toga, i to je činjenica !!!!
U stanju sam i Gazdinog sina da teram da radi kada ga rasporede kod mene u smenu kao ispomoć, mada ne uspevam u potpunosti jer je potpuno svestan da nemam nikakvu vlast nad njim, a ni sredstva prinude da to i ostvarim, ali mu maksimalno dajem do znanja da su radnici vrlo bitan faktor za poslovanje neke Firme, pa i buduće njegove...
Par puta je imao par ispada, ali mu je tata objasnio neke stvari, na teži način, a ja dobio pohvale i Bonus (7.000) za savestan i dobar rad...😁
 
Da smo svi kao ti , bili bi bolje drustvo zasigurno.
Si siguran? Pitaj to te šefove koje je najurio. :)
Šalim se neznam kakav je dobrodol. (valda dobar kad se tako zove :)), ali znam da šefovi kod nas mogu da budu totalna govna i verovatno neznajući grubo krše prava radnika i krše zakon.

Ne može svaka budala da bude šef. Nije to bitno samo znanje, autoritet, poznavanje materije... Šaf mora da zna sa ljudima. Mora konstantno da balansira izmedju toga da izdaje naredjenja, govori ljudima šta da rade, pri tome mora imati taj autoritet i mehanizme da ga ostvari. I sa druge strane mora da pazi da ne pretera u korišćenju tih prava koje ima, da ih ne zloupotrebljava i da ne unosi emocije i neke evntalne privatne konflikte u posao.
Mnogi naši šefovi apsolutno ne poštuju ništa, ponašaju se kao bogovi i smatraju da oni imajo pravo radnicima da narede maltene sve. Na drugoj strani postoje šefovi koji nemaju nikakav autoritet, gde radnici rade (ili ne rade) šta hoće. Naravno da nijedna verzija ova dva šefa nije dobra i treba reći da postoji i dobri (dobrodoli :)) šefovi. Mada mislim da su retki i da je najbrojnija ona prva kategorija.

Većina naših ljudi apsolutno ni ne zna šta je to mobing i misle da kada ih šef vredja i ponižava da to tako funkcioniše. Postoji kod nas jako lep zakon o mobingu tj. "Zakon o sprecavanju zlostavljanja na radu" samo ne znam koliko se primenjuje i koliko je teško za pojedinca da dokaže da se mobing dešava. Osim ako je u pitanju zgodna žena ili neko romske nacionalnost. Znajući kako većina zakona kod nas funkcioniše sumnjam da će neko imati velikih uspeha ako pokrene nešto sem ako ima veze. Jbt. jel moguće da je ova država toliko otišla u K da bukvalni ništa ne možeš da uradiš osim ako imaš vezu ili ako nekog podmitiš !?!

Takodje treba znati da se ovaj zakon primenjuje i kada lice nije u stalnom radnom odnosu. Znači bukvano nadničar može da bude žrtva mobinga i zakon bi trebalo da ga štiti. Valja pomenuti da izvršioci mobing nemoraju biti nadredjeni već i drugi radnici.
 
Kaki sve radnika ima sefovi su Jos I dobri

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Imam i držim se samo jednog pravila:
Nikada nemoj da radiš nekome nešto što ti nećeš tebi neko da uradi !!!!
E sad, pošto sam ja specifična varijanta, ima dodatak :
A ako ti neko baš to uradi, dobro zapamti pa mu vrati prvom prilikom bar 3 puta više ( a neka ga zaboli 3x3 jače ) !!!!
To se desilo "starom" šefu... :p
Novog Šefa cenim i poštujem, i to je obostrano, uvek krene od sebe, i vuče napred, do sada me nije izneverio, i verujem da neće...
Kod mene se šefovsko mesto zaslužuje...
Beznačajan je broj nesuglasica i mimoilaženja....
Uglavnom me pušta da radim kako mislim, i ume na suptilan način da me preusmeri u pravcu u kome misli...
U globalu, lepo se slažemo evo već 2 godine...
Prije nekako Šef 3. smjene se razboleo i otišao na bolovanje na 10-tak dana, naravno da je upravljanje 3. smjenom povereno meni... 😃
Na kraju, skoro da preuzmem 3. smjenu za stalno i ubuduće, odbio sam jer mrzim iz dna duše rad noću, i plus što bih opet morao da putujem sam do posla što mi nikako ne odgovara...
Prepuštam uvek radnicima inicijativu, vidi se ko je zainteresovan da savesno obavlja posao, a ko je Lenjoslav Dangubić, moje je samo da usmeravam i odobravam dobre i manje dobre ideje za brže i uspešnije obavljanje posla ili stopiram ako krene nizbrdo ...
Ne predstavlja mi problem ni da siđem s viljuškara i prepustim pomoćniku da upravlja viljuškarom pri istovaru, upravo, zamenimo uloge, čisto da vidi da to nije baš tako jednostavno kako izgleda iz njegove perspektive....
Imam potpunu autonomiju da upravljam radnicima shodno onome kako smatram, naravno u skladu s ona 2 pravila koje sam gore naveo....🍻
 
Kaki sve radnika ima sefovi su Jos I dobri
Ima raznih neću da poričem to. Ali ovde gde sam radio uglavnom su radnici bili dobri. Ovi "loši" su sami odustajali posle dan-dav.
Ne znam, nemam nešto mnogo radnog iskustva po firmam tako da ne bih treba mnogo ni da pričam o tome.

Jel otkljucavate veceras temu chat kad prodju izbori?
Ka da je bilo šta oko toga bitno. Nikad više smejurije i očigledne gluposti nije bilo nego oko ovih izbora. Što je najgore niko ne zna koliko sve to košta državu (nas). Al ajde, Igamo se nečega kao.
 
За овде могу слободно да напишем прошло је време "нико није незаменљив". Можеш наћи некога али квалитет урађеног посла 0. И нема жалби на новог кадра.
 
Nazad
Vrh