Za kakav se plodored odlučiti

Sareno, negde isto, negde blago smanjenje...na mojim parcelama 0d 2,8-3,3%. Neka sredina za Vojvodinu.
 
Da... Ista priča i kod mene sve oko 3%. A stvarno dajem dosta stajnjaka, žetvene ostatke zaoravam...
 
Prelistao sam temu i ono što mi je jako čudno to je da je u temi najmanje zastupljena šećerna repa a na njoj bi trebalo da je najveća zarada. Ljudi izbegavaju da je seju zbog nekog posebnog razloga ili se po navici opredeljuju uglavnom za pšenicu i kukuruz i uljarice?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidi baca , na ha repe u fulu prskanje izadje te 50000 din i 700kg djubreta.Nemaju svi masineriju za vadjene i zemlju za repu.a rizik od mraza,pipe i cika Koleta na kraju.U stvari velik ulog i rizik e zbog toga se ne seje puno
 
Kad je u pitanju ova poslednja boljka koju si naveo, ova što se zove čika Kole , na koji način ta boljka utiče na zaradu? Zar je on jedini otkupljivač, ne postoji još neko na tržištu ko je otkupljuje? Ako neko neće ovde da mi odgovori može slobodno i u privatnoj poruci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Državna parcela.Zemlja IV i V klase sa dosta depresija i slatine.Predusev deo suncokret a deo psenica.Uzeto na godinu dana.Šta bi sad vi tu uradili i šta sejali?
 
Pa stvarno ne znam.Mislio sam gruber i kasnija setva suncokreta zbog vodoleži.
Dobro mislis. Tako cemo i mi da radimo. Samo se raspitaj koji je suncokret sejan, pa sej onaj drugi. Zbog grubera ce biti puno samoniklog pa da mozes da ga prskas.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ove godine dobio novih 1.5 ha na koristenje 3 godine besplatno koji nisu orati godinama i sad sam to nekako uzoro i posijat cu tu prolecnu zob i sa njom cu nabacit smjesu ljulja i smiljkite.Ako htjedne zob onda cu kombajnirat a ako ne onda smotat u sjenazu
 
Diklofen jedno pitanje, a da se ne uvredis...
Zašto si uopšte uzimao tu parcelu kada je tako losa zemlja, plus slatinasta i ima vodolezi?

Ta parcela mi je bila ponuđena pri dogovoru za licitaciju.Bolje mi je vrabac u ruci nego golub na grani.
Uzeo sam je danas na licitaciji.Ice gruber satex sa širokim telima kad se steknu uslovi.
 
Nazad
Vrh