YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Moja saga sa filterima traje nedelju dana, ne može na 504 od torpeda, probao navoj je drugačiji, colovan je, a kineski je m24. Mora da se napravi novi onaj prihvat sa lozom. Skida se lako, ako nekog interesuje slikaću. A ja sam inače odmah naručio u Agrovojvodini 21. I još mi nije stigao, znači toliku neprofesionalnost nisam očekivao. Sutra treba da mi stigne iz Jugometala, daleko profesionalniji....
Da sam znao da ću ovoliko da čekam, napravio bi prihvat i uzeo filter od torpeda za 600 kinte i završio posao, a ne ja hoću baš kineski od 1800...
 
Navoj na JX85100C filteru je M24x2.00, takav filter ne koristi skoro nijedan proizvodjac! Jedini koji nalazim po katalozima da koriste taj navoj je Audi V8 4.2 90 i neko godiste. A taj filter kosta oko 3000 din, i veci je, oko 200mm visine. Ako mozes da odvijes reducir prepravi na IMT filter. Gumica je iste dimenzije ali je navoj manji
 
Ma da, sledeću zamenu ulja sigurno prepravljam navoj na reduciru, lako se odvija maltene rukom sam ga odvio, a sad sam kažem već poručio pa ću staviti filter sa fabričkom oznakom.
 
Pokusaj u donaldson ili fleetguard paralelama naci. Ako oni nemaju onda je zaista neki smesan navoj i prepraviti ima smisla zarad nemanja glavobolje svaki put kada se menja.
 
Kažu da su kosooki sve filtere i pumpe napravili po nekim svojim merama i dimenzijama da ne mogu ni jedne druge da se ugrade već samo te njihove.
 
Redukciju zameniš i staviš kojo hoćeš
Ja sam godinama na imt stavljao od dajca filtere ulja
45 dajčeva bilo u firmi a filtera pun magacin
Sad sam vratio oridjidji redukcije jer nabavljam filtere jeftino

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Osim filtera izgleda da su i kaiševe (remenje) stavili neke leve ne mogu da nađem nigde, za 454.
15x950 le
15x680le
Agrovojvodina ima ovaj manji veći nema i ne zna kad će biti. Guma belt nema, Coning nema..još sam neke firme zvao kažu retka dimenzija.
 
Distributer nema obican kl remen, a staje sa ostalim delovima. Kod kupovine nebrendiranih traktora I prikljucnih masina obavezno proveriti sta poseduju od rezervnih delova I kakva im je servisna mreza.
 
To je sustina svega, da ne mogu da mi pošalju hebeni filter 7 dana, a kad su mi prodavali traktor med i mleko... A stari sam oštetio prilikom skidanja i sad mi traktor stoji u sezoni radova u vinogradu i voćnjaku...
 
Ako ima dubine remenica stavi 13kako nema turi 17 da premostiš
A i kako teraš traktor da nemaš u kabini remen rezerve???

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh