YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Sigurnosni ventil pritiska .na njemu se mora smanjiti da pri manjem pritisku propusti visak nazad. E sad gde je tacno to neznam.Treba celu semu motora pregledati i naci a lako moguce na samoj pumpi za ulje da je integrisan
 
OK, treba majstor da mi dodje koji dan pa će biti rešeno. Hvala. Inače mi curi i orbitrol. Treba i to da rešim.
 
Zar stvarno mislite da je potrebno tako nesto raditi?
The overload overflow valve should be installed in the oil groove of the engine block,
as seen in Fig. 12,to limit the low temperature and the high viscosity of the oil,
protect·the oil pressure gauge, thus assure the oil pump and the lubricating tube
work normally. The overload overflow valve has been adjusted through the, special
test platform before use,so you neednt adjust again on general.
If the oil pressure is too low,you should regulate the regulating valve in the oil filter
first,then you test and regulate this pressure regulating valve,it's'opeing pressure is
O.8MPa.


http://media.rotek.at/a000/000/095/000000095_V000000_HAB_MED_00_RT_A_en.pdf
 
Odgovor za "grezna" Mi smo kupili letos 454 bez prednje vuce i bez klime. Jos uvek razradjuje ima oko 150 sati. Za sada je radio u transportu,sa ciklonom i sa beracem Z222, doduse nije mnogo obrao, 10 jutara. Napred smo odma dokupili jos tegova tako da ima 150 kg, i trebaju mu. Dosta je brz. Potrosnja onako, imali smo torpedo 62 pa se cini da naspram njega trosi dosta a oni su mali potrosaci tako da bi ga sa 549 trebalo uporediti pa da se vidi razlika.


I meni se čini da nije bas mali potrošač , ali u odnosu na druga dva traktora koja koristimo (Imt 533 i imt 558 ) manogo je lakši rad u voćnjacima i prednost je hidraulični volan i prednja vuča ( zbog tvrde zemlje i btdovitog terena).
Za sada smo zadovoljni ali sam primetio da su creva hidraulike vidno ispucala , a pojedina mesta su korodrala nadam se da neće biti još nekih sličnih mana
 
imam yto 804 i pri pustanju kvacila cuje se jako skripanje,lamela ne proklizava ali jako skripi neki put,dali je neko menjao set kvacila,a da nije kupovao lamelu i korpu u agrovojovidini posto je tamo jako skupo?
 
Ja sam menjao Lukovo, isto sam imao problem škripanja i bilo je jako tvrdo kvačilo. Sada ide baš lagano .
 
Da li će kvačilo omekšati ako se promeni fabrička lamela i stavi Lukova i da li je problem samo u lameli ili u korpi, s obzirom da kod mene na 504 kvačilo ide teško u boga miloga, pogotovu drugi stepen. Mislio sam da će malo da omekša vremenom, ali evo ima oko 250 sati i ništa.
 
Da li će kvačilo omekšati ako se promeni fabrička lamela i stavi Lukova i da li je problem samo u lameli ili u korpi, s obzirom da kod mene na 504 kvačilo ide teško u boga miloga, pogotovu drugi stepen. Mislio sam da će malo da omekša vremenom, ali evo ima oko 250 sati i ništa.

Da li si pokusavao da vrsis reklamaciju ili je tako na svim 504?
 
ja sam se zalio,i ne vredi,kazu nije pokvareno,to tako mora i nisu menjali..ne znam da li e tako na svim novijima,na starijim trktorima nije tako,sta vise bas se lako saltaju..
 
Zalio sam se ali i meni su isto rekli da tako mora. On se inace jako lepo menja, mislim kad se kvacilo nagazi menjac ulazi bez zapinjanja, ali je problem zaista pretvrdo kvacilo.
 
Nazad
Vrh