YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Moja iskustva sto se tice YTO 454 su vise nego pozitivna... Perfektan traktor za nase uslove... Veliki nagibi, uski putevi, radovi po "kozijim stazama"... Sve pohvale za YTO 454 !!!
 
I kod mene ima vecih nagiba. Najvise bih ga koristio za transport prikolica (jednoosovinke do pet tona), sejanje cetvorednom pneumatskom sejalicom, prskanje, spartanje, razbacivanje vestaka, kosenje rotacionom, itd... Uzeo bih ga sa klasicnom kabinom, ona varijanta sa boljom kabinom mi je dosta skuplja.Pocerina;YTO 904 je sada 29400 evra.
 
Kada sam u januaru zvao Agrovojvodinu u vezi cena rekli su mi da ce ih najverovatnije korigovati (i to na gore) zbog problema oko kretanja dolara.
Kad dolar jaca, cene idu gore. Kad dolar oslabi, cene ostaju na istom...

Ovi manji modeli sada su skuplji za oko 600 do 800 evra.
 
Pa šta su to tako unapredili na modelu 904 kada je za manje od godinu dana poskupeo za skoro 4500e ???
 
Cena kockice 120 je bila i 28 000,pre nesto nadjem poljoprivrednik iz xy godine i vidim cenu na reklami tadasnjoj.Precenjen komad kineskog gvozdja...naravno ne kazem da su losi,samo preskupi za ono sto nude.
 
Mozda je previse ali se ta kocka Kinez 120 ne stidi novog Rusvaja 1221.3 ni u kom trnutku i manje trosi od njega.
istu pricu sam cuo od traktoriste sa jednog imanja,kaze uporedljivi traktori 100%(prema 1221 koji su isto imali),kasnije je sa kockice presao na noviju liniju kineza i konstatovao je da je kockica "traktor" za taj novi...Jedino sto je bucan ko 577...do zla Boga!
 
Ja mislim da jedosta tezi jer original fiat 80 -90 to je tesko u pm a sad ako je 80 konja motor onda je jednako ako nisu kinezi smanjili konjazu na papiru
 
Kod nas ima jedan x904, po meni je u rangu MTZ 1025 u radu. Orali smo jedan pored drugog (4-5 njiva izmedju) jako lepo je isao sa 3 brazde plugom.
 
Nazad
Vrh