YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Molim upućenije od mene da razrešimo nedoumicu. Dakle u nekoj ponudi za model 445 piše da se sklapa u Agrovojvodini i to je Ok, ali recimo za model 554 to ne piše. Zanima me da li se kod nas sklapaju svi modeli ili ne i ako ne, zna li neko odakle dolaze ostali modeli.Naime dvoumim se između ova dva modela a kao opcija postoji i 504 koga za sada izgleda još nema, ali mislim da je to samo pojačana verzija modela 454, tj. težina je manja, motor je manje kubikaže od 554 i sl.
 
454 se sklapa u NS, 554 je iz kine. Za sada samo 454 se kod nas sklapa, ostali dolaze iz Kine u kontejnerima.
 
Malo pitanje i od mene,hteo bi da zamenim ulje u PVP na X904
a ne znam gde se ono ispusta iz nje pa ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori kako ili se mozda ona podmazuje sama uljen iz motora?Hvala.
 
Da li je moguce da je podizna moc hidraulika kod traktora yto 454 8kN ?? To mu dodje 815 kg . Da nije u pitanju greska na sajtu ?
 
Molim upućenije od mene da razrešimo nedoumicu. Dakle u nekoj ponudi za model 445 piše da se sklapa u Agrovojvodini i to je Ok, ali recimo za model 554 to ne piše. Zanima me da li se kod nas sklapaju svi modeli ili ne i ako ne, zna li neko odakle dolaze ostali modeli.Naime dvoumim se između ova dva modela a kao opcija postoji i 504 koga za sada izgleda još nema, ali mislim da je to samo pojačana verzija modela 454, tj. težina je manja, motor je manje kubikaže od 554 i sl.

454 je dosta manji traktor od 504 i 554.....504 ima istu zapreminu motora tj isti hod i precnik klipa kao i 554 traktor a i po velicini su isti samo je razlika u zadnjim gumama...i razlika u sistemu hladjenja ulja (kod 504 -vodeno ,a kod 554-zracno)
 
Pa na zvaničnom sajtu AV ne stoje podaci za 504 a kad sam ih zvao ponudili su mi 454 i 404 uz informaciju da će motor od 50 ks uskoro da počne da se ugrađuje. E sad ne znam da li on ide na šasiju od 454 ili 554 i tj. koja je težina u tom slučaju traktora od 50 ks kao i koja je zapremina motora, jer je motor kod 554 dosta veće zapremine, samim tim verovatno i trajniji. Da li to takođe znači da se 504 sklapa kod nas ili ne.
 
Pa na zvaničnom sajtu AV ne stoje podaci za 504 a kad sam ih zvao ponudili su mi 454 i 404 uz informaciju da će motor od 50 ks uskoro da počne da se ugrađuje. E sad ne znam da li on ide na šasiju od 454 ili 554 i tj. koja je težina u tom slučaju traktora od 50 ks kao i koja je zapremina motora, jer je motor kod 554 dosta veće zapremine, samim tim verovatno i trajniji. Da li to takođe znači da se 504 sklapa kod nas ili ne.

kao sto sam i napisao u ranijem postu da su to traktori potpuno isti 504 i 554 ,isti motori sa 4100ccm 4 cilindra ,a kod YTO-a 454 je motor zapremine 3100 ccm kao i na YTO 404 i oni su dosta manji. Tezina traktora 504 i 554 je oko 3t gore dole koji KG...
 
Ovo je ponuda koju sam dobio pre neki dan,

Modele YTO454 možemo ponuditi u 2 varijante kabina:

1. sa kineskom kabinom koja, moram priznati, zatvara solidno ali nemogu reći odlično
2. sa evropskom kabinom koja jako dobro zaptiva

U obe kabine imaju grejanje, evropska kabina ima i filter na usisu (za razliku od kineske).
Na istu šasiju ugrađivaće se motori snage 40, 45 i 50 KS, u obe varijante kabine; model 554 je nešto većih gabarita, kabina nije tako dobro zaptivena.

Cene:

- YTO 404 / 454 , kineska kabina , pneumatici 7.5-16 i 11.2-28, kompresor (bez pneumatske instalacije za kočenje prikolice), kineska poteznica
cena: 9.600 + PDV
- YTO 404 / 454 , kineska kabina , pneumatici 8.3-20 i 12.4- 28, kompresor (bez pneumatske instalacije za kočenje prikolice), kineska poteznica cena: 9.900 + PDV
- YTO 404 , evropska kabina , pneumatici 8.3-20 i 12.4- 28, kompresor (bez pneumatske instalacije za kočenje prikolice), Scharmuller (Austrija)poteznica cena: 13.750 + PDV



dodatna oprema:
- reverzer mehanički
- pneumatska kočiona instalacija za prikolicu
- izbor Scharmuller poteznica: gornja podesiva, donja, Pick-up (automatska za jednoosovinke)

Motor 50 KS uskoro u ponudi

Iz ovoga sledi da i 404 i 454 isto koštaju , i nešto sad gledam da li je ovo reverzer za promenu brzina bez kvačila ili nešto drugo
:sta:
 
A sta te muci? AkO imas para kupi lepo New Hollanda i ne mislis na promaju u kabini. Ne treba tebi kabina nego traktor. Po meni vaznije su dobre poteznice, motor nego zaptivena kabina i reverzer.
 
Ma meni je kabina jako važna jer jako puno vremena provodim prskajući atomizerom, pomenuo sam da sam voćar.Uopšte nije sve jedno kakva je kabina jer na 539dv sa novom obrtnom limarijom, tj. novija varijanta 2009. god, moram da nosim masku dok prskam ako duva vetar.
 
Izvini onda .Ako trazis zadihtovanu kabinu sigurno je neces naci na traktoru od oko 12500 evra sa motorom od 45 ks . Bolje pogledaj neki drugi model nekog drugog proizvodjaca. Sve ima svoju cenu, pogotovo kvalitet.
 
moja kabina jest malo bucna ali sto se dihtovanja tice tu sam zadovoljan
 
ZICAPROM u treba bas vocarski traktor sa filterima koji ne propustaju ni kap sredstva za prskanje.
 
Pa takvi traktori tj. profesionalni voćarci koštaju od 26000 pa čak do 48000 evra i imaju karbonske filtere i kabine sa nadpritiskom koje ne dozvoljavaju da bilo šta uđe u kabinu(osim kad su vrata otvorena :osmeh:), tako nešto Kinezi još uvek ne prodaju kod nas.
 
Danas sve ređe, i svi zapadni proizvođači imaju u ponudi voćarce sa kabinama koje imaju karbonske filtere i nadpritisak.Postavljano je ovde u temi snimak YTO 454 iz Maradika, kod tog čoveka sam bio i vozio traktor u radu sa atomizerom i iznenadio sam se jer uopšte nije bilo materije u kabini, mada je i bilo mirno vreme bez vetra.
 
Nazad
Vrh