Vuna i pribor za šišanje ovaca

Ako nije tajna koliko je ovaca u pitanju ja godinama imam tu dilemu ,nekad mislim da nemam dovoljno ovaca da bi bilo isplativo ,neki kazu da je komplikovano snjima radit ,i za sada nemam nekih problema sa ledjima i tko zna sta nosi buducnost a do tada :ppozdrav:uz nektar ,
 
Ako nije tajna koliko je ovaca u pitanju ja godinama imam tu dilemu ,nekad mislim da nemam dovoljno ovaca da bi bilo isplativo ,neki kazu da je komplikovano snjima radit ,i za sada nemam nekih problema sa ledjima i tko zna sta nosi buducnost a do tada :ppozdrav:uz nektar ,
18-20komada za sisanje,pretacem u francuza,a kada sisam ovna dodje mi da placem ,gusta vuna nemoz gurnuti makaze,a inace sisam ovcu od 15-20minuta aovan 2,sata,ielektricna me stalno kopka uvek fali para ,odose na drugu stranu pa pregovaram sa prijateljem iz nemacke raspitujem cene i modele ima od 100-360evrica pa cemo videti .poz ziveli.:ppozdrav:
 
Dvije stvari kod šišanja moraš ispoštovati , prva je da nesmiju biti prljave to znači da ih prije šišanja držiš na kiši , da dobro pokisnu , pošto imaš malo ovaca verovatno ih držiš u štali pa se uprljaju . Druga stvar da ovca nesmije biti mršava , jer mršava ovca je muka za šišat .
 
pazario sam heiniger polovnu bez nozeva 70 svajcaraca+nozevi malo ispod 50 svajcaraca.kupljena preko ricardo oglasa.cekam burazera da donese.bilo je tu i ponuda za nove ,ali verovatno kinezi od 70e-170e,pa sam odlucio polovnu ali je makar poznata firma.uostalom koliko para ,toliko muzike,verovatno macka u dzaku .poz.:ppozdrav:
 
I ja sam u potrazi za mašinom za šišanje ovaca, a posle će mi trebati i šišač :osmeh: Dobro si se setio Ricarda, ja tamo gledao automobile kad sam kupovao auto, a nisam se sad setio kad tražim mašinu za šišanje... Ima i ovde na forumu na oglasima ova http://poljoinfo.com/showthread.php?12530-Heiniger-profesionalne-mašine-za-šišanje-ovaca-i-konja . Kako vam se čini?
nije mi jasno u cemu je fora,najeftiniju heiniger masinicu sto sam nasao cinimi se da je 380e pa do 480e mozda sam video i preko 500e,konstanca 4 je 320e a ima i360evra.verovatno je fora u tipu masine,snage,mozda profi-hobi alati.ova od 250e lepo izgleda ali nevide karakteristike masine.u svakom slucaju je povoljna cena posto je u pitanju heiniger.poz.
 
Radio sam proletos sa hajneger masinom Hpert tipa i nimalo nisam zadovoljan kupio je drugar pa sam je pustio u rad laksa je od moje ali i znatno sporija mozda sam ja navikao na ovu ali ova druga mi se uopste nedopada kako radi, kupljena u Inpaku
 
Radio sam proletos sa hajneger masinom Hpert tipa i nimalo nisam zadovoljan kupio je drugar pa sam je pustio u rad laksa je od moje ali i znatno sporija mozda sam ja navikao na ovu ali ova druga mi se uopste nedopada kako radi, kupljena u Inpaku

ja prijatelju ,smatram da svaki napredak u mom slucaju je dobar ,jer sisam vec duzi niz godina rucnim makazama sa pijace.nemam mogucnosti da uzmem naj kvalitetniju pa i ova polovnjaca ce biti dobra za obuku.poz.:ppozdrav:
 
Pa Rajko čoveče što ne vikaš... :ppozdrav: Odlično, onda ću ja još malo pogledati kakve su cene i šta može da se nađe... Ima kineza za oko 100e, samo ne bih eksperimentiosao, mada neću imati puno ovaca za šišanje. Najviše bih voleo da dođe neko, pošiša i platim...Inače i meni je bilo malo čudna cena od 240e, ja ništa ispod 300 ne nađoh dosad.
 
Zvao sam Inpak, trenutna cena za Heiniger Xtra je 400 evra ( skoro 50000 din ) ali su to mašinice na lageru a očekuju da će cena biti veća zbog porasta kursa švajcarca. Može kupovina na 3-4 čeka.
Nisu male pare na ovu krizu...

- - - - - - - - - -

Da li je neko koristio mašinicu Constanta 4 , kako su se pokazale, koja im je cena ?
 
Zvao sam Inpak, trenutna cena za Heiniger Xtra je 400 evra ( skoro 50000 din ) ali su to mašinice na lageru a očekuju da će cena biti veća zbog porasta kursa švajcarca. Može kupovina na 3-4 čeka.
Nisu male pare na ovu krizu...

- - - - - - - - - -
najeftinija u nemackoj je 320e, na drugom mestu je360e.ja sam barem cuo da su odlicne i duguvecne,ali nemam iskustva sisam rucno.i ja sam bio resen samo nju da uzmem i nijednu drugu.pa ispade polovnjaca heiniger.ima velikih poznavalaca na forumu koji su je koristili pa ces od njih cuti iz prve ruke.poz.:ppozdrav:
 
Zvao sam Inpak, trenutna cena za Heiniger Xtra je 400 evra ( skoro 50000 din ) ali su to mašinice na lageru a očekuju da će cena biti veća zbog porasta kursa švajcarca. Može kupovina na 3-4 čeka.
Nisu male pare na ovu krizu...
- - - - - - - - - -
Da li je neko koristio mašinicu Constanta 4 , kako su se pokazale, koja im je cena ?
Kolega da li si zvao Clair Novi Sad, da vidiš koliko je kod njih ?
@miljko ima Constantu. :ppozdrav:
 
Cena mora biti paprena jer kada svako uzme što mu pripada + CHF -> EUR -> RSD.
Bila je na kupujem prodajem heiniger mašinica za 250e u Trsteniku, zvao sam čoveka iz čiste radoznalosti, ali kaže da je već prodao, evo pa možeš pogledati, mada ne znam kako. Čak da se odrekne rabata koji dobijaju prodavci, PDV-a koga plaćaju državi, carine i prenosa do Srbije, mora biti preko 250e. Sve je indentično kao kod mene, kofer, mašina, nalepnice, roba sumnjivog porekla, roba sa greškom ili dobra kopija. :sta:

 
Nazad
Vrh