Vremenske prilike u 2024-oj godini

neznam gde ti gledas i pratis

kisu su najavljivali i smanjivali kako se blizio vikend sto se na kraju i desilo da je nije ni bilo

hladan talas navodno krece od srede tj vise jutarnji mrazevi nego bas hladno vreme
Gledao kod Dina i na forumu.

A Dino okacio redovno i sad kad je okacio prekjuce da ce se zima vratiti na velika vrata od 20-tog februara ja mu napisao u komentar : Jel se isto vratiti na velika vrata kao sto ste najavili za 14-15feb i on me ladno Blokirao😂😂i pored toga i celu objavu je izbrisao da ne vid drugi pratioci sto nije realno ali no. Da bih ga pohvalio za nesto sigurno ne bi tako postupio nego je video i on da nije bio u pravu.
 
Tu je Kimi, nego....šta kog vraga da se piše. Zimoljupci kao ja upali u debelu depresiju, pogotovo nas ovaj febuar ubija u pojam. Sve se nadamo, izaći ćemo bar na kratko iz generalno lošeg zimskog koloseka ali ne vredi. Taman jedan mesec (januar) bude malo normalniji uz minuse i nešto snega, odma udri po plafonu i tavanu temperaturtnom.
Naravno da je prava zima gotova, šta i da bude kad se prizemlje nedelju i jače greje uz maksimume 15-20 stepeni. Gotovo je to, evo ga pola februara ide. Posle od kraja februara je ionako svejedno, čim graane Sunce i na -10 se topi sneg.

A dobro, Dino i ostali nažalost većina čim dobiju na malo medijskog prosotra ili na društvenim mrežama odmah krenu senzacionalistički da se utrkuju ko će šta brže da najavi o povratku zime. A na kontinentu kao što je Evropa i posebno južnom delu uz toplo Sredozemlje oko sebe to je jako klimavo, bilo oduvek a u novonormalnom tek da i ne govorim.
 
Mene je blokovao jos pre dve-tri godine :)
Znaci,ima nas puno na listi 8-)Najavljuje sneg a stavlja slike sa severnog pola ili Kanade
 
Ide neka kisolina od NS-a,bas cu da izvadim kisomer da vidim koliko ce pasti,ako dobaci do mene ...
 
Ove što pada...
33ba2ecd8d82535ea816567618b0d9e5.jpg



Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ovde 9 litara.

E dragi @Maxa sad bi ti Dino napisao da se zima još više prolongira. Kad krene tako da se odlaže, nema od ta posla ništa u smislu nečeg konkretnog.

U najkraćim crtama, sve je tu jasno kao dan. Kada nema meridionalnog (sever-jug) a gospodari zonalno (zapad-istok) strujanje nemamo mi apsolutno ništa tu da tražimo glede bilo kakve zime, jer je jasno šta nama može da dođe sa zapada. Čak i onaj varitet hladniji zapadne struje, da uleti sa severozapada postaje pretopao za nizije i niže planine jer kao što vidimo prvu kartu anomalije, sve vodene površine se oko Evrope zagrevaju.
Dalje, kada imamo dubok ciklon na okeanu, odnosno snažne transporte vazduha na prednoj jugozapadnoj strani, nije ni čudo što tako lako temperature lete u nebo uz pomoć fena jer ionako izoterma od 15C temperature vode gospodari Sredozemljem, a tu oko juga Španije je već i do blizu 20 došlo. Tu će uskoro moći kupališna sezona da bude glat tokom cele godine, kao i na Malti ili Kipru.

417519737_805544538286210_4415085013204766900_n.jpg


417418908_805544528286211_7952069236059839267_n.jpg
 
Kimi ti kad si nesto rekao tako je i bilo
Mene nervira neko kao Dino kad unapred za 13 dana pokazuje mape da se zima vraca, mani se dalelih termina nek nam kaze sta ce biti sutra on samo kaci tu neke crteze i pise neki kratak komentar Dolazi leto ili povratak zime nista drugo.
Kimi ti jako lepo obijasnjavas sve, svaka ti cast!

Sad cu Dinu da pustim neki komentar nek me blokira i na drugi profil :haha:
 
Kimi, kad ce nama kisa? da znamo orijentaciju kad da razbacamo ovo jeftino djubrivo?
 
Kako stojimo sa periodom od 17 do 20.2 ? Pratim da se drze padavine za taj period samo oscilira kolicina
 
Nazad
Vrh