Vremenske prilike u 2024-oj godini

U zadnjih 10 dana pratim izlaze par meterologa, vecina njih izjavili od 14-tog vraca se zima na velika vrata, minusi debeli bla bla bla, sad kako se to priblizava to se sve odlaze ili ukinu sad trenutno kazu da nece biti ni Z od zime u narednih 10 dana.Pa ljudi moji nakon 10 dana mart mesec je pa nece prava zima i debeli minusi u mart to ke jako tesko ali videcemo ali po meni cim oni stalno pomeraju nesto od toga leba nema.
 
Maxo to nisu meteorolozi vec samo ljudi koji dobro citaju i prate kompjuterske modele. Modeli su ocito jos sa dosta mana i njihova verovatnoca prognoze je jos uvek dosta skromna. Klima se ocito promenula i verovatno i oni, a kao i mi, vise srcom navijaju za pravu zimu, koje ocito vise biti nece.
Ne bih me iznenadio neki brzopotezni sneg u martu, al prave zime ocito biti nece.
Suvlje prolece je sve izbesnije i realnije.
 
U narednih 10 dana takva pusiona ce biti sa vremenom niko nece znati sta ce biti u ponedeljak a ne sledeceg vikenda vidim da Dino najavljuje minuse od 19tog ali te minuse i povratak zime je bilo najaavljeno za 13-14:ROFLMAO::eek:
 
Mene je moje skromno iskustvo u poljoprivredi naučilo da nema pravila...ako je kišna godina i dobar rod ne znači da ćemo bolje proći od sušnije godine sa lošijim rodom po pitanju zarade po jedinici površine...
Pod sušniju godinu ne mislim naravno na one kad je totalna katastrofa pa nam džaba sve...
Svakako nema pravila i šablona...
 
Ja ne znam za ove “meterologe” da ih tako nazovem, sto se udubljaju da kazu posle 20tog ima sanse povratka hladnoce i zime pa prijatelju niste sigurni koje ce vreme biti sutra a ne 20tog😂🙈Tako je bilo pre 7 dana rekli su bice sad od ponedeljka minusi prava zima se vraca kad ono preokret bice +15😂
 
U svakom slucaju treba ceniti trud tih ljudi koji pokusavaju da ocitaju te modele, ali ne treba uzimati zdravo za gotovo. Nekad se na osecaj moze pogoditi vreme u narednim danima, a nekad ni jedan model ne moze da pogodi. Kako god suvo je i kise treba po najvise za ozime kulture.
 
Evo sinoc su najavili opet povratak zime oko 20tog a jutros ukinuli bice toplo do kraja meseca.
Od svih ovih koji objavljaju prognozu Kimi je bio najtacniji i on nije dao neke prognoze u dalekim satovima dok ovi ostali svi su davali.
Kimi kad je rekao nesto onda je tako i bilo na kraju.
 
neznam gde ti gledas i pratis

kisu su najavljivali i smanjivali kako se blizio vikend sto se na kraju i desilo da je nije ni bilo

hladan talas navodno krece od srede tj vise jutarnji mrazevi nego bas hladno vreme
 
Nazad
Vrh