Vremenske prilike u 2024-oj godini

Konačno opet dvocifreno u selu.
42871232196463af5ab90c1056ede30c.jpg


Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Juce 23l, u zadnjih nedelju dana 47l. Otprilike kad se sabere sve toliko nije palo od 20tog januara po nekoj mojoj evidenciji
 
Ovde 25l samo juče, u zbiru smo na oko 60mm u poslednjih nedelju dana. Sve me i sramota da napišem naspram ostatka zemlje.

Na kraju pohvala za modele, i pored vetra uhvatili su 10-15l lokalno u Banatu. Isti oni danas forsiraju za pljuskove isključivo trasu od ušća Drine u Savu, kroz Srem do Inđije i dalje na istok u Banat ka Zrenjaninu. Može biti i dobrog (obilnog) sitnog leda iz razvijenih ćelija jer je na visini hladno. Da vidimo baš.
 
Kimi jel ima nesto za potez srbobran-becej? Kod nas je iz ovog talasa palo samo 5lit a treba mnogo vise…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mršave 2 litre po m kvadratnom...😶
Opet duva košava, sve je osušilo k'o da nije ni padala "kiša"...
Ajd da vidimo i to danas, kontam iz prethodnoga Kimijevog posta da sam na " liniji" tih razvoja oblaka popodne...😃
 
Belosvetske gluposti, doduše kad vidim da je to “Alo” nije ni čudo. Pojava sitnog grada je rezultat isključivo niskog nivoa nulte izoterme, a jačeg veta lokalno zbog razvoja na hladnom frontu.
Zoki- da, pogotovo bliže Savi. Zoki, gore severnije od Melenaca teško..generalno nešto ozbiljnije padavine dobiće samo mesta gde potrefe pljuskoviti žutaći i crvendaći a to je ipak mala oblast.
 
Belosvetske gluposti, doduše kad vidim da je to “Alo” nije ni čudo. Pojava sitnog grada je rezultat isključivo niskog nivoa nulte izoterme, a jačeg veta lokalno zbog razvoja na hladnom frontu.
Zoki- da, pogotovo bliže Savi. Zoki, gore severnije od Melenaca teško..generalno nešto ozbiljnije padavine dobiće samo mesta gde potrefe pljuskoviti žutaći i crvendaći a to je ipak mala oblast.
Kimi idvor danas 😄 opet suma u opciji sad u 3 posle posla?
 
Западни ветар, грмљавина (попали аларме), пљусак са ледом 3-5мм. Река низ улицу.
 
Е, сјеба му знање. Лед 10-15 мм обелео башту. Ајд' башту ћу да поновим ал' оде ми у воћњак, надам се да неће да стигне има да путује 10 км.
 
Nazad
Vrh