Vremenske prilike u 2024-oj godini

Prešlo 30 stepeni a vetar baš duva.Milina.
 
Ako ne sastavi vlagu a neće, nije nista. Ko je posejao u suvo taman ce seme da ostane izmedju u suvom selu. Žitu mozda malo pomegne i tih 10-15-ak litara, da je malo umije od prašine.
 
Nek ih odnese u tri lepe da se ne patimo više snjima
Jesi me nasmejao,nema šta al bi stvarno trebalo da se pozabavimo vetro zaštitnim pojasevima,nisu oni ludi što su za vreme marije terezije sadili drva nuz puteve negde i dupli drvored,i šta ti ja znam kako sve,a sad pustinja,nema drveta u ataru ni da čučneš zbog sporadi sebe ako zaškripi,a ne nešto drugo
 
Valjda ce konacno doci ovo zahladjenje i kisa, potrebno je i biljkama a bogami i meni da odmorim par dana.
 
Ma da, ovo tj. prva promena je samo infuzija, tabanje staze za nove nalete.
Moj kolega sa foruma je prvi izneo tu nekakvu teoriju da nakon dužeg sušnijeg perioda kiša za prvu uvek mora dobro da se pomuči, kao probijač leda. Ponekad se zaista učini da to ima smisla.
Malo po malo milimetri na rubovima mase se smanjuju, ali opet tih 80-ak % zemlje će pokupiti 20-ak mm.

Ensi neumoljivo obećavaju svež i promenjiv period, uz ne obilne ali česte padavine.

437719299_852133786960618_3916061138988718956_n.jpg
 
I prvi oblak nas promasio...bukvalno mirisi na padavine ovde iz sela,tako blizu,tako daleko ....selo do nas je mozda pokislo,crveni se na rain alarm.

 
Ala duva nije normalno. Mislim da od kiše ništa neće biti koliko se razduvalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prigrevica orkanski udari vetra i suncano vreme.Temperatura u padu i pogled u oblačni sistem koji se provlači preko Mađarske ne bi li i do nas dobacio.

Moša u najavi..

Ili će ipak naići koji bosanski razvoj...

Čekamoo
 
Nazad
Vrh