Vremenske prilike u 2024-oj godini

1,5lit + sinoć 4lit. Malo za ovu našu zemlju, al daj šta daš.
 
@Banat013
Tačno je da je teško izbeći subjektivnost, ali ima razlike u objektivnosti.
Kod Arkadija je ono prethodno "padanje" donelo 8L, a ovde 3,5L
Južni deo Banata od Zrenjanina naniže, čitav Srem, ugao oko Sombora, Novi Sad i okolina uvek bolje prolaze i to je naprosto činjenica.
Mora se reći da ti regioni trpe i više nepogoda.
Tako nekako ali da li si uzeo u obzir da u juznom Banatu pola godine duva vetar i da je potrebno mnogo vise padavina nego recimo u Sremu ?
Jel dobijas sada kisu ? Oblak je tu kod tebe ?
 
Koliko me sećanje služi 1992-93 je bila dosta sušna ,pa 2000 pa 2003 pa .....ne zna im se broj.

Kazu ovi stariji kod mene da je ovakav susni pocetak godine i sve do zetve bilo 2003/2004, (jedna od te dvije)psenica ostala mala 30-40cm visine, ispod koljena, zetva psenice bila krajem 5og mj, vrsilo se 12-18m po jutru te godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas je sad lepo padala, bila je mirna kiša a iz pravca Vrbasa je jako sevalo i tamo je bio crn oblak. Kod nas se nekako ublažilo a kasnije ću videti koliko je palo jer sam danas izneo kišomer. Mada, i noćas mi se činilo da je lepa kiša bila, a ono ćorak, jedva mokro dno kofe koja je bila napolju, ispod cveća u baštici suvo itd.
 
Kod nas je sad lepo padala, bila je mirna kiša a iz pravca Vrbasa je jako sevalo i tamo je bio crn oblak. Kod nas se nekako ublažilo a kasnije ću videti koliko je palo jer sam danas izneo kišomer. Mada, i noćas mi se činilo da je lepa kiša bila, a ono ćorak, jedva mokro dno kofe koja je bila napolju, ispod cveća u baštici suvo itd.
6l
 
Danas popodne nenajavljeno palo 3 litre. I večeras je nešto padalo, videću ujutro količinu.
 
@Banat013
Palo je 2-3L.
"Skliznula" je glavnina oblaka ka jugozapadu prema Vrbasu, Srbobranu i dalja eto izgleda opet na Arkadija.. 😉
I koliko je to tamo, prošli put 8, sad ponovo 8, znači 16. A ovde ni pola od toga.
Duva vetar i ovamo ne mnogo slabije. Toliko da su odredjeni vrlo bistri smislili da prave vetropark na teritorijama opština Srbobran i Bečej od 70 vetrogeneratora. Na kvalitetnoj plodnoj zemlji. Možda im se ne da.
 
Kazu ovi stariji kod mene da je ovakav susni pocetak godine i sve do zetve bilo 2003/2004, (jedna od te dvije)psenica ostala mala 30-40cm visine, ispod koljena, zetva psenice bila krajem 5og mj, vrsilo se 12-18m po jutru te godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
To je bilo 2003. kukuruz je imao problema sa nicanjem..........
 
Sinoć je kod nas palo još 2,5 litre. Znači juče je ukupno u selu palo 1+1+3+2,5=7,5 litri, što bi bila neka količina da je palo odjednom. Ovako isprekidano vetrom to postaje beznačajno.
 
Postoji mreža nezavisnih privatnih meteoroloških stanica na www.wunderground.com gde se pored ostalog može videti i količina padavina po lokacijama na kojima stanice postoje. Sve je na dobrovoljnoj bazi.

Овде РХМЗ сваког јутра објављује укупну количину падавина за претходна 24 часа на својим станицама. Јуче изгледа једино у Бачкој да је било неких каквих таквих падавина. Овде 0, као и претходних дана.
 
Укупна прогнозирана количина падавина за Србију до 19. априла по америчком GFS моделу:

ZksWO71.png
 
Ма знам, то они рачунају и кад постоји минимална вероватноћа као да ће сигурно пасти. Нпр. за јуче је баш тај GFS инсистирао да ће пасти 7-10 литара код мене, али само он и са малом вероватноћом. Такве ствари улазе у збир.
 
Nazad
Vrh