Vremenske prilike u 2024-oj godini

Lepo se spustila samo sto se taj oblak brzo ugasio, taman posla da pojaca i narasti. Navikli smo vec na te stvari.

Gfs za Utorak
4742cc965abf9a889b1b48f2fe569f84.jpg



Ecmwf

fec712c710cb86eb1575110073aa67ee.jpg

Preostaje nam da sacekamo Utorak ali razlika u modelima od 20 do 55 lit je jako neozbiljna i lako moze se desiti da bude sasvim manje!
Za njih je jako dalek taj Utorak za neku precizniju prognozu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako stvari danas stoje bice lepe kise, ali par dana u nazad znati tacnu putanju fronta za te modele jos uvek je ko nebo i zemlja!
Desilo im se stotine puta da promase manje od 12 sati unapred putanju cak i za vise od 100 km.
 
Ovde moze stvari da popravi min. 50l naravno toga nece biti, ali nasi usevi su stvorili zilavost i navikli samo na umivanje, zive proleterski 😂
Dragane ja bi bio prezadovoljan i sa 20litara :) . Kod nas u protekle dve nedelje sve ukupno 2 litre. Utiorak je zadnja šansa da se nešto popravi, ako sada nepadne ništa više za naš kraj i nemora da pada za ovu sezonu kukuruza :(
 
Postoji šansa za strahovite oluje u utorak, veliki pad temperature, verovatno sledi orkanski vetar u zoni pljuska.Rhmz je stavio srbiju u crveno.
 
Nesto ne verujem u prognozu da ce kisa stici toliko severno. Cini mi se da je linija juzni Banat - Fruska gora granica padavina. Severije od toga tesko.
 
Srem ce dobiti najvise,tu se ne postavlja pitanje

ja bih bio zadovoljan sa 10-tak i bez oluje i vetra ali posle ove danas zestine od sunca,neverujem da ce proci nesto lagano

prosle je to bilo oko 20 jula cini mi se ono nevreme kad je sve poleglo
 
19. I 21. jul su unistili Backu Palanku. I ako je drzava obecala pomoc do dana danasnjeg ni filera nije pomogla. Ala im, ni ne treba. Neko to od gore vidi sve. Ceracemo se jos.
Paore, možda poljoprivredna šteta nije nadoknađena, ali građevinska jeste, tj. za stambene objekte. Veruj mi, štetu nisam prijavio, a oni su posle išli po kućama i tražili da se izjasnimo kolika je šteta bila.
 
Da pitam po ko zna koji put. Sta je bitno dali ce pogoditi putanju ili ne?
Pitanje ti je nikakvo!
Pitas sta je to bitno? Pa kako da ne bude bitno kad od najavljenih desetina i desetina litara dogadja se i to ne jednom nego ko ce ga znati u koliko navrata da promase, a cesto je ta najavljena kisa zadnja nada a oni promase!
Zar ne mislis da bi mnogo lakse bilo da prolazis bez da te neko nedogledno laze u lice po pitanju bilo cega sto je jako bito za za tvoj interes?
 
Nazad
Vrh