Vremenske prilike u 2024-oj godini

Zestok olujni vetar uz 15l kise i jos po malo prska, kako nas je prva tura promasila mislio sam da je to to za danas.
Zbog te prve ture dosao sa njive, kad ono ni kap. Rekoh dok ne isteram ponovo kombajn nece da padne. Tako i bilo, jedva stigao krug da uradim. Palo je 8l.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Isto prekinuli zbog prve ture, nije palo nista a posle krenulo sunce mislio sam da ce se raditi popodne. Mada ovo pre nije bas ni bilo za rad to sto smo probali 14% vlage i malo zrno omeklo od onog 1l koji je pokvasio beton sinoc.
 
Ja dobi. Doce i tebi.
Mene ne bi uopste tangiralo da smo u susi, pa ebes ga susa je nema nikakvih sansi sta da se radi! Ali ovo da smo na putanji svakom frontu 2x nedeljno i da se svaki put tu razidje i posle sastavi, svaki put na isti nacin to mi nepojmivo i ne mogu da verujem sta se desava!
Pa ona oblacnost od 4 dana karajem maja kako vec bese, kada je cela zemlja dobijala 20-40l, ovde se stvarale rupe i jedan dan je palo 4l pa drugi 8l smejurija teska!
 
Ovo i nije bas normalno sta je sve proslo pored od Nedelje na ovamo, svaki dan ista putanja istocno od nas i stalno ista putanja od Bavanista, Dolova preko Deliblatske pescare pa izmedju Lokava i Vrsca i nastavlja dalje.
Bili i u crvenom a ono pada 2 lit.
Juce 3 danas 3 a na samo 2-3 km istocno ko ce ga znati koliko destina lit u ova zadnja par dana!
 
Eto vidis Dare opet kod tebe vise kise pada nego u mom kraju. Za taj tvoj period kod mene ukupno 6 l. Zato ti i imas bolje prinose. Moram se preseliti u tvoj kraj. Definitivno ove dve nase elektrane prave pičvajz od oblaka i rastera ih. Jos je danas neka najava ozbiljnije kise. Ne nadam se da ce je biti. Aj da vidimo.
 
Dodala jos 6l tako da je palo 10l ukupno

Bilo kratkog leda ali ne duze od 20sekundi i sitan,doduse kod kuce-na njivama ne znam

Navodno kisa ponovo oko ponoci sutra neka ozbiljnija pre podne 10tak sati
dodala jutros jos 2l i prestala

pocela ponovo oko 13h i mislim da je palo blize 20l za nekih 15-20minuta i ne prestaje
 
Nazad
Vrh