Vremenske prilike u 2024-oj godini

Kako ne treba, po Titelskom ritu se suse usevi, katastrofa
😂😂😂 E druze moj, pa sta ce im kad im natopljeni usevi do "jaja" to je drugi svet! Kada bi prosao malo sremom Pazova, Indjija naravno i ostala mesta, video bi o cemu se tu radi!
Kod nas su kasnije setve, kad kazem kasnije sve u okviru aprila, sve riknule! Suncokreti do kolena i pustaju glave, o cemu tu vise diskutovari, katastrofa u najavi tu vise nema pomoci i kukuruzi iz tih rokova setve su ostali mali, jednostavno 2 meseca bez prave kise i ne moze dalje!
Neka se zavrsi zetva na miru pa idemo posle isto, gde je bilo neka natapa gde nije i ne treba :ppozdrav:
 
Par puta je zagrmilo u daljini, obradujem se jer nije bilo najvaljeno. Odmah otvorim net, kad ono oblaci opet prođoše blizu nas... Čekamo sutra i prekosutra da vidimo hoćemo li biti bolje sreće. :osmeh:
 
Evo vec dva dana najave za kisu i grmljavinu i na kraju nista. Idu oblaci sa zapada ali moj kraj obilaze. Najava je sve do petka da ce je biti. Valjda ce i toga biti. Treba je.
 
Kimi sto od 2014. vise nema onih ciklonskih kisa kad pada, pada I pada 3 dana.
Kod nas u selu 30+ l u cugu nije palo par godina. Kad dobaci do 10 l svi sretni.
Zasto odrazi na radaru budu jarkih boja, a padavina nema?
 
Da li nazalost ili na srecu nije nas htela kisa ovih dana, dodje do Juhora i ugasi se. Kako zasto pojma nemam, ali svakako je bolje i bez kise nego ona situacija u Osecini.
Ali na srecu malo je prijatnije napolju u odnosu na proslu nedelju.
Kimi vidim da se ocekuju cele nedelje nestabilnosti, najozbiljnije deluje cetvrtak popodne ima li sanse da to stvarno dobaci do nas ovde u Pomoravlju ?
 
Bice kise ako ne ove iduce.
Sta da kazu ljudi koji su imali nekoliko god susu kao Kiraj.Zaigrala mecka i na nasa vrata.
Sve nade polazemo u narednih par dana.
Poceo je da duva vetar i dodatno susi.
 
Zasto odrazi na radaru budu jarkih boja, a padavina nema?
Ako se pogleda prosla stranica na onim slikama koje sam postavio, vidi se da smo i mi bili u crveno a da kisa nije pokvasila ni beton u dvoristu.
Ali zato atar sela Nikolinci na par km vazdusnom linijom od nas bili su u sredistu onog monstruma koji se u par sati skoro nije pomicao i napravio je kurslus i haos u poljima!
Za kasnije posle podne vecina prognoza se slazu cak 100% da cemo danas pokisnuti. Da nam je samo cista bez grada i oluje pa neka slobodno padne kolko joj je volja.
Kimi kakvo je tvoj misljeneje za danas za nas kraj?👋
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh