Vremenske prilike u 2024-oj godini

@Pajdaš Protivgradne stanice nista ?.
one se kod nas ne ispaljuju ja mislim vec 10g...jer su prema struci 'neucinkovite' 😂 a mislim (nisam siguran) da i EU ne dopusta tj da su zabranjene....

danas mi kolega koji je osigurao rekao da mu javili da stete od leda na suncokretu, kukuruzu i soji ne priznaju jer nema cvijeta, mahuna itd jer prema osiguranju jos uvijek je sezona 'proljetne sjetve' i moze se presijati...
on je danas krenuo s presijavanjem a ja cu sutra ili prekosutra, tj ove sto su skoro bez stabljike prvo...cca sigurno pola posijanog kukuruza moram presijati, soju mozda skoro svu...
 
E Pajdas zato sto ti idioti iz EU nedozvoljavaju ispaljivanje raketa zato opstina Backa Palanka nastrada.
Te strasne oluje koje dolaze iz pravca HR je nemoguce braniti jer nije dozvoljeno ispaljivanje raketa sa terirorije HR, a nije dozvoljeno ni sa teritorije pogranicnih nasih opstina na teritoriju HR. Tako da smo prepusteni na milost i nemilost vremenu.
Backu Palanku je ponovo pogodilo strahovito nevreme koje se prelilo na Glozan, Backi Petrovac pa sve tamo do Temerina.
Juce je bio ocit primee kako i koliko je ucinkovita protivgradna odbrana. Ispaljeno je preko 20 rakera na oblake koji su dolazili iz pravca severa. Lepo se na radaru videlo kako poale ispaljenih raketa oblaci posustaju. Sto blize granici to je teze braniti.
 
Jos jedan ali ovaj put kratki od 5-6min i duplo manji…

Zetva u ataru gotova…

8ce75aa4b3d16c3448fc60f06780a6fd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Svinjarevci jel?
 
ja takav mojj tj moj je jos i stabljike polomite bar 40-50% planiram sutra/preksutra presijati, direkt s kombinacijom rotodrljača + olt 4reda al ostavit cu 4-8redi cisto da vidim hoce sta od toga na jesen biti jer izgleda da ce ove oluje postati svakodnevica...
Ja moj ostavljam još 7-10dana da vidim oće li krenuti možda ga ostavim
 
Јуче око 60 литара за пола сата, уз јак ветар и грмљавину. У суседном селу једној жени изгорела кућа, дали од грома или струје не знам. Струје није било од јуче у 16 до јутрос у 9 сати, покушавали су да је укључе десет пута.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh