Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Temeratura ko temperatura ali mislim da visoka vlaynost stvara jos gori osecaj,,, jer kad je normalan vlaynost izmedju 40-60 onda jednostavno lakse se podnose vrucine i telo sporije gubi tecnost bar je to moje misljenje .
E sad mozda visoka vlaznost biljkama pogoduje vise nego nama.
Gledam san na rxmz u Leskovcu 94% vlaznost,
A na automatskim ko da su neispravni instrumenti pokazuju negde i 999% vlaznost,, jel to strucnjaci u rxmz ne vide???
 
Ma ljudi sve je to do vlažnosti, naravno. Ljudsko telo na preko 25 stepeni vazduha mnogo više oseća subjektivnu nego stvarnu temperaturu.

Paore, sad kao da si izmislio toplu vodu ;) Pa temperatura se ovako meri još od standardizovane klasifikacije krajem 19-og veka.
I ništa ne brini, i tada je na Suncu bilo 10+ stepeni toplije nego u hladu, čak po ciklusu sunčevih pega možda je na istom još i jače peklo tako da...bić da si ti omatorio pa ti teže pada.:ROFLMAO:
 
Јутрос магла по долинама, како се изађе на брег топао ваздух удари. Као да није јуче пало онолико кише.
 
Po svim prognozama ovo leto se uopste ne sali. Deluje da se tek sad zakuhtava. Ako fobro razumem i septembar ce biti paklen.
Naravno sve je ovo normalno i vec smo navikli jer Boze moj ne zivimo u Helsinkiju 😇
 
Nemaš nikakvog povoda za takvu tvrdnju. Vrhunac u nedelju i ponedeljak, zatim svežije.

ens-image-38.png
 
Svi bi mi voleli verovatno temperaturni letnji klimat kakav ti zamišljaš Paore, ali prosto to nije realno.:) Pogotovo ne za našu geografsku širinu, bazen toplog Sredozemlja i vruće Afrike u zaleđu i slično. Toplotni talasi su sada učestali i sa druge strane Alpa a kamoli kod nas.

Od sutra popodne kreće da probija okeanska svežina, prvo Francuska pa Nemačka, Austrija, do ponedeljka je to u Sloveniji i na zapadu Hrvatske pa zatim i kod nas. Dotle nedelja i ponedeljka kod nas pakleni, zbog jugoistočnog vetra u košavskom području, pa će odmah da bude prisutna razlika u stanju biljaka u odnosu na ovo sparinjasto stanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh