Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne preterujte, nismo topliji od Grčke i Turske. Niti će se desiti išta posebno za vrhunac toplote, gde gde koje mesto će imati najtopliji dan ovog leta i to je to, daleko je to od bilo kakvog rekorda ili slično, kao i ovo leto generalno tako da ne znam čemu drama. Prošlo je bilo puno gore, barem meni. Iako je poljoprivreda stradala od leda ovde, napolju je sve divno zeleno, sve rečice teku, milina.

Čekamo noć s ponedeljka na utorak i nastavak za osveženje. Brzo će to, ionako dani lete kao nezdravi.
Kimi izvini, al nije cela Srbija samo tvoje mesto. Dodji kod mene da te provedem po Kalahariju. Napravicemo neki rostilj posle da dodjes sebi 😇
 
Naravno da smo kratkog pamćenja jer smo u školi učili da postoje prirodni ciklusi u vezi klime. Čak je i Kimi pre neki dan pisao pa neko ni nekoliko dana nije u stanju da zapamti.
koje kratko pamćenje ili nepamcenje.
Pa zadnjih koliko godina nemamo zimu.
Ove godine se neki provukli kao i prošle.
Drugo učili smo u školi i da Vojvodina ima količine padavine identične nekim pustinjama ali nije pustinja samo iz razloga što su padavine ravnomerno raspoređene.
A gde je to ravnomerno.Vidite da je poremećeno skroz.
Naučna istraživanja jasno prikazuju kartu kako će vegetacija ( ta žuta ili suva ) se brzo proširiti na severnije prema nama.
Vrlo brzo postajemo topli ali to ne znači da je nepovoljno za naš posao čak sta više ako budemo vredni mozda izvučemo i korist iz svega ovoga.
 
Eno i Cubrilo najavljuje dugo toplo leto 😎, sa ne bas velikim vrucinama. Leto nastavlja da przi i u septembru. Izgleda je ovo u utorak samo predah. Ruku na srce bice prijatnije, ne vise 40, vec samo 35 😁
 
Iako sam mlad,pekao sam rakiju od sljive,grozdja,visnje,maline,kajsije,ringlove i dunje ,od smokve jos nisam xd.Smokva ode za slatko,a i svaki dan se jede koliko se moze :p.
 
koje kratko pamćenje ili nepamcenje.
Pa zadnjih koliko godina nemamo zimu.
Ove godine se neki provukli kao i prošle.
Drugo učili smo u školi i da Vojvodina ima količine padavine identične nekim pustinjama ali nije pustinja samo iz razloga što su padavine ravnomerno raspoređene.
A gde je to ravnomerno.Vidite da je poremećeno skroz.
Naučna istraživanja jasno prikazuju kartu kako će vegetacija ( ta žuta ili suva ) se brzo proširiti na severnije prema nama.
Vrlo brzo postajemo topli ali to ne znači da je nepovoljno za naš posao čak sta više ako budemo vredni mozda izvučemo i korist iz svega ovoga.
Sve je Kimi lepo napisao nekoliko puta. A naši kratki životi su ništa za prirodu. A ja dobro pamtim period hladnih zima koje je pominjao Kimi, a pamtim i 1980 i neku godinu sa 42 u hladu. Pamtim i priče atarih o ratnim godinama i zimama. O sušama posle toga(tri godine za redom(, patim da nam je berač ostao 1981-1982 na njivi jer nisu mogli da ga dovuku, pamtim da je plivalo kod nas, pamtim da je bio problem da se dovuče špediter klipa sa njive. Pamtim da je na Čotu 7 godina uzastopno tukao led sve na nulu. Sve je ovo prirodno.
 
Paore, ne mislim samo na svoje dvorište, ipak je ova godina bolja u odnosu na prethodne dve gledano čitavu zemlju. :)

Što se tiče smokvi, ih, pa to je uspevalo i ranije u hladnijoj klimi nego se nije toliko picajzlovalo i pričalo o tome, marilo za to uopšte i slično . Naravno da sada bolje rađa, kad smo imali blage zime i dovoljno toplote leti. Mislim da sam gledao neke slike da je i u Švajcarskoj uspevala bez problema. Daleko smo mi od tih kultura o kojima vi pričate, držimo se mi naše žitnice.
 
Dobio jednom liker od smokve iz Istre. Uf Ala smo ga izvrnuli u momackim danima negde pred zoru kada smo se rastali bećari ,

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Smokve je imala svaka kuca lepo rodi za slatko a i fina hladovina a nekad nije bilo vinograda da nije bilo i stablo badema pa kad te opali da rodi cuvaju ga ko da su novci rodili, nisam ni mlad ni mator pa da pamtim puno ali sam prvo visio na kombajnu sa stricom pa onda prohodao nikad na moru nisam bio ali ni jedno leto nisam propustio na presu kombajnu itd pamtim i vece vrucine ali ovu usranu godinu naročito karakterisu nagli prodori vrelog i hladnog vazduha nemas vremena da se adaptiras, ili pada kisa potop odjednom vrelo ubi susa da crknes itd, pa cak ni muvama ne odgovara nema ih jako slabo ali zato komaraca obadova strasno a osova zoljeva ko nekad muva jedino nisu agresivni
 
Paore, ne mislim samo na svoje dvorište, ipak je ova godina bolja u odnosu na prethodne dve gledano čitavu zemlju. :)

Što se tiče smokvi, ih, pa to je uspevalo i ranije u hladnijoj klimi nego se nije toliko picajzlovalo i pričalo o tome, marilo za to uopšte i slično . Naravno da sada bolje rađa, kad smo imali blage zime i dovoljno toplote leti. Mislim da sam gledao neke slike da je i u Švajcarskoj uspevala bez problema. Daleko smo mi od tih kultura o kojima vi pričate, držimo se mi naše žitnice.
Šta kažeš za Stig za utorak, da li da se seje lucerka "pred kišu"?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh