Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napolju je kao u paklu. Ovo je totalno bolesno vreme. Za ne pozeleti nikom.
 
Lepih 13 litara je palo kod nas sinoć praćeno ozbiljnom grmljavinom.
Bašaid nije dobio ni kap kiše .Deo atara prema Novom Bečeju je kisnuo a prema Melencima malo.Kanal DTD prema Novom Bečeju solidno pokisao.Bio sam jutros na pecanje ali nije bilo prijatno jutro .Kakako je sunce izašlo postalo je grozno .Od ovoga može da se rikne.
 
Poslednja izmena:
Razumeo sam kako se izračunava sujektivni osećaj toplote ali gde je granica između sujektivnig osećaja tollote i hladnoće ?
 
Moj običaj je da nedeljom obiđem njive i to biciklom ali danas sam bio samo na jednu i to bližu njivu.U polju sparina ali po meni nije nešto strašno. U njivi vlage kolko hoćeš upadam dok idem.
 
Isto, malopre neki kotur samo ubacili u kombi gola voda. Tačka rose gotovo 22 stepena a vetra ni trun. T vazduha okruglo 30.
Kimi,brate mili...daj neko predviđanje za subotu...ja inače ne kukam što se tiče useva i stanja u poljoprivredi, al u subotu pravim rođendan za drugo i treće najmalečko dete,pa mi kiša taj dan nikako ne odgovara...organizovao sam i dvorac na naduvavanje,i ceo parkić sa ljiljaškama i trambolinama,i točilicu i pivo na točenje,domaće,kraft...i ljude...i šta ću ako krene kiša,naj..bo sam,od sose najviše...
 
Silaža je juče urađena, danas gazim, uzgrćem i ostalo.Nigde besnog kera, traktor i ja sami, dođe gospoja povremeno da me obiđe i to je to.
Ekipa koja mi radi ove godine mnogo, čak i previše forsira da se radi na vrat, na nos, da nas otresu i skinu s'dnevnog reda očigledno ali im ne ide jer ih prca kombajn opasno, kukuruz velik i jedar a oni žure...
 
Kod mene je juče kiša dodala još jednu litru tako da je ukupni bilans 14l. Al' mislim da od nje nema neke vajde, zakasnila je.
 
Jel gresim ali mislim da kad je nama sparina i tesko vreme da to biljkama odgovara? Ili je obrnuto? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cele godine je visoka vlaznost vazduha retko kad padne ispod 60%( bar tako pokazuje digitalni merac vlage) kao da smo u nekoj azijskoj zemlji, jos fali da pocnu bambusi da nicu .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh