Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Инвестирај 400 - 500 динара а можда и мање.
Био је неки покушај кише око 17 сати, само кратко је падала јако ситна, ни бетон није био мокар. Најважније да није било невремена.
I kod nas je bio neki pokušaj i ja sam mislio da je nemerljiva količina u pitanju, a sad vidim u kišomeru ipak 1 litra.
 
Najveći problem sa zimskom vlagom je taj što je zadnjih godina nema. Gde smo nekada u avgustu lovili divje patke, sada je to suvo već u aprilu, zavisimo isključivo od kiše koja padne tokom leta. Zato i skidamo 2 tone kukuruza po jutru....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Daleko od toga da letnje padavine ne trebaju. Ali kada zasuši samo na 15 dana u julu bez zimske vlage, usevi a pogotovo kukuruz kaput... samo 15 dana, a nama zasuši na 2 meseca + temperatura bude 40°.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zar ne prepoznajete sarkazam.
Paorpaorove tvrdnje da bez jula i avgusta sa padavinama nema prinosa ,i kontra njemu tvrdnje nekih čl. da su zimske zalihe presudne.
Slažem se ja da bez kiša u julu i avgustu,nema roda ali sad je eto pala.Ali kod koga nije bilo u julu.moguće da im ova ne znači ako se nije oprašio kukuruz ili na peskovitim zemljištima,gde brzo podgoreva.A zimska vlaga je presudna za ozime i jare useve.
 
Dosta puta se pisalo o uticajuzimskih padavina na ljetnje usjeve. Napisacu ,a 100% sam siguran da je tacno. Radim bas dosta razlicitih tipova zemlje pa sam pratio. To zavisi samo od tipa zemlje i po slojevima dubine.
Na nekim tipovima i mjestima znaci vise,nekim manje a na nekim bas nista ne znaci .
 
Jeste bitan sneg i kisa u zimu ali bez kise u junu i julu nema roda kukuruza. Pogotovu kad zasusi na +40C. I onaj ga fenira sa juga. Bitno je i kakva je zemlja i da li ona moze da primi dosta zimske vlage i ako nema u leto kise da ta donja zimska vlaga moze kapilarno da se penje prema gore a da je biljka moze uzimati. Znamo i to da svaka biljka na temp preko 35 prestaje svaku svoju aktivnost. 2014 nije bilo kise nikako, kanali svi suvi, prolece u svom pocetku takodje jako suvo. Ali posle one lude poplave i kad je padala skoro pa svaki drugi dan sve je od jarih useva rodilo pa i rekordno. Ali opet svako ima svoje misljenje u vezi ovoga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh