Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Noćas u 02:20h probudi me grmljavina i pljusak samo takav, trajao do 03h, oblak se stvorio praktično na par km od mene i ode jugoistočno.
Mislio da ustanem jutros u 05h da pokosim jednu njivu koja je pod nagibom, pre posla, da bih za vikend izbalirao, ali ništa od toga, od ranije kiše a sad i ove, više bi bilo sankanje nego košenje ....
 
To je ta zimska vlaga, najbitnija, koje si niko ne bi odrekao zarad nepotrebnih letnjih padavina ;)
Ne znam cemu stalno ta sprdnja, svaki dan isto. Zimska vlaga je bitna, jer biljke lakse prezive susni period preko leta. Tako je bar kod nas gde nemamo zemlju prve i druge klase, mozda kod tebe ne treba. Najbolje da nam prva kisa padne u maju mesecu i onda da pada celo leto. sta ce nam kise u ostalim mesecima.
 
Ne znam cemu stalno ta sprdnja, svaki dan isto. Zimska vlaga je bitna, jer biljke lakse prezive susni period preko leta. Tako je bar kod nas gde nemamo zemlju prve i druge klase, mozda kod tebe ne treba. Najbolje da nam prva kisa padne u maju mesecu i onda da pada celo leto. sta ce nam kise u ostalim mesecima.
Zimska vlaga je kao vino što duže stoi to je kvalitetnija 😏
 
Večeras oko 8 pola sela lep pljusak a pola ostalo suvo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Išao iz NS-a starim putem. Prešao preko autoputa krenula koja kap na šoferku. Došao do dolme, kreće krupna. Kod belog vira pljuščina. Do semafora u Kaću dosta slabije ispada. Kod madjarske crkve tek po koja kap. Kod mene kući ništa, suvo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Julske kiše u odnosu na prosek.
Poplave nisu i tim količinama, jer su bile u augustu.
Ja sam u veselih preko 300%
F3Mc7plXQAEC66c



A to su količine kiše za vreme poplava 4.8. ujutro
F3MedE6XkAAJ4zK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh