Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hoće biti kiše večeras?
 
@Arkadije - jel ce ovo stici do nas 😃
Screenshot-2023-08-01-20-56-17-788-com-android-chrome.jpg
 
Ma nema nista od ovoga. Vec pocelo da slabi. Kod nas kisa bas potrebna a na nekim mestima vec zakasnila

babc5a78243753a676e962c26874fd05.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nisam pisao o količini dobijene kiše jer nisam upoznat sa tim i onda ne mogu pisati o tome. Pisao sam da je na drugom tipu zemljušta, kvalitetnijem potreban mnogo veći manjak padavina da bi nastala pukotina iste veličine. Odnosno da različiti tipovi zemljišta različito pucaju, pri istim količinama padavina. Da li je to tačno ?
Nisi ti sad otkrio Ameriku svako ko se bavi poljoprivredom to zna ali nemoj reci da nisi upoznat sa kolicinom padavina u Arkadijevom regionu jer svaki drugi dan pise o tome da je deficit ogroman!
I sad nisi mi odgovorio da li stvarno mislis da je isto padavina bilo kod njega kao kod drugih? Pitas li se koliko lit je padalo kod njega za onih par dana a koliko na drugim mestima i da li bi te pukotine jos bile takve da je padalo u 3 navrata sve ukupno vise od 50 lit?!
 
Nemam nameru prihvatiti svađu sa tobom, žao mi je što ću te razočarati. Ja sam objasnio šta sam napisao, ti ne želiš to da prihvatiš.
Nije nikada bio isti raspored padavina na teritoriji Vojvodine, to je opšte poznato. Lepo je kolega sve apsolvirao u vezi padavina i vrsta zemljišta.
 
Nemam nameru prihvatiti svađu sa tobom, žao mi je što ću te razočarati. Ja sam objasnio šta sam napisao, ti ne želiš to da prihvatiš.
Nije nikada bio isti raspored padavina na teritoriji Vojvodine, to je opšte poznato. Lepo je kolega sve apsolvirao u vezi padavina i vrsta zemljišta.
Nije u pitanju nikakva svadja i nije mi to namera. Ja sam rekao da je jasno svima da nisu svi tipovi zemlje isti ali ti bezis od istine i ne zelis da shvatis da je ta zemlja dobila sasvim malo kise u odnosu na nekim drugim mestima. U ostalom na toj slici se vidi da ta zemlja skoro nije dobila kisu a zadnja je bila u sasvim maloj kolicini, inace te pukotine ne bi licile na sta lice!
Bezis od ralnosti, nisi hteo biti iskren i to nije u redu, ali nema veze!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh