Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukao ja proletos za kisom nece suncokret da nikne, posle kad je grunula, sve podavila, vise nikad necu kukati za kisom
 
Oce biti nevreme u subotu,sta kazu strucnjaci?
Da, pre svega od juga, jugozapada (Pešter, Podkopaonik) dijagonalom ka Banatu. Maksimum padavina se daje oko jugoistoka Banata (Bela Crkva). Na krajnjem zapadu Bačke, Srema i krajnjem istoku i jugoistoku znatno manje padavina.

@talianu
Sutra kasno uveče će buknuti 2-3 izolovana oblačića tu na jugu Banata ili ka Karpatima, ali to je zanemarljivo totalno naspram subote. U subotu od kasno popodne show.

Mene iskreno ne bi čudilo da tu okolo juga Banata ponegde padne i do 120mm za 24h.
 
Kasno Marko na kosovo stiže, što se najavljene kiše tiče. Barem za naš atar. Svaki put nas je kiša zaobišla, dobijali smo uvek litru-2-3 koliko god da bilo najavljeno.
80% kukuruza su završili svoje.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I kod nas jos ima kukuruza kojim moze pomoci kisa,i meni nadam se bar pola povrsina da moze imati koristi od kise za vikend.Soja pogotovo,za nju najvise i treba kise,sad naliva zrna.
 
Da, pre svega od juga, jugozapada (Pešter, Podkopaonik) dijagonalom ka Banatu. Maksimum padavina se daje oko jugoistoka Banata (Bela Crkva). Na krajnjem zapadu Bačke, Srema i krajnjem istoku i jugoistoku znatno manje padavina.

@talianu
Sutra kasno uveče će buknuti 2-3 izolovana oblačića tu na jugu Banata ili ka Karpatima, ali to je zanemarljivo totalno naspram subote. U subotu od kasno popodne show.

Mene iskreno ne bi čudilo da tu okolo juga Banata ponegde padne i do 120mm za 24h.
Bela crkva je apsolutni sampion u ovakvim situacijama.
 
Steto sto kisne samo Bela crkva i dva-tri obliznja sela pored Nere i Rumunije. Ove godine smo dobro prosli sa padavinama, ali 21 i 22 narocito je bila strasna razlika izmedju nas i Bele Crkve, a imamo 7-8km vazdusne linije.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
А код мене у истом периоду ове године 273, за прошлу немам податке.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh