Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vojvodina baš kao po najavi, negde jeste negde nije, veća površina nije ali tako je i delovalo po modelima, glavni sistem je otišao ispod. Ironija je prava da delovi Subotice tek iz ovoga kvalitetno pokisnu a imali 10-15 izglednijih šansi od ovoga.

Dragi Peet, da. Fino to deluje, što je još bolje sem tih eventualnih razvoja i nevremena deluje da iz toga ne gine neka natapača pošto zahladi jer se poremećaj podiže sa Jadrana prema Karpatima. Neke kiše će biti i prekosutra ujutru, ali opet ne svuda na severu, ponajpre delovi Bačke i Srema.
 
Kod mene je slabo padala. ne znam ni da li je bilo oko 10 l. Ako je ne bude za vikend što je sledeća najava biće problem. Pogotovu ako je najava za četvrtak-petak da će temp biti 34-36 C. A da je treba - treba i to min 40 l. Ali šta da se radi kad je tako to u prirodi. Nada ostaje da će je biti.
 
Lokalno je opet gadjala.
Bio sam juce na danima sljive u Stragarima, i sve je propalo zbog vetra i kise. Vozim nazad i dva sela pored mog je bio potop. Brisaci jedva rade. A moje selo skroz omasila..
 
Jel koristi neko wow aplikaciju? Neće da se kači na net više...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da li hoćeš da kažeš da sam slago da im nije ista zemlja i da li hoćeš da kažeš da njihove zemlje isto reaguju i na isti način pucaju ?
 
Ispucalost zemljista nije meredovno kod nas rit ispucao kao kod Arkadija a kukurizi se dobro drze a ovamo gore u paskovitim zemljistima nema ni jedne pukotine ali kukuruzi ko sa brenerom da si ga iprljio
 
Da li hoćeš da kažeš da sam slago da im nije ista zemlja i da li hoćeš da kažeš da njihove zemlje isto reaguju i na isti način pucaju ?
A da li ti stvarno mislis i verujes u to da je ta njegova zemlja sa tim podgorelim kukuruzom i takvim pukotinama dobila isto toliko kise kao i na nekim drugim parcelama na slikama drugih forumasa gde kukuruz divlja?
 
Ja nisam pisao o količini dobijene kiše jer nisam upoznat sa tim i onda ne mogu pisati o tome. Pisao sam da je na drugom tipu zemljušta, kvalitetnijem potreban mnogo veći manjak padavina da bi nastala pukotina iste veličine. Odnosno da različiti tipovi zemljišta različito pucaju, pri istim količinama padavina. Da li je to tačno ?
 
Poslednja izmena:
Ja nisam pisao o količini dobijene kiše. Pisao sam da je na drugom tipu zemljušta, kvalitetnijem potreban mnogo veći manjak padavina da bi nastala pukotina iste veličine. Odnosno da različiti tipovi zemljišta različito pucaju, pri istim količinama padavina. Da li je to tačno ?
Tačno je.
Kod nas recimo zemlja dosta dobro trpi sušu, što naravno ne znači da može bez ikakve kiše.
E sad mislim da vi u bačkoj pogotovo tu oko Ns jer 15 godina brat i ja živimo na toj relaciji,imamo stan tamo pa je često jedan tamo a drugi ovde,a i ljudi u sremu nisu svesni koliko mi malo kiše u nekim delovima banata dobijamo,recimo proletos sve one kiše što su padale po 20,30 ili 50 litara po bačkoj i sremu ovde kod nas 3,5 ili zaobidje.
Da imate kiše koliko i mi mislim da bi skoro svake druge godine tarupali kukuruze,znam da je zemlja tu uglavnom kvalitetnija ali posmatrao sam čim malo duže bude bez kiše kukuruz dobija po repu.
E sad džabe i kad zemlja može da izdrži kad kiše uopšte nema.Sreća pala je ona pre desetak dana oko 30 litara e to je jedino u maltene mesec i po a da nije jedna ili dve litre.
Ali to je za kišu,sreća ona nevremena su zaobišla,da ne bude da kukam, jer ljudi su dobro postradali i žao mi je,tuga.Tako da bolje i da ne pada ako će onako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh