Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim zbog nestabilnosti napona usled prekida snabdevanja strujom i ponovnog uključenja Zato treba isključene aparate uključivati jedan po jedan da bi mreža mogla da kompenzuje pad napona zbog uključenja mnoštva nekih uređaja.
Neka objasni neko stručniji.
Najbolje je kada je nestane napona u mreži isključiti kompletno sve uređaje u kući.Hoće da stradaju pri uključenju zato što bude pad napona i onda dolazi do pregorevanja uređaja.Po meni najbolje je kada dođe napon sačekati petnaestak minuta i onda uključiti uređaje u kući.
 
Mislim zbog nestabilnosti napona usled prekida snabdevanja strujom i ponovnog uključenja Zato treba isključene aparate uključivati jedan po jedan da bi mreža mogla da kompenzuje pad napona zbog uključenja mnoštva nekih uređaja.
Neka objasni neko stručniji.
Pa pazi struja koja se proizvodi u elektranama je na nekih 10 kv, povecava se na 100kv i tako prenosi, posle se dva puta smanjuje na 10kv prvo, pa posle mesna trafo stanica na 220v~210v, verovatno usled ostecenja neka trafo stanica ne radi kako treba pa dolazi do strujnog udara na kucne aparate....
 
Село добило јуче опет потрефило невреме, град слаб са јаком кишом...пало додатних 14л кише, што би дало на оних 84, укупно 98л....уз град и он се топи и даје воду😂
 
Pa pazi struja koja se proizvodi u elektranama je na nekih 10 kv, povecava se na 100kv i tako prenosi, posle se dva puta smanjuje na 10kv prvo, pa posle mesna trafo stanica na 220v~210v, verovatno usled ostecenja neka trafo stanica ne radi kako treba pa dolazi do strujnog udara na kucne aparate....
Nisi upravu u pislednjem delu ečenice.Kada startuje neki aparat dolazi do pada napona zbog opterećenja samog startovanja. A kada sartuje mnogo uređaja dolazi do velikog pada napona koji prouzrokuju pregorevanje uređaja.
 
Od kataklizme koja je najavljivana za sinoć i danas ovde ni traga. Zahladilo uz prijatan vetrić i bez kapi kiše ,sve se vrti okolo.
 
Ne znam gde vise da gledamo prognozu vremena. Za vikend je najavljena kisa bila i palo 1,5litre. Sad za utorak i sredu najavljena kisa palo 0lit. Sledeca najava je za vikend ali da li verovati uopste vise..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dare kako ti oblaci od tebe nikako da dođu do mog kraja? Od jutros kod mene ni kap kiše. A najava je bila da će je biti. Ali kako stvari stoje izgleda da je danas neće ni biti. A treba je baš dosta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh